„2 złote na zdrowie dziecka” - V edycja akcji Centrum Medycznego Damiana na rzecz UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
IMG_6976

Kolejny raz pacjenci i pracownicy Centrum Medycznego Damiana włączają się w zbiórkę środków na rzecz programów UNICEF. Tegoroczna odsłona akcji „2 złote na zdrowie dziecka” kieruje na sytuację dzieci w  ogarniętej wojną Syrii.

Ponad 5 mln dzieci mieszka na terenach objętych działaniami zbrojnymi, w tym prawie 3 mln na terenach trudno dostępnych. Kolejne 2,3 mln dzieci znalazło schronienie w krajach ościennych – Jordanii, Turcji, Iraku, Libanie oraz Egipcie.

Pomoc humanitarna jest tam pilnie potrzebna, a możliwość wsparcia bardzo prosta. Przez najbliższe trzy miesiące wszyscy pacjenci Centrum Medycznego Damiana mogą przyłączyć się do akcji przekazując darowiznę przy realizacji płatności za wizytę. Symboliczne 2 złote lub jego wielokrotność zostaną przekazane na zapewnienie opieki medycznej oraz psychologicznej dzieciom w Syrii i krajach ościennych.

Dla pacjentów CMD, którzy w okresie trwania akcji akurat nie skorzystają z wizyty w centrum uruchomiona została specjalna strona internetowa akcji, gdzie również można wpłacić darowiznę unicef.pl/2zlote. 

unicef syria LCD

Wojna w Syrii trwa od ponad 6 lat. Jej skutki już teraz są niewyobrażalne i wpływają na życie dzieci.

Wiele z nich nie zna innej rzeczywistości. Bombardowania, niewybuchy, utrata rodziny i przyjaciół – to ich rzeczywistość. Utrudniony jest dostęp do opieki medycznej, produktów ratujących życie i innych podstawowych usług.

UNICEF podaje, że rok 2016 był najdramatyczniejszym w historii konfliktu. Wzrosła liczba zabitych dzieci. Coraz więcej dzieci jest zmuszanych do pracy, aby utrzymać rodzinę lub do wczesnych małżeństw, które również mają zapewnić im lepszy byt.

Dzieci wcielane są do wojska i zmuszane do walki, wykorzystywane jako zamachowcy - samobójcy i strażnicy więzienni. Łącznie 6 mln dzieci, czyli aż 2/3 dzieci w Syrii i kolejne 2 miliony poza nią potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

UNICEF jest na miejscu i dzięki wsparciu Darczyńców każdego dnia niesie pomoc dzieciom w Syrii. Między innymi organizuje punkty opieki medycznej, wspiera szpitale, w których najmłodsi otrzymują niezbędną pomoc medyczną i psychologiczną. Dostarcza lekarstwa, szczepionki, żywność terapeutyczną, zapewnia czystą wodę do picia. Przy wsparciu UNICEF odnawiane, wyposażane i ponownie uruchamiane są szkoły, a także prowadzone Miejsca Przyjazne Dzieciom, gdzie najmłodsi znajdują opiekę i mogą spędzać czas z rówieśnikami. Dzieci w Syrii mają ogromną wolę przetrwania i odbudowania normalnego życia.

Centrum Medyczne Damiana od siedmiu lat wspiera UNICEF Polska angażując się w działania organizacji. Misja Centrum Medycznego Damiana – zdrowie i bezpieczeństwo – jest także priorytetem UNICEF.

Firmy zainteresowane możliwością wsparcia działań UNICEF i realizacją własnych projektów na rzecz pomocy dzieciom zapraszamy do kontaktu:

Jolanta Górska
Specjalista ds. Kluczowych Klientów
tel. (48 22) 568 03 70
email: jgorska@unicef.pl

Zobacz również

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej
Jan Bratkowski nowym rzecznikiem UNICEF Polska

Jan Bratkowski nowym rzecznikiem UNICEF Polska

Do działu Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska dołączył Jan Bratkowski, obejmując funkcję rzecznika.

Więcej
Pięć kluczowych obszarów, w jakich UNICEF pomaga dzieciom w Turcji i Syrii

Pięć kluczowych obszarów, w jakich UNICEF pomaga dzieciom w Turcji i Syrii

Po niszczycielskich trzęsieniach ziemi i licznych wstrząsach wtórnych w Syrii i Turcji liczba ofiar śmiertelnych w obu krajach wynosi obecnie ponad 44 000.

Więcej