Catherine M. Russell nową Dyrektor Generalną UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Catherine M. Russell zastąpi Henriettę H. Fore na stanowisku Dyrektora Generalnego UNICEF. Informację przekazał Sekretarz Generalny ONZ, António Guterres.

Catherine M. Russell ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, które są w stanie pomóc najsłabszym społecznościom na świecie oraz w realizowaniu programów chroniących kobiety i dziewczęta, zwłaszcza podczas kryzysów humanitarnych.

Obecnie Catherine M. Russell pełni funkcję Dyrektora Biura Kadr Prezydenckich w Białym Domu oraz Asystentki Prezydenta USA. W latach 2013-2017 była Ambasadorem Nadzwyczajnym ds. Kobiet w Departamencie Stanu USA. Na tym stanowisku zajmowała się kwestiami kobiet we wszystkich elementach polityki zagranicznej USA, reprezentowała Stany Zjednoczone w ponad 45 krajach i współpracowała z zagranicznymi rządami, organizacjami wielostronnymi i społeczeństwem obywatelskim. Była głównym architektem przełomowej strategii USA na rzecz wzmocnienia pozycji dziewcząt.

Wcześniej Catherine M. Russell pełniła funkcję Zastępcy Asystenta Prezydenta Baracka Obamy, Starszego Doradcy ds. Kobiet w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, Zastępcy Prokuratora Generalnego w Departamencie Sprawiedliwości oraz Dyrektora ds. Personalnych w Senackiej  Komisji Sądownictwa. 

Catherine M. Russell wykładała w Harvard Kennedy School jako stypendystka Instytutu Polityki. Pełniła również funkcję współprzewodniczącej zarządu Women's Foreign Policy Group, członka zarządu Women for Women International, członka organizacji non-profit KIVA Advisory Council oraz członka inicjatywy Trust Women fundacji Thomson Reuters.

Nowa Dyrektor Generalna UNICEF posiada licencjat z filozofii uzyskany z wyróżnieniem na Boston College oraz tytuł doktora nauk prawnych Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona. 

Catherine Russell ma ogromną wiedzę i cieszę, że stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF mogę przekazać osobie z jej doświadczeniem oraz głęboką troską o dzieci i kobiety. Nie mam wątpliwości, że UNICEF i najmłodsi na całym świecie będą w dobrych rękach pod jej kierownictwem, powiedziała Henrietta Fore, dotychczasowa Dyrektor Generalna UNICEF.

Serdecznie witam Catherine Russell w rodzinie UNICEF i nie mogę się doczekać współpracy. Ma ona nasze pełne poparcie w pełnieniu tej kluczowej roli, powiedział Rytis Paulauskas, Ambasador Litwy przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Przewodniczący Rady Zarządzającej UNICEF.

Catherine M. Russell przejmie obowiązki Dyrektora Generalnego UNICEF na początku przyszłego roku. Będzie ósmym Dyrektorem Generalnym UNICEF i czwartą kobietą, która pokieruje największą organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci. 

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej