Pół miliona złotych od Polaków na szczepienia dla dzieci.

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Dobry Dukat

Czwarta edycja kampanii charytatywnej „Reszta w Twoich rękach” organizowanej przez UNICEF i Mennicę Polską zakończona sukcesem. Kwota blisko pół miliona złotych, zebrana dzięki wsparciu Darczyńców, którzy kupili Dobre Dukaty, zostanie przekazana na realizację programu szczepień ratujących życie dzieci w krajach rozwijających się. 

Dobry Dukat to symbol kampanii charytatywnej UNICEF Polska i Mennicy Polskiej: „Reszta w Twoich Rękach”. Dobre Dukaty można było kupić od kwietnia do końca wakacji w ponad pół tysiąca sklepów w całym kraju. Jeden krążek to 5 złotych. Kwota ta wystarczy, aby ochronić 26 dzieci przed tężcem. Dzięki hojności Darczyńców z całej Polski, zebrana kwota: prawie pół miliona złotych - zostanie przekazana na zakup szczepionek oraz zapewnienie odpowiedniej infrastruktury do ich przechowywania i transportu w terenie. Pieniądze wystarczą na sfinansowanie na przykład ponad 50 tysięcy szczepionek przeciw odrze, takiej samej ilości szczepionek przeciw polio, prawie 60 tysięcy szczepionek przeciw tężcowi, a także zakup prawie 3 tysięcy lodówek przenośnych i ponad pół tysiąca rowerów do przewiezienia szczepionek w trudno dostępne miejsca.  

Kampanię kolejny raz wsparła Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. - Dla nas Dobry Dukat to wydatek o wartości 5 złotych. Dla dzieci jest to realna pomoc. Dzięki Dobrym Dukatom otrzymują szczepionki, które są dla nich przepustką do zdrowego i szczęśliwego dzieciństwa. Jestem dumna, że w tym roku zebraliśmy blisko pół miliona złotych! Polacy mają otwarte serca i potrafią udowodnić, że nie jest im obojętny los potrzebujących dzieci. Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom naszej akcji!  – mówi Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. 

Dobry Dukat Reszta w Twoich rękach

W tym roku kampanię charytatywną „Reszta w Twoich rękach” wsparło aż 11 partnerów handlowych, których klienci podczas zakupów odbierali część reszty w Dobrych Dukatach: H&M, OBI, Monnari, Społem, Komfort, Abra, Venezia/Unisono, Drogerie Natura (Polbita Marketing Sp. z o.o.), MarcPol, Meble Black Red White i Traffic Club oraz firma kurierska OPEK wspierająca akcję poprzez bezpłatne dostarczanie wszystkich przesyłek. Najwięcej „Dobrych Dukatów” odebrali w tym roku klienci sieci „H&M”.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie i  wsparcie. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz Dobry Dukat będzie naszą „dobrą monetą”, która uczyni lepszym świat potrzebujących dzieci. Zebrane fundusze pozwolą nam zapewnić dzieciom szczepionki, które zapewnią im zdrowy start w przyszłość. i  niezbędne do ich przeprowadzenia – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. 

Dziękujemy, że odpowiedzieliście Państwo na nasz wspólny apel: Mennicy, UNICEFU i Magdy Różczki. Dziękujemy pięknie wszystkim partnerom handlowym za wspólne zaangażowanie w te akcję dla dzieci. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze produkty mobilizują do pomocy najmłodszym i ratowania im życia – dodaje Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej. 

UNICEF wspiera programy szczepień w ponad 100 krajach na całym świecie. Działania UNICEF obejmują m.in.: zapewnienie szczepionek, organizację kampanii szczepień, pracę ze społecznościami lokalnymi i rządami państw, wsparcie dla tych ostatnich w opracowaniu skutecznych planów szczepień obejmujących jak największą liczbę dzieci. UNICEF jest największym nabywcą szczepionek na świecie. W 2012 r. UNICEF zapewnił dzieciom blisko 2 miliardy dawek szczepionek – co zapewnia dotarcie ze szczepieniami do 36% dzieci na świecie. 

Łącznie,  w ramach czterech edycji akcji „Reszta w Twoich rękach” UNICEF Polska i Mennica Polska wraz z partnerami handlowymi zyskali przekazali  na pomoc dla dzieci blisko 1,5 miliona złotych wspierając m.in. budowę szkół i edukację dla najbiedniejszych dzieci w Gruzji i na Madagaskarze oraz prowadzone przez UNICEF akcje szczepień.

Dobry Dukat UNICEF podsumowanie

Zobacz również

Dołącz do zespołu UNICEF Polska jako Koordynator ds. F2F

Koordynator ds. F2F

UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F

Więcej
Jak rozbudzić w dziecku miłość do czytania?

Jak rozbudzić w dziecku miłość do czytania?

Czytanie otwiera drzwi do przygód, nauki nowych rzeczy i kształtowania szeregu kluczowych umiejętności językowych, takich jak rozwój mowy czy poszerzanie zasobu słownictwa. Wspólna lektura to też wyjątkowa okazja do nawiązania więzi z dzieckiem i cieszenia się ze swojego towarzystwa. 

Więcej
UNICEF Polska - Edukacja dziewcząt jest ich prawem!

Edukacja dziewcząt jest ich prawem!

Dobrobyt i postęp każdego społeczeństwa zależy od równego traktowania wszystkimi jego członków.

Więcej