Polacy przekazali niemal 5 mln zł na pomoc dzieciom w Syrii

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UN0155581

UNICEF Polska podsumowuje kampanię „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”

Warszawa, 20 kwietnia 2018 r. – Akcja „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” trwała od listopada 2017 r. do końca marca 2018 r. Darczyńcy z Polski przekazali łącznie niemal 5 mln zł. Wśród Darczyńców były osoby indywidualne, placówki edukacyjne oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za tę kwotę UNICEF kupił ciepłą odzież zimową, opał, koce i zapewnił ogrzewanie w szkolnych klasach w Syrii.

Wojna w Syrii trwa już ponad siedem lat. Skutki konfliktu dotknęły 13 mln osób, w tym niemal 6 mln dzieci.

UNICEF od samego początku konfliktu w tym kraju jest na miejscu i niesie pomoc. Akcja UNICEF Polska „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” była realizowana w odpowiedzi na tragiczną sytuację syryjskich dzieci, dla których zima stanowiła dodatkowe, ogromne zagrożenie. Najmłodsi poszkodowani na skutek wojny często musieli opuścić swoje domy w obliczu zagrożenia utraty zdrowia i życia. Dzieci wraz z rodzinami nierzadko szukały bezpieczeństwa w obozach dla uchodźców lub tymczasowych schronieniach, które jednak nie osłaniały przed mrozem i śniegiem. Wielu z nich groziła śmierć z wychłodzenia.

UNICEF zaapelował wówczas do Darczyńców w Polsce o pomoc i odzew był ogromny. Kampanię wsparli Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF: Artur Żmijewski i Robert Korzeniowski.

Do akcji pomocy syryjskim dzieciom oprócz Darczyńców indywidualnych włączyło się także ok. 600 placówek edukacyjnych w całej Polsce. Uczniowie i ich rodzice mogli nie tylko dowiedzieć się o sytuacji dzieci w Syrii, ale także wesprzeć działania pomocowe UNICEF. Dzięki zaangażowaniu polskich szkół udało się zebrać aż 400 000 zł. 

UN0145436

Jednocześnie w grudniu 2017 r. polski oddział UNICEF otrzymał 2 miliony złotych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Środki zostały przeznaczone na zakup odzieży zimowej dla dzieci w Syrii w ramach kampanii.

Akcja UNICEF Polska „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” była częścią szerszej kampanii pomocy syryjskim dzieciom, którą organizacja kontynuuje. Każdego dnia najmłodsi w Syrii tracą życie i zdrowie na skutek działań zbrojnych, a pracownicy UNICEF robią wszystko, aby dostarczyć pomoc i uratować jak najwięcej dzieci.

Zachęcamy do dalszego wsparcia działań UNICEF na rzecz dzieci w Syrii i krajach ościennych przyjmujących uchodźców. Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/syria i przekazując darowiznę.

Zobacz również

Cyberbullying – czym jest i jak go powstrzymać?

Cyberbullying – czym jest i jak go powstrzymać?

Co nastolatkowie chcą wiedzieć o cyberprzemocy?

Więcej
Nie dla okaleczania narządów płciowych kobiet i dziewcząt!

NIE dla okaleczania narządów płciowych kobiet i dziewcząt

Więcej
Dołącz do zespołu UNICEF Polska jako Koordynator ds. F2F

Koordynator ds. F2F

UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F

Więcej