„2 złote na zdrowie dziecka” - V edycja akcji Centrum Medycznego Damiana na rzecz UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
IMG_6976

Kolejny raz pacjenci i pracownicy Centrum Medycznego Damiana włączają się w zbiórkę środków na rzecz programów UNICEF. Tegoroczna odsłona akcji „2 złote na zdrowie dziecka” kieruje na sytuację dzieci w  ogarniętej wojną Syrii.

Ponad 5 mln dzieci mieszka na terenach objętych działaniami zbrojnymi, w tym prawie 3 mln na terenach trudno dostępnych. Kolejne 2,3 mln dzieci znalazło schronienie w krajach ościennych – Jordanii, Turcji, Iraku, Libanie oraz Egipcie.

Pomoc humanitarna jest tam pilnie potrzebna, a możliwość wsparcia bardzo prosta. Przez najbliższe trzy miesiące wszyscy pacjenci Centrum Medycznego Damiana mogą przyłączyć się do akcji przekazując darowiznę przy realizacji płatności za wizytę. Symboliczne 2 złote lub jego wielokrotność zostaną przekazane na zapewnienie opieki medycznej oraz psychologicznej dzieciom w Syrii i krajach ościennych.

Dla pacjentów CMD, którzy w okresie trwania akcji akurat nie skorzystają z wizyty w centrum uruchomiona została specjalna strona internetowa akcji, gdzie również można wpłacić darowiznę unicef.pl/2zlote. 

unicef syria LCD

Wojna w Syrii trwa od ponad 6 lat. Jej skutki już teraz są niewyobrażalne i wpływają na życie dzieci.

Wiele z nich nie zna innej rzeczywistości. Bombardowania, niewybuchy, utrata rodziny i przyjaciół – to ich rzeczywistość. Utrudniony jest dostęp do opieki medycznej, produktów ratujących życie i innych podstawowych usług.

UNICEF podaje, że rok 2016 był najdramatyczniejszym w historii konfliktu. Wzrosła liczba zabitych dzieci. Coraz więcej dzieci jest zmuszanych do pracy, aby utrzymać rodzinę lub do wczesnych małżeństw, które również mają zapewnić im lepszy byt.

Dzieci wcielane są do wojska i zmuszane do walki, wykorzystywane jako zamachowcy - samobójcy i strażnicy więzienni. Łącznie 6 mln dzieci, czyli aż 2/3 dzieci w Syrii i kolejne 2 miliony poza nią potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

UNICEF jest na miejscu i dzięki wsparciu Darczyńców każdego dnia niesie pomoc dzieciom w Syrii. Między innymi organizuje punkty opieki medycznej, wspiera szpitale, w których najmłodsi otrzymują niezbędną pomoc medyczną i psychologiczną. Dostarcza lekarstwa, szczepionki, żywność terapeutyczną, zapewnia czystą wodę do picia. Przy wsparciu UNICEF odnawiane, wyposażane i ponownie uruchamiane są szkoły, a także prowadzone Miejsca Przyjazne Dzieciom, gdzie najmłodsi znajdują opiekę i mogą spędzać czas z rówieśnikami. Dzieci w Syrii mają ogromną wolę przetrwania i odbudowania normalnego życia.

Centrum Medyczne Damiana od siedmiu lat wspiera UNICEF Polska angażując się w działania organizacji. Misja Centrum Medycznego Damiana – zdrowie i bezpieczeństwo – jest także priorytetem UNICEF.

Firmy zainteresowane możliwością wsparcia działań UNICEF i realizacją własnych projektów na rzecz pomocy dzieciom zapraszamy do kontaktu:

Jolanta Górska
Specjalista ds. Kluczowych Klientów
tel. (48 22) 568 03 70
email: jgorska@unicef.pl

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej