UNICEF i Spotify wspierają zdrowie psychiczne dzieci

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF i Spotify

Zdrowie psychiczne jest kluczowym elementem właściwego rozwoju każdego dziecka. Niestety, nasilające się na całym świecie konflikty zbrojne doprowadziły do wysiedlenia 89 mln dzieci – w tym tych uciekających przed wojną w Ukrainie. Brak bezpiecznej przestrzeni oraz poczucie ciągłego zagrożenia narażają najmłodszych na poważne problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

1 na 7 nastolatków doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym. 

UNICEF i Spotify

W odpowiedzi na tę sytuację UNICEF i Spotify połączyli siły, aby nieść skuteczną pomoc młodym osobom i wspierać ich w zakresie zdrowia psychicznego. Dzięki współpracy powstała specjalna sekcja podcastów UNICEF na Spotify - W Mojej Głowie. Są to treści odpowiadające na potrzeby młodych ludzi w zakresie zdrowia psychicznego i psychospołecznego. Zasięgi Spotify, czyli popularnej platformy streamingowej do słuchania muzyki i podcastów, oraz wiedza ekspercka największej światowej organizacji działającej na rzecz dzieci, pozwalają na dotarcie do szerokiego grona osób, które mogą potrzebować sprawdzonych informacji na temat zdrowia psychicznego.

Podcasty dostępne są za darmo i zostały przygotowane w języku polskim, ukraińskim oraz angielskim.

Projekt skupia się przede wszystkim na reagowaniu na pilne potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi, którzy ucierpieli w wyniku wojny w Ukrainie. Treści zostały przygotowane tak, aby wspierać dobre samopoczucie młodych ludzi oraz zapewnić im bezpieczną przestrzeń. Materiały dzięki formie audio są łatwo dostępne (zarówno w trybie online, jak i offline) i pozwalają dotrzeć do sprawdzonych, rzetelnych sposobów na radzenie sobie ze stanami lękowymi oraz na umiejętność budowania zdrowych relacji.

Połowa wszystkich zaburzeń psychicznych rozwija się przed 14. rokiem życia.

UNICEF i Spotify

Starając się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby młodzieży, Spotify i UNICEF prowadzili konsultacje z młodymi ludźmi z Ukrainy i Polski, aby to właśnie oni mogli współtworzyć i dostosowywać do własnych potrzeb treści, dotyczące zdrowia psychicznego, publikowane na platformie.

Posłuchaj podcastów W Mojej Głowie.

UNICEF poprzez projekt ze Spotify ma na celu dotarcie do jak największego grona młodych ludzi w Polsce i w innych krajach. Dzięki formie podcastu osoby, które nie mają dostępu do opieki psychologicznej, mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne, słuchając eksperckich treści bez względu na to, gdzie się znajdują.

Zobacz również

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot oficjalnie otrzymał przyznawany przez UNICEF tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom.

Więcej
Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Firma Dalpo Poland została nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”, przekazując środki na pomoc dzieciom zmagającym się ze skutkami kryzysów humanitarnych. 

Więcej
Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Podobnie jak Zaw Mar Luu, kobiety i dorastające dziewczęta żyjące w obozach dla uchodźców w Mjanmie, walczą, by przeżyć okres bezpiecznie i godnie.

Więcej