CREATON Polska ponownie „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
CREATON Polska ponownie „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Karimi

Firma CREATON Polska sp. z o.o. przedłużyła udział w programie „Przyjaciel UNICEF”! Dzięki hojności firm, które decydują się na wspieranie UNICEF nasza organizacja może kontynuować swoją misję i nieść pomoc humanitarną najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

CREATON Polska, producent dachówek ceramicznych należący do francuskiego koncernu TERREAL dołączył do programu „Przyjaciel UNICEF” w 2021 roku. Otrzymane środki wsparły realizację m.in. programów żywnościowych, medycznych, wodno-sanitarnych czy edukacyjnych UNICEF. Pomimo zakłóceń spowodowanych pandemią COVID-19, w ubiegłym roku UNICEF dostarczył produkty i usługi o całkowitej wartości ponad 7,1 mld dolarów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia darczyńców i partnerów takich jak CREATON Polska.

Firma zdecydowała się przedłużyć udział w programie „Przyjaciel UNICEF” i ponownie wesprzeć działania organizacji na rzecz dzieci poszkodowanych wskutek katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych. Od Etiopii, przez Syrię, Ukrainę aż po Afganistan, Pakistan czy Bangladesz – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie najmłodsi potrzebują pomocy. Pracownicy organizacji są na miejscu i niosą wsparcie, aby każde dziecko miało szansę na zdrowe i bezpieczne dzieciństwo.

Decydując się na przedłużenie uczestnictwa w programie „Przyjaciel UNICEF” o kolejny rok, CREATON Polska pokazuje, że przemyślana i długofalowa współpraca może przynieść realną pomoc, dzięki której ratujemy życie dzieci na całym świecie. Kiedy organizacja i firma łączą siły, wiele działań społecznych i pomocowych można zaplanować i zrealizować na szerszą skalę, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

Udział w programie „Przyjaciel UNICEF” doskonale wpisuje się w wartości, którymi kieruje się nasza firma. Odpowiedzialność społeczna to nie tylko dbanie o pracowników, otoczenie w jakim znajdują się fabryki CREATON Polska czy środowisko naturalne. Staramy się myśleć globalnie, pomagać również tam, gdzie nas nie ma. Ta niezwykle szlachetna inicjatywa – wszechstronna pomoc najbardziej bezbronnym istotom na świecie – właśnie nam to umożliwia. Mamy nadzieję, że już na stałe będziemy przyjacielem UNICEF, a przez to przyjacielem wszystkich dzieci, podkreślił Jakub Skowron, Communication & PR Manager CREATON Polska sp. z o.o.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. „Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Więcej informacji na: unicef.pl/biznes.

O CREATON Polska sp. z o.o.

CREATON Polska sp. z o.o. należy do Grupy CREATON, jednego z największych i najstarszych producentów pokryć dachowych w Europie. Odwołując się do najlepszych, ponad 130-letnich, tradycji w zakresie wytwarzania dachówek CREATON, spółka produkuje wysokiej jakości modele ceramiczne i cementowe wraz z komplementarnymi akcesoriami. Produkty wytwarzane są z największą precyzją z najlepszych surowców w 16 fabrykach zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec i Węgier. Dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni, uznawane są za synonim najlepszego designu. Gwarantują doskonałe parametry pod względem trwałości i funkcjonalności dachu. Spełniają wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne, wymogi norm i przepisów budowlanych. Grupa CREATON od 2021 roku należy do francuskiego koncernu TERREAL, lidera w zakresie ceramicznych materiałów budowlanych o międzynarodowym zasięgu. Więcej informacji na stronie www.creaton.pl.

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej