Iga Świątek przekazała 300 tys. złotych UNICEF Polska na pomoc dzieciom w zakresie zdrowia psychicznego

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Iga Świątek

Fot. archiwum Iga Świątek

Iga Świątek ma olbrzymie serce. Polska tenisistka po raz kolejny wsparła działania UNICEF Polska, przekazując 300 tys. złotych, które pomogą wspierać dzieci w Polsce i na świecie w zakresie zdrowia psychicznego.  

UNICEF na całym świecie niesie wsparcie psychologiczne dzieciom, młodzieży, opiekunom, rodzinom i społecznościom poprzez swoje programy interwencyjne. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym w zakresie zdrowia psychicznego. W obliczu wyzwań współczesnego świata jest to jedno z najistotniejszych pól naszej działalności.

Wiem, że dla wielu osób to ważne, aby osoby publiczne kojarzone z „sukcesem” mówiły o tym głośno: to ludzkie i normalne, że zmagamy się z problemami, to normalne korzystać ze wsparcia, uczęszczać na terapię, skorzystać z interwencji psychologicznej, gdy tego potrzebujemy. To normalne prosić o pomoc. To normalne, że nie ze wszystkim możemy poradzić sobie sami. I mam nadzieję, że nikt z nas nie będzie sam, bo zawsze znajdzie się dobry i świadomy człowiek obok. Tego nam życzę z okazji tygodnia, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Iga Świątek

Dziękujemy Ci Iga za Twoje wsparcie. Działamy razem dla zdrowej przyszłości! 💙

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej