Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Seck

Firma Dalpo Poland została nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”, przekazując środki na pomoc dzieciom zmagającym się ze skutkami kryzysów humanitarnych. Dzięki temu wsparciu najmłodsi otrzymają dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, odpowiedniego żywienia, szczepionek oraz ochrony przed przemocą.

Zaangażowanie firm takich jak Dalpo Poland sp. z o. o. Trading sp. k. to niezwykle cenne wsparcie dla dzieci z krajów, w których toczą się konflikty zbrojne, trwają epidemie oraz występują niszczycielskie katastrofy klimatyczne. Dzięki przekazanym środkom finansowym możemy zapewniać im dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, odpowiednich szczepionek i żywienia, a także zapobiegać przemocy i wykorzystywaniu.

Łączenie sił świata biznesu i organizacji humanitarnej pozwala skuteczniej działać na rzecz najmłodszych oraz zaspokajać ich najpilniejsze potrzeby, dzięki którym ich szanse na przeżycie rosną. UNICEF ratuje życie dzieci, ale także daje dostęp do edukacji, która jest prawem każdego dziecka. Dzięki temu mogą one rozwijać się, zdobywać wiedzę, a co za tym idzie odważnie spoglądać w przyszłość. Wspieramy potencjał, który ma w sobie każde dziecko.

Od wielu lat Grupa Dalpo angażuje się społecznie, wspierając zarówno inicjatywy lokalne, jak i zagraniczne. Jesteśmy głęboko przekonani, że biznes prowadzony odpowiedzialnie i w duchu partnerstwa ma obowiązek dbać o otoczenie, w którym funkcjonuje – zarówno lokalnie, jak i w ujęciu globalnym. Grupa Dalpo wspiera akcje związane z szeroko pojętą ekologią i walką z degradacją środowiska naturalnego, wyrównywaniem szans – ze szczególnym uwzględnieniem mózgowego porażenia dziecięcego – czy działalnością kulturalną, sportową i edukacyjną dzieci i młodzieży. Współpraca z UNICEF jest naturalną konsekwencją dotychczasowych działań związanych z realizacją naszych celów społecznych i liczymy, że dzięki niej wspólnie z UNICEF damy przyszłym pokoleniom szansę na godne życie w przyjaznym świecie.

- Mateusz Rawecki, prezes zarządu Dalpo Poland sp. z o. o. Trading sp. k.

„Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną.

Dalpo Poland sp. z o. o. Trading sp. k. to działający na ogólnopolskim rynku od 34 lat producent specjalistycznych taśm, folii i etykiet oraz papieru samoprzylepnego. Firma posiada nowoczesny i wydajny park maszynowy oraz dwa zakłady produkcyjne.  

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej