CREATON Polska ponownie „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
CREATON Polska ponownie „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Karimi

Firma CREATON Polska sp. z o.o. przedłużyła udział w programie „Przyjaciel UNICEF”! Dzięki hojności firm, które decydują się na wspieranie UNICEF nasza organizacja może kontynuować swoją misję i nieść pomoc humanitarną najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

CREATON Polska, producent dachówek ceramicznych należący do francuskiego koncernu TERREAL dołączył do programu „Przyjaciel UNICEF” w 2021 roku. Otrzymane środki wsparły realizację m.in. programów żywnościowych, medycznych, wodno-sanitarnych czy edukacyjnych UNICEF. Pomimo zakłóceń spowodowanych pandemią COVID-19, w ubiegłym roku UNICEF dostarczył produkty i usługi o całkowitej wartości ponad 7,1 mld dolarów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia darczyńców i partnerów takich jak CREATON Polska.

Firma zdecydowała się przedłużyć udział w programie „Przyjaciel UNICEF” i ponownie wesprzeć działania organizacji na rzecz dzieci poszkodowanych wskutek katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych. Od Etiopii, przez Syrię, Ukrainę aż po Afganistan, Pakistan czy Bangladesz – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie najmłodsi potrzebują pomocy. Pracownicy organizacji są na miejscu i niosą wsparcie, aby każde dziecko miało szansę na zdrowe i bezpieczne dzieciństwo.

Decydując się na przedłużenie uczestnictwa w programie „Przyjaciel UNICEF” o kolejny rok, CREATON Polska pokazuje, że przemyślana i długofalowa współpraca może przynieść realną pomoc, dzięki której ratujemy życie dzieci na całym świecie. Kiedy organizacja i firma łączą siły, wiele działań społecznych i pomocowych można zaplanować i zrealizować na szerszą skalę, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Udział w programie „Przyjaciel UNICEF” doskonale wpisuje się w wartości, którymi kieruje się nasza firma. Odpowiedzialność społeczna to nie tylko dbanie o pracowników, otoczenie w jakim znajdują się fabryki CREATON Polska czy środowisko naturalne. Staramy się myśleć globalnie, pomagać również tam, gdzie nas nie ma. Ta niezwykle szlachetna inicjatywa – wszechstronna pomoc najbardziej bezbronnym istotom na świecie – właśnie nam to umożliwia. Mamy nadzieję, że już na stałe będziemy przyjacielem UNICEF, a przez to przyjacielem wszystkich dzieci, podkreślił Jakub Skowron, Communication & PR Manager CREATON Polska sp. z o.o.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

O CREATON Polska sp. z o.o.

CREATON Polska sp. z o.o. należy do Grupy CREATON, jednego z największych i najstarszych producentów pokryć dachowych w Europie. Odwołując się do najlepszych, ponad 130-letnich, tradycji w zakresie wytwarzania dachówek CREATON, spółka produkuje wysokiej jakości modele ceramiczne i cementowe wraz z komplementarnymi akcesoriami. Produkty wytwarzane są z największą precyzją z najlepszych surowców w 16 fabrykach zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec i Węgier. Dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni, uznawane są za synonim najlepszego designu. Gwarantują doskonałe parametry pod względem trwałości i funkcjonalności dachu. Spełniają wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne, wymogi norm i przepisów budowlanych. Grupa CREATON od 2021 roku należy do francuskiego koncernu TERREAL, lidera w zakresie ceramicznych materiałów budowlanych o międzynarodowym zasięgu. Więcej informacji na stronie www.creaton.pl.

Zobacz również

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Ile dzieci w Polsce jest wykluczonych transportowo?

Szacuje się, że w Polsce 15 mln osób jest wykluczona transportowo. Ile w tej grupie jest dzieci? Jak dotąd nikt tego nie sprawdził, a to właśnie dzieci są jedną z grup najmocniej narażonych na negatywne skutki tego zjawiska.  

Więcej
300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

300 tys. dzieci ucierpiało po przejściu cyklonu Daniel w Libii

Po ponad dekadzie toczącego się konfliktu, dzieci w Libii dotknęła kolejna tragedia. Cyklon Daniel, który uderzył we wschodnią część kraju, pochłonął życie ponad 5 tys. osób, tysiące uznaje się za zaginione. Zniszczone domy, szpitale, szkoły i inna niezbędna infrastruktura oznacza, że rosnąca liczba dzieci i rodzin rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej.

Więcej
CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska sp. z o.o. trzeci rok z rzędu bierze udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Wsparcie firmy przełoży się na systemową pomoc dzieciom w krajach mierzących się z kryzysami humanitarnymi. 

Więcej