CREATON Polska ponownie „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
CREATON Polska ponownie „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Karimi

Firma CREATON Polska sp. z o.o. przedłużyła udział w programie „Przyjaciel UNICEF”! Dzięki hojności firm, które decydują się na wspieranie UNICEF nasza organizacja może kontynuować swoją misję i nieść pomoc humanitarną najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

CREATON Polska, producent dachówek ceramicznych należący do francuskiego koncernu TERREAL dołączył do programu „Przyjaciel UNICEF” w 2021 roku. Otrzymane środki wsparły realizację m.in. programów żywnościowych, medycznych, wodno-sanitarnych czy edukacyjnych UNICEF. Pomimo zakłóceń spowodowanych pandemią COVID-19, w ubiegłym roku UNICEF dostarczył produkty i usługi o całkowitej wartości ponad 7,1 mld dolarów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia darczyńców i partnerów takich jak CREATON Polska.

Firma zdecydowała się przedłużyć udział w programie „Przyjaciel UNICEF” i ponownie wesprzeć działania organizacji na rzecz dzieci poszkodowanych wskutek katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych. Od Etiopii, przez Syrię, Ukrainę aż po Afganistan, Pakistan czy Bangladesz – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie najmłodsi potrzebują pomocy. Pracownicy organizacji są na miejscu i niosą wsparcie, aby każde dziecko miało szansę na zdrowe i bezpieczne dzieciństwo.

Decydując się na przedłużenie uczestnictwa w programie „Przyjaciel UNICEF” o kolejny rok, CREATON Polska pokazuje, że przemyślana i długofalowa współpraca może przynieść realną pomoc, dzięki której ratujemy życie dzieci na całym świecie. Kiedy organizacja i firma łączą siły, wiele działań społecznych i pomocowych można zaplanować i zrealizować na szerszą skalę, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Udział w programie „Przyjaciel UNICEF” doskonale wpisuje się w wartości, którymi kieruje się nasza firma. Odpowiedzialność społeczna to nie tylko dbanie o pracowników, otoczenie w jakim znajdują się fabryki CREATON Polska czy środowisko naturalne. Staramy się myśleć globalnie, pomagać również tam, gdzie nas nie ma. Ta niezwykle szlachetna inicjatywa – wszechstronna pomoc najbardziej bezbronnym istotom na świecie – właśnie nam to umożliwia. Mamy nadzieję, że już na stałe będziemy przyjacielem UNICEF, a przez to przyjacielem wszystkich dzieci, podkreślił Jakub Skowron, Communication & PR Manager CREATON Polska sp. z o.o.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

O CREATON Polska sp. z o.o.

CREATON Polska sp. z o.o. należy do Grupy CREATON, jednego z największych i najstarszych producentów pokryć dachowych w Europie. Odwołując się do najlepszych, ponad 130-letnich, tradycji w zakresie wytwarzania dachówek CREATON, spółka produkuje wysokiej jakości modele ceramiczne i cementowe wraz z komplementarnymi akcesoriami. Produkty wytwarzane są z największą precyzją z najlepszych surowców w 16 fabrykach zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec i Węgier. Dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni, uznawane są za synonim najlepszego designu. Gwarantują doskonałe parametry pod względem trwałości i funkcjonalności dachu. Spełniają wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne, wymogi norm i przepisów budowlanych. Grupa CREATON od 2021 roku należy do francuskiego koncernu TERREAL, lidera w zakresie ceramicznych materiałów budowlanych o międzynarodowym zasięgu. Więcej informacji na stronie www.creaton.pl.

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej