Czy walentynki mogą trwać cały rok?

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Kura dla UNICEF Polska

© UNICEF Polska

Coroczne święto, przypadające 14 lutego, jest idealną okazją do obdarowania upominkiem ukochanej osoby. Warto jednak pamiętać, że dla zakochanych walentynki mogą trwać cały rok! Zakup prezentu w sklepie UNICEF Polska nie tylko sprawi radość ukochanej osobie, ale również pomoże dzieciom na świecie.

Obchody walentynek to bardzo indywidualna kwestia. Wiele osób tego dnia kupuje ukochanej osobie czekoladki, kwiaty czy jakiś drobny upominek. Inni z kolei nie obchodzą tego święta i krytykują go za komercyjność. Nie ulega jednak wątpliwości, że zakochani od czasu do czasu obdarowują się wzajemnie upominkami, niezależnie od okazji. UNICEF Polska podpowiada, jak kupić prezent i przy okazji zrobić coś dobrego.

Kupujesz…

Na stronie sklep-unicef.pl można znaleźć wyjątkowe upominki sygnowane logo organizacji, które z pewnością sprawią dużo radości osobie obdarowanej. W sklepie dostępne są produkty takie jak komplet dwóch misiów – maskotek czy kubek UNICEF. 

Możliwość zakupu upominków jest elementem trwającej akcji UNICEF Polska „Dziecko to Dziecko”. W jej ramach, artyści-rysownicy przygotowują serię rysunków dzieci, pokazanych w sposób charakterystyczny dla swojego regionu. Jako pierwsza do akcji dołączyła Miriola Dzik – rysowniczka, autorka serii rysunków „KURA”. Miriola przygotowała siedem rysunków dzieci z różnych kontynentów, a elementem łączącym wszystkie grafiki jest miś. W sklepie UNICEF Polska dostępna jest limitowana seria produktów z grafikami Mirioli sygnowana logo UNICEF. W najbliższym czasie pojawią się kolejne produkty. Oferta sklepu będzie regularnie poszerzana, ale warto się spieszyć – liczba sztuk każdego upominku jest limitowana.

…i pomagasz

Produkt z logo UNICEF każdy może kupić dla siebie lub w prezencie dla kogoś bliskiego. Dochód ze sprzedaży wszystkich produktów zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie i realizację misji UNICEF. Zatem każda osoba kupując upominek w sklepie UNICEF Polska przyczyni się do ratowania zdrowia i życia najmłodszych żyjących na obszarach najuboższych, dotkniętych katastrofami naturalnymi czy konfliktami zbrojnymi. 

W tej akcji zyskują wszyscy: zarówno kupujący, obdarowani, jak i potrzebujące dzieci. Warto o tym pamiętać i zrobić coś dobrego, nie tylko z okazji walentynek. 

Zobacz również

Przemoc, której matki doświadczają ze strony partnerów, ma destrukcyjny wpływ na dzieci

Przemoc, której matki doświadczają ze strony partnerów, ma destrukcyjny wpływ na dzieci

Dane są alarmujące – co czwarte dziecko na świecie, czyli około 610 mln najmłodszych, żyje z matką, która jest ofiarą fizycznej lub seksualnej przemocy ze strony swojego partnera.  

Więcej
Globalne cięcia finansowania zagrażają postępom w walce z HIV

Globalne cięcia finansowania zagrażają postępom w walce z HIV

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Mimo postępów, jakie przez dziesięciolecia wypracowano w walce z tą chorobą, cięcia w globalnym finansowaniu narażają dzieci na zwiększoną liczbę zakażeń i zgonów.

Więcej
Jak pomagamy dzieciom w Afganistanie kontynuować naukę zimą

Jak pomagamy dzieciom w Afganistanie kontynuować naukę zimą

Zima w Afganistanie jest długa i surowa, zwłaszcza w górach i na północy, gdzie obficie pada śnieg, a temperatury mogą spadać nawet do -20°C. Nauka w takich warunkach jest niezwykle trudna, dlatego UNICEF dostarczył specjalnie izolowane, ocieplane namioty, które umożliwiają dzieciom kontynuację edukacji w zimowych miesiącach.  

Więcej