FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.

Do grona „Przyjaciół UNICEF” dołączyła firma FDM Sp. z o.o. sp. k., przekazując środki finansowe na ochronę życia i zdrowia dzieci. Dzięki wsparciu najmłodsi z całego świata otrzymają m.in. dostęp do profesjonalnej opieki medycznej i odpowiedniego żywienia.

FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Anderson Flores

Coraz więcej polskich firm poza aspektem ekonomicznym dostrzega również wymiar etyczny swojej działalności i angażuje się w akcje charytatywne. Firma FDM Sp. z o.o. sp.k. przekazała środki finansowe na ochronę dzieci, których życie i zdrowie jest zagrożone przez brak bezpieczeństwa żywnościowego oraz dostępu do odpowiednich źródeł wody pitnej.

W obliczu wyzwań współczesnego świata, pełnego niepokoju, największym cierpieniem obarczone są dzieci. Ponoszą skutki konfliktów i zaniedbań. Nie mają wpływu na globalne problemy gospodarcze czy środowiskowe, a mimo to są ich pierwszymi ofiarami. Mamy obowiązek zapewnić im odpowiednie warunki do życia - od podstawowych potrzeb, po edukację i możliwość budowania godnej przyszłości - mówi Dominik Dziedzic, dyrektor handlowy FDM Sp. z o.o. sp.k..

Jednym z największych problemów, z jakim mierzą się dzieci, jest niedożywienie. Przyczyny tego kryzysu humanitarnego są złożone i nie da się ich sprowadzić wyłącznie do problemu braku żywności. Łączą się one ze zmianami klimatu, ubóstwem, brakiem czystej wody i zapleczy sanitarno-medycznych. Wpływ na występowanie głodu wśród dzieci mają także konflikty zbrojne, migracje ludności, przesiedlenia oraz ogólna sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie. W obliczu tak wielu potrzeb i zaniedbań każda pomoc ma wielkie znaczenie.  

FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Patrick Moran

Jesteśmy dumni, że możemy okazać wsparcie w ramach Programu „Przyjaciel UNICEF”. Nasze środki zostaną wykorzystane do ratowania życia i zdrowia najmłodszych, zapewnienia pomocy żywnościowej, dostępu do wody i sanitariatów oraz edukacji. To dla nas wszystkich w FDM Sp. z o.o. sp.k. powód do głębokiej radości i satysfakcji. Cieszymy się, że możemy być częścią tego Programu i wraz z innymi firmami aktywnie uczestniczyć w niesieniu pomocy najmłodszym. To dla nas zaszczyt móc być przyjacielem dla tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy – dodaje Dominik Dziedzic.

Dzięki UNICEF dzieci otrzymują odpowiednie wsparcie w zakresie wczesnego wykrywania i leczenia niedożywienia oraz jego pozostałych form, które bezpośrednio zagrażają życiu.

Program „Przyjaciel UNICEF” pozwala łączyć siły świata biznesu oraz organizacji humanitarnej i działać skuteczniej na rzecz poprawy sytuacji najmłodszych w ponad 190 krajach. Ratując życie dzieci i poprawiając ich dostęp do podstawowych usług, dajemy im szansę na lepszą przyszłość. Posługując się językiem biznesu - inwestujemy w najlepszy możliwy sposób, ponieważ dajemy kolejnemu pokoleniu szansę na budowanie lepszego świata dla wszystkich – mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, dyrektor fundraisingu UNICEF Polska.

FDM Sp. z o.o. sp. k. to polska firma, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wyposażenia sypialni - zarówno materacy, jak i łóżek oraz akcesoriów. W swej ofercie posiada rozwiązania, dzięki którym sypialnia staje się przestrzenią, w której chce się przebywać, relaksować i odpoczywać oraz dbać o zdrowy sen. FDM Sp. z o.o. sp.k. jest laureatem wielu prestiżowych nagród z dziedziny meblarstwa i handlu.

FDM zostaje „Przyjacielem UNICEF”

© UNICEF/Christian Mirindi Johnson

Zobacz również

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej
Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Z powodu zmiany klimatu świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Powoduje ona odwrócenie ciężko wypracowanego postępu w zakresie poprawy warunków życia i zdrowia najmłodszych. 

Więcej