Iga Świątek przekazała 300 tys. złotych UNICEF Polska na pomoc dzieciom w zakresie zdrowia psychicznego

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Iga Świątek

© Fot. archiwum Iga Świątek

Iga Świątek ma olbrzymie serce. Polska tenisistka po raz kolejny wsparła działania UNICEF Polska, przekazując 300 tys. złotych, które pomogą wspierać dzieci w Polsce i na świecie w zakresie zdrowia psychicznego.  

UNICEF na całym świecie niesie wsparcie psychologiczne dzieciom, młodzieży, opiekunom, rodzinom i społecznościom poprzez swoje programy interwencyjne. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym w zakresie zdrowia psychicznego. W obliczu wyzwań współczesnego świata jest to jedno z najistotniejszych pól naszej działalności.

Wiem, że dla wielu osób to ważne, aby osoby publiczne kojarzone z „sukcesem” mówiły o tym głośno: to ludzkie i normalne, że zmagamy się z problemami, to normalne korzystać ze wsparcia, uczęszczać na terapię, skorzystać z interwencji psychologicznej, gdy tego potrzebujemy. To normalne prosić o pomoc. To normalne, że nie ze wszystkim możemy poradzić sobie sami. I mam nadzieję, że nikt z nas nie będzie sam, bo zawsze znajdzie się dobry i świadomy człowiek obok. Tego nam życzę z okazji tygodnia, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Iga Świątek

Dziękujemy Ci Iga za Twoje wsparcie. Działamy razem dla zdrowej przyszłości! 💙

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej