Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Seck

Firma Dalpo Poland została nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”, przekazując środki na pomoc dzieciom zmagającym się ze skutkami kryzysów humanitarnych. Dzięki temu wsparciu najmłodsi otrzymają dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, odpowiedniego żywienia, szczepionek oraz ochrony przed przemocą.

Zaangażowanie firm takich jak Dalpo Poland sp. z o. o. Trading sp. k. to niezwykle cenne wsparcie dla dzieci z krajów, w których toczą się konflikty zbrojne, trwają epidemie oraz występują niszczycielskie katastrofy klimatyczne. Dzięki przekazanym środkom finansowym możemy zapewniać im dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, odpowiednich szczepionek i żywienia, a także zapobiegać przemocy i wykorzystywaniu.

Łączenie sił świata biznesu i organizacji humanitarnej pozwala skuteczniej działać na rzecz najmłodszych oraz zaspokajać ich najpilniejsze potrzeby, dzięki którym ich szanse na przeżycie rosną. UNICEF ratuje życie dzieci, ale także daje dostęp do edukacji, która jest prawem każdego dziecka. Dzięki temu mogą one rozwijać się, zdobywać wiedzę, a co za tym idzie odważnie spoglądać w przyszłość. Wspieramy potencjał, który ma w sobie każde dziecko.

Od wielu lat Grupa Dalpo angażuje się społecznie, wspierając zarówno inicjatywy lokalne, jak i zagraniczne. Jesteśmy głęboko przekonani, że biznes prowadzony odpowiedzialnie i w duchu partnerstwa ma obowiązek dbać o otoczenie, w którym funkcjonuje – zarówno lokalnie, jak i w ujęciu globalnym. Grupa Dalpo wspiera akcje związane z szeroko pojętą ekologią i walką z degradacją środowiska naturalnego, wyrównywaniem szans – ze szczególnym uwzględnieniem mózgowego porażenia dziecięcego – czy działalnością kulturalną, sportową i edukacyjną dzieci i młodzieży. Współpraca z UNICEF jest naturalną konsekwencją dotychczasowych działań związanych z realizacją naszych celów społecznych i liczymy, że dzięki niej wspólnie z UNICEF damy przyszłym pokoleniom szansę na godne życie w przyjaznym świecie.

- Mateusz Rawecki, prezes zarządu Dalpo Poland sp. z o. o. Trading sp. k.

„Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną.

Dalpo Poland sp. z o. o. Trading sp. k. to działający na ogólnopolskim rynku od 34 lat producent specjalistycznych taśm, folii i etykiet oraz papieru samoprzylepnego. Firma posiada nowoczesny i wydajny park maszynowy oraz dwa zakłady produkcyjne.  

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej