Oświadczenie Catherine Russell, Dyrektor Generalnej UNICEF, ws. śmierci i obrażeń dzieci w szpitalu Al Ahli

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Pomóż nam zapewnić natychmiastową pomoc dzieciom w Strefie Gazy.

© UNICEF/Mohammad Ajjour

Jestem przerażona doniesieniami o śmierci i obrażeniach dzieci i kobiet poszkodowanych w wyniku ataku na szpital Al Ahli w Strefie Gazy dzisiejszego wieczoru. Wciąż pojawiają się nowe informacje dotyczące liczby ofiar, sceny na miejscu są druzgocące – napisała Catherine Russell, Dyrektor Generalna UNICEF, w specjalnym oświadczeniu wydanym we wtorek. Podkreśliła, że każde dziecko, wszędzie, zasługuje na pokój.

Ten atak najdobitniej pokazuje śmiertelny wpływ trwającej wojny na dzieci i rodziny. W ciągu zaledwie 11 dni życie straciły setki najmłodszych, a teraz do tej liczby należy dodać dzisiejsze ofiary śmiertelne. Tysiące dzieci zostało rannych, a 300 tys. zostało wysiedlonych ze swoich domów

– napisała Catherine Russell.

Ataki na ludność cywilną i służącą im infrastrukturę, taką jak szpitale, są niedopuszczalne i muszą się natychmiast zakończyć. UNICEF ponawia swój pilny apel o natychmiastowe zaprzestanie działań wojennych, zapewnienie ochrony dzieci przed krzywdą oraz ułatwienie bezpiecznego i jak najszybszego dostępu do pomocy humanitarnej dla potrzebujących dzieci

– dodała Dyrektor Generalna UNICEF.

Pomóż nam zapewnić natychmiastową pomoc dzieciom w Strefie Gazy. Wesprzyj naszą zbiórkę.

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej