Startuje Festiwalowe Lato Konesera! Moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Startuje Festiwalowe Lato Konesera!

© UNICEF/Unruh

Festiwal Zręczności, spektakle teatralne, warsztaty i inne atrakcje. Tegoroczne Festiwalowe Lato Konesera to wiele wydarzeń dla dzieci i całych rodzin. A co istotne – wstęp na zdecydowaną większość z nich jest bezpłatny!

Rok szkolny zakończył się, a to oznacza, że rozpoczęły się wakacje. To również znak, że zaczyna się  Festiwalowe Lato Konesera. Wśród rozmaitych atrakcji wiele z nich to doskonały pomysł na spędzenie czasu dla dzieci lub w gronie rodziny. Już w sobotę, 2 lipca, rusza Festiwal Zręczności. To unikalne, bezpłatne warsztaty cyrkowe, będące okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy. Kolejne wydarzenia – 9 i 16 lipca. 

Wielkim wydarzeniem dla najmłodszych Koneserów sztuki będzie cykl plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury (wstęp wolny). Wśród dostępnych tytułów, część skierowana jest do dziecięcej publiczności i całych rodzin: 

  • 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek”,
  • 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia”,
  • 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa”

Centrum Praskie Koneser to miejsce, w którym sztuka jest dostępna dla każdego. Również dla najmłodszych. Spektakle teatralne czy interesujące warsztaty pobudzają kreatywność, uczą obcowania z kulturą, a także pozwalają na spędzenie inspirującego czasu w gronie całej rodziny. 

Monika Piwońska, Centrum Praskie Koneser

Najmłodsi podczas Festiwalowego Lata Konesera będą mogli również rozwinąć swoje umiejętności plastyczne – dla młodych fanów sztuki przygotowano wydarzenie Maluj z Koneserem w Domu ze Sztuką. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek lipca, w godz. 12.00-14.00 (wstęp wolny, konieczne jest pobranie wejściówki). Oprócz tego, Festiwalowe Lato Konesera to również:  

  • Poranki z Bolkiem i Lolkiem, każda sobota, godz. 11.00-12.00, Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny), 
  • Strefa GIGA GIER, dostępna codziennie, plac Konesera (bezpłatnie),
  • Akademia Magii Magic Mind Museum, 5, 12 i 19 lipca, godz. 17.30-18.30, plac Konesera (wstęp wolny). 

Co warto podkreślić, wydarzenia Festiwalowego Lata Konesera dla dzieci organizowane są pod honorowym patronatem UNICEF Polska. To już kolejna, po Magicznym Dniu Dziecka w Magic Mind Museum, współpraca pomiędzy Centrum Praskim Koneser a tą organizacją. 

Cieszę się, że mogliśmy objąć patronatem honorowym tak ciekawy projekt dla dzieci jakim jest Festiwalowe Lato Konesera. Wydarzenia przygotowane przez Centrum Praskie Koneser, pozwolą najmłodszym nie tylko korzystać z wielu wspaniałych atrakcji, ale również rozwijać swoje pasje i talenty.

Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska. 

Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. 

Zobacz również

Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej
5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

Media społecznościowe mają wiele zalet, ale mogą też przyczynić się do odczuwania negatywnych emocji. Stres, zazdrość, samotność, niska samoocena – to tylko niektóre z nich.

Więcej