UNICEF Polska zachęca do sporządzania testamentów i uruchamia nowy program „PONADCZASOWI”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.

Warszawa, 25 września 2018 r. – Testament to pewny i bezpieczny sposób, aby w przyszłości przekazać swoje dobra najbliższym i zadbać o ich stabilizację finansową. Niestety zaledwie 13% Polaków decyduje się spisać testament. Dlatego UNICEF Polska uruchamia nowy program „PONADCZASOWI”, w którym zachęca Polaków do sporządzania testamentów i zabezpieczenia swoich bliskich oraz pokazuje, jak można przyczynić się do stworzenia lepszego świata dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Odwiedzając stronę programu unicef.pl/ponadczasowi można pobrać bezpłatną broszurę informacyjną i dowiedzieć się więcej na temat sporządzania testamentu.

Spisanie testamentu daje pewność, że majątek zostanie rozdysponowany zgodnie wolą spadkodawcy. Dzięki temu dorobek naszego życia zostanie wykorzystany w najlepszy sposób, zgodnie z naszymi poglądami i oczekiwaniami.

Poprzez sporządzenie testamentu można nie tylko zabezpieczyć przyszłość swoich najbliższych, ale również ustanowić dodatkowe zapisy na rzecz wspieranych przez spadkodawcę fundacji lub stowarzyszeń. Majątek, niezależnie czy mały czy duży, jest najcenniejszy wtedy, kiedy możemy dzięki niemu uczynić coś dobrego i zmienić świat na lepsze. Dobro, którym dzielimy się z innymi sprawia, że nasze istnienie zyskuje większy wymiar i zostawia trwały ślad. W ten sposób stajemy się PONADCZASOWI.

Ideą programu „PONADCZASOWI” jest przekonanie, że każda darowizna przekazana na rzecz bezbronnych i pokrzywdzonych czyni świat lepszym dla kolejnych pokoleń, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Chcemy przede wszystkim zachęcić Polaków do sporządzania testamentów i zabezpieczenia finansowo swoich bliskich, a jeśli spadkodawca chciałby zaangażować się w działania UNICEF, może również uwzględnić organizację w swoim testamencie.

UNICEF jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej zaangażowanych w niesieniu pomocy organizacji, wspierającą każdego dnia potrzebujące dzieci ze 190 krajów świata. Każdy datek daje im nadzieję i umacnia wiarę w ludzkie dobro. Uwzględniając w swoim testamencie nawet najmniejsze wsparcie finansowe dla UNICEF, spadkodawca daje najmłodszym i najbardziej bezbronnym mieszkańcom naszej planety szansę na lepsze życie, zdrowie czy edukację.

Do uruchomienia programu „PONADCZASOWI” przygotowywaliśmy się bardzo długo. Dlatego program jest oparty na solidnej bazie prawnej i jasno precyzuje, w jakich przypadkach przewidzianych przez polskie ustawodawstwo można uwzględnić organizację taką jak UNICEF Polska w swoim testamencie, tłumaczy Marek Krupiński.

Na prośbę UNICEF Polska w spocie promującym „PONADCZASOWYCH” zgodziła się wystąpić znakomita aktorka Krystyna Janda. Równie entuzjastycznie zareagowali na nasz apel znani i lubiani aktorzy Piotr Polk oraz Grzegorz Kucias. Ogromnie doceniamy zaangażowanie p. Krystyny Jandy, p. Piotra Polka i p. Grzegorza Kuciasa, którzy będąc przecież osobami niezwykle zajętymi, znaleźli czas i chęci aby wesprzeć w ten sposób działania naszej organizacji całkowicie pro bono, dodaje Marek Krupiński.

Kreacją i produkcją spotu promującego program „PONADCZASOWI” zajęła się firma Black Rabbit, która od niedawna wspólnie ze studiem TANK działa w ramach TANK Group.

Reżyserem spotu był Makary Janowski a operatorem obrazu Łukasz Suchocki. Nie pierwszy raz korzystamy z usług Black Rabbit przy produkcji materiałów wideo do naszych kampanii. Zawsze możemy liczyć na najwyższy profesjonalizm i zaangażowanie oraz życzliwość całego zespołu, mówi Marek Krupiński.

Działania mediowe w ramach projektu „PONADCZASOWI” zostały zrealizowane przez Dom Mediowy Codemedia S.A. i mają charakter zasięgowy i informacyjny. Zależało nam, aby w optymalnym koszcie, a przede wszystkim z dużą precyzją dotrzeć do wyznaczonych grup docelowych, nie mogliśmy też zapomnieć o dobrej ekspozycji wyjątkowego materiału wideo, mówi Piotr Szubski, Media Manager Codemedia S.A. Kampania została oparta na formatach video, promowanych w ramach YouTube oraz w portalach społecznościowych.

Konsultanci UNICEF Polska chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące sporządzania testamentu, doradzą najlepsze rozwiązanie dla spadkodawcy i pomogą przejść przez cały proces prawny. Więcej informacji na stronie unicef.pl/ponadczasowi, pod numerem telefonu +48 22 568 03 45 oraz poprzez e-mail: ponadczasowi@unicef.pl.

UN016987

Zobacz również

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Szacuje się, że w Polsce 15 mln osób jest wykluczona transportowo. Ile w tej grupie jest dzieci? Jak dotąd nikt tego nie sprawdził, a to właśnie dzieci są jedną z grup najmocniej narażonych na negatywne skutki tego zjawiska.  

Więcej
300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

Po ponad dekadzie toczącego się konfliktu, dzieci w Libii dotknęła kolejna tragedia. Cyklon Daniel, który uderzył we wschodnią część kraju, pochłonął życie ponad 5 tys. osób, tysiące uznaje się za zaginione. Zniszczone domy, szpitale, szkoły i inna niezbędna infrastruktura oznacza, że rosnąca liczba dzieci i rodzin rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej.

Więcej
CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska sp. z o.o. trzeci rok z rzędu bierze udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Wsparcie firmy przełoży się na systemową pomoc dzieciom w krajach mierzących się z kryzysami humanitarnymi. 

Więcej