UNICEF i Spotify wspierają zdrowie psychiczne dzieci

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF i Spotify

Zdrowie psychiczne jest kluczowym elementem właściwego rozwoju każdego dziecka. Niestety, nasilające się na całym świecie konflikty zbrojne doprowadziły do wysiedlenia 89 mln dzieci – w tym tych uciekających przed wojną w Ukrainie. Brak bezpiecznej przestrzeni oraz poczucie ciągłego zagrożenia narażają najmłodszych na poważne problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

1 na 7 nastolatków doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym. 

UNICEF i Spotify

W odpowiedzi na tę sytuację UNICEF i Spotify połączyli siły, aby nieść skuteczną pomoc młodym osobom i wspierać ich w zakresie zdrowia psychicznego. Dzięki współpracy powstała specjalna sekcja podcastów UNICEF na Spotify - W Mojej Głowie. Są to treści odpowiadające na potrzeby młodych ludzi w zakresie zdrowia psychicznego i psychospołecznego. Zasięgi Spotify, czyli popularnej platformy streamingowej do słuchania muzyki i podcastów, oraz wiedza ekspercka największej światowej organizacji działającej na rzecz dzieci, pozwalają na dotarcie do szerokiego grona osób, które mogą potrzebować sprawdzonych informacji na temat zdrowia psychicznego.

Podcasty dostępne są za darmo i zostały przygotowane w języku polskim, ukraińskim oraz angielskim.

Projekt skupia się przede wszystkim na reagowaniu na pilne potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi, którzy ucierpieli w wyniku wojny w Ukrainie. Treści zostały przygotowane tak, aby wspierać dobre samopoczucie młodych ludzi oraz zapewnić im bezpieczną przestrzeń. Materiały dzięki formie audio są łatwo dostępne (zarówno w trybie online, jak i offline) i pozwalają dotrzeć do sprawdzonych, rzetelnych sposobów na radzenie sobie ze stanami lękowymi oraz na umiejętność budowania zdrowych relacji.

Połowa wszystkich zaburzeń psychicznych rozwija się przed 14. rokiem życia.

UNICEF i Spotify

Starając się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby młodzieży, Spotify i UNICEF prowadzili konsultacje z młodymi ludźmi z Ukrainy i Polski, aby to właśnie oni mogli współtworzyć i dostosowywać do własnych potrzeb treści, dotyczące zdrowia psychicznego, publikowane na platformie.

Posłuchaj podcastów W Mojej Głowie.

UNICEF poprzez projekt ze Spotify ma na celu dotarcie do jak największego grona młodych ludzi w Polsce i w innych krajach. Dzięki formie podcastu osoby, które nie mają dostępu do opieki psychologicznej, mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne, słuchając eksperckich treści bez względu na to, gdzie się znajdują.

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
Minął rok od trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

Minął rok od trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

6 lutego 2023 r. dwa niszczycielskie trzęsienia ziemi i liczne wstrząsy wtórne nawiedziły południowo-wschodnią Turcję i Syrię. Byliśmy i jesteśmy na miejscu w obu krajach, aby nieść pomoc humanitarną poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom.

Więcej