FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.

Do grona „Przyjaciół UNICEF” dołączyła firma FDM Sp. z o.o. sp. k., przekazując środki finansowe na ochronę życia i zdrowia dzieci. Dzięki wsparciu najmłodsi z całego świata otrzymają m.in. dostęp do profesjonalnej opieki medycznej i odpowiedniego żywienia.

FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Anderson Flores

Coraz więcej polskich firm poza aspektem ekonomicznym dostrzega również wymiar etyczny swojej działalności i angażuje się w akcje charytatywne. Firma FDM Sp. z o.o. sp.k. przekazała środki finansowe na ochronę dzieci, których życie i zdrowie jest zagrożone przez brak bezpieczeństwa żywnościowego oraz dostępu do odpowiednich źródeł wody pitnej.

W obliczu wyzwań współczesnego świata, pełnego niepokoju, największym cierpieniem obarczone są dzieci. Ponoszą skutki konfliktów i zaniedbań. Nie mają wpływu na globalne problemy gospodarcze czy środowiskowe, a mimo to są ich pierwszymi ofiarami. Mamy obowiązek zapewnić im odpowiednie warunki do życia - od podstawowych potrzeb, po edukację i możliwość budowania godnej przyszłości - mówi Dominik Dziedzic, dyrektor handlowy FDM Sp. z o.o. sp.k..

Jednym z największych problemów, z jakim mierzą się dzieci, jest niedożywienie. Przyczyny tego kryzysu humanitarnego są złożone i nie da się ich sprowadzić wyłącznie do problemu braku żywności. Łączą się one ze zmianami klimatu, ubóstwem, brakiem czystej wody i zapleczy sanitarno-medycznych. Wpływ na występowanie głodu wśród dzieci mają także konflikty zbrojne, migracje ludności, przesiedlenia oraz ogólna sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie. W obliczu tak wielu potrzeb i zaniedbań każda pomoc ma wielkie znaczenie.  

FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Patrick Moran

Jesteśmy dumni, że możemy okazać wsparcie w ramach Programu „Przyjaciel UNICEF”. Nasze środki zostaną wykorzystane do ratowania życia i zdrowia najmłodszych, zapewnienia pomocy żywnościowej, dostępu do wody i sanitariatów oraz edukacji. To dla nas wszystkich w FDM Sp. z o.o. sp.k. powód do głębokiej radości i satysfakcji. Cieszymy się, że możemy być częścią tego Programu i wraz z innymi firmami aktywnie uczestniczyć w niesieniu pomocy najmłodszym. To dla nas zaszczyt móc być przyjacielem dla tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy – dodaje Dominik Dziedzic.

Dzięki UNICEF dzieci otrzymują odpowiednie wsparcie w zakresie wczesnego wykrywania i leczenia niedożywienia oraz jego pozostałych form, które bezpośrednio zagrażają życiu.

Program „Przyjaciel UNICEF” pozwala łączyć siły świata biznesu oraz organizacji humanitarnej i działać skuteczniej na rzecz poprawy sytuacji najmłodszych w ponad 190 krajach. Ratując życie dzieci i poprawiając ich dostęp do podstawowych usług, dajemy im szansę na lepszą przyszłość. Posługując się językiem biznesu - inwestujemy w najlepszy możliwy sposób, ponieważ dajemy kolejnemu pokoleniu szansę na budowanie lepszego świata dla wszystkich – mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, dyrektor fundraisingu UNICEF Polska.

FDM Sp. z o.o. sp. k. to polska firma, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wyposażenia sypialni - zarówno materacy, jak i łóżek oraz akcesoriów. W swej ofercie posiada rozwiązania, dzięki którym sypialnia staje się przestrzenią, w której chce się przebywać, relaksować i odpoczywać oraz dbać o zdrowy sen. FDM Sp. z o.o. sp.k. jest laureatem wielu prestiżowych nagród z dziedziny meblarstwa i handlu.

FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Christian Mirindi Johnson

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Recepcjonistka/a

UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Więcej