Catherine M. Russell nową Dyrektor Generalną UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Catherine M. Russell zastąpi Henriettę H. Fore na stanowisku Dyrektora Generalnego UNICEF. Informację przekazał Sekretarz Generalny ONZ, António Guterres.

Catherine M. Russell ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, które są w stanie pomóc najsłabszym społecznościom na świecie oraz w realizowaniu programów chroniących kobiety i dziewczęta, zwłaszcza podczas kryzysów humanitarnych.

Obecnie Catherine M. Russell pełni funkcję Dyrektora Biura Kadr Prezydenckich w Białym Domu oraz Asystentki Prezydenta USA. W latach 2013-2017 była Ambasadorem Nadzwyczajnym ds. Kobiet w Departamencie Stanu USA. Na tym stanowisku zajmowała się kwestiami kobiet we wszystkich elementach polityki zagranicznej USA, reprezentowała Stany Zjednoczone w ponad 45 krajach i współpracowała z zagranicznymi rządami, organizacjami wielostronnymi i społeczeństwem obywatelskim. Była głównym architektem przełomowej strategii USA na rzecz wzmocnienia pozycji dziewcząt.

Wcześniej Catherine M. Russell pełniła funkcję Zastępcy Asystenta Prezydenta Baracka Obamy, Starszego Doradcy ds. Kobiet w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, Zastępcy Prokuratora Generalnego w Departamencie Sprawiedliwości oraz Dyrektora ds. Personalnych w Senackiej  Komisji Sądownictwa. 

Catherine M. Russell wykładała w Harvard Kennedy School jako stypendystka Instytutu Polityki. Pełniła również funkcję współprzewodniczącej zarządu Women's Foreign Policy Group, członka zarządu Women for Women International, członka organizacji non-profit KIVA Advisory Council oraz członka inicjatywy Trust Women fundacji Thomson Reuters.

Nowa Dyrektor Generalna UNICEF posiada licencjat z filozofii uzyskany z wyróżnieniem na Boston College oraz tytuł doktora nauk prawnych Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona. 

Catherine Russell ma ogromną wiedzę i cieszę, że stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF mogę przekazać osobie z jej doświadczeniem oraz głęboką troską o dzieci i kobiety. Nie mam wątpliwości, że UNICEF i najmłodsi na całym świecie będą w dobrych rękach pod jej kierownictwem, powiedziała Henrietta Fore, dotychczasowa Dyrektor Generalna UNICEF.

Serdecznie witam Catherine Russell w rodzinie UNICEF i nie mogę się doczekać współpracy. Ma ona nasze pełne poparcie w pełnieniu tej kluczowej roli, powiedział Rytis Paulauskas, Ambasador Litwy przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Przewodniczący Rady Zarządzającej UNICEF.

Catherine M. Russell przejmie obowiązki Dyrektora Generalnego UNICEF na początku przyszłego roku. Będzie ósmym Dyrektorem Generalnym UNICEF i czwartą kobietą, która pokieruje największą organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci. 

Zobacz również

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Szacuje się, że w Polsce 15 mln osób jest wykluczona transportowo. Ile w tej grupie jest dzieci? Jak dotąd nikt tego nie sprawdził, a to właśnie dzieci są jedną z grup najmocniej narażonych na negatywne skutki tego zjawiska.  

Więcej
300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

Po ponad dekadzie toczącego się konfliktu, dzieci w Libii dotknęła kolejna tragedia. Cyklon Daniel, który uderzył we wschodnią część kraju, pochłonął życie ponad 5 tys. osób, tysiące uznaje się za zaginione. Zniszczone domy, szpitale, szkoły i inna niezbędna infrastruktura oznacza, że rosnąca liczba dzieci i rodzin rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej.

Więcej
CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska sp. z o.o. trzeci rok z rzędu bierze udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Wsparcie firmy przełoży się na systemową pomoc dzieciom w krajach mierzących się z kryzysami humanitarnymi. 

Więcej