Wydawnictwo Podatkowe GOFIN kolejny rok wspiera dzieci jako „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN przedłużyło udział w programie „Przyjaciel UNICEF” o kolejny rok, przekazując środki m.in. na pomoc dzieciom w strefach konfliktu.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN kolejny rok wspiera dzieci jako „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Mark Naftalin

Dzięki wsparciu świata biznesu możemy nieść systemową pomoc dzieciom zamieszkującym obszary, na których toczą się obecnie konflikty zbrojne. W tych rejonach świata najmłodsi potrzebują nie tylko ochrony, ale także długofalowego wsparcia. Dzięki środkom przekazanym przez Wydawnictwo Podatkowe GOFIN możemy ratować ich życie i zdrowie, a także uchronić je przed wykorzystywaniem, utratą dostępu do żywności, bezpiecznych źródeł wody, zaplecza sanitarno-medycznego, ale także przerwaniem ciągłości edukacji. 

Od 2018 roku jesteśmy uczestnikami programu „Przyjaciel UNICEF”, a od ponad 30 lat bierzemy udział w realizacji działań z zakresu społecznego zaangażowania biznesu. Uważamy, że taka polityka ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizacji pożytku publicznego. Pomoc humanitarna dzieciom wymaga wielopłaszczyznowych działań oraz ogromnego zaangażowania finansowego. Szczególnie teraz, w dobie konfliktów zbrojnych występujących w różnych częściach świata, czujemy się w obowiązku pełnić funkcję sprzymierzeńca wszystkich dzieci. Silnie wspieramy UNICEF Polska w niesieniu pomocy najmłodszym, ponieważ ich los nie jest nam obojętny. Wydawnictwo Podatkowe GOFIN z dumą kontynuuje udział w tym niezwykłym projekcie, jakim jest program „Przyjaciel UNICEF”. Całym sercem wspieramy działalność właśnie tej organizacji — mówi Czesław Sławski, Prezes Zarządu Wydawnictwa Podatkowego GOFIN.  

Podejmując współpracę z UNICEF Polska firmy wpływają na poprawę warunków życia dzieci. Każde przedsiębiorstwo ma w sobie moc, aby chronić najmłodszych przed kryzysami humanitarnymi.

Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że Wydawnictwo Podatkowe GOFIN piąty raz weźmie udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Zaangażowanie w pomoc humanitarną, jakiej możemy udzielać dzięki wsparciu firmy, jest wynikiem zaufania i zauważalnych efektów niesionej przez nas pomocy. Wydawnictwo Podatkowe GOFIN zawsze podkreśla, że społeczne zaangażowanie biznesu to inwestycja przynosząca długofalowe rezultaty. Dzięki tej współpracy najbardziej zagrożone dzieci mogą żyć, uczyć się i bawić, a także mają dostęp do opieki medycznej, wody pitnej, oraz ratującej życie żywności terapeutycznej — mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska.  

Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną oraz edukacyjną. Dzięki darowiznom zapewniamy najmłodszym wszystko, co niezbędne, aby mogły żyć w bezpiecznym otoczeniu i prawidłowo się rozwijać.

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN to specjalistyczne wydawnictwo czasopism, serwisów internetowych, programów multimedialnych i aplikacji mobilnych z zakresu podatków, rachunkowości, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Od 1989 roku zapewnia fachową pomoc księgowym i służbom kadrowo-płacowym. 

Zobacz również

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej
Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Z powodu zmiany klimatu świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Powoduje ona odwrócenie ciężko wypracowanego postępu w zakresie poprawy warunków życia i zdrowia najmłodszych. 

Więcej