Na rolkach jedziemy po wodę dla dzieci

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
UNI110808 - Rwanda

Wyjątkowe wydarzenie czeka nas w czwartek, 25 czerwca. Nightskating Warszawa łączy siły z UNICEF Polska i najbliższy przejazd rolkarzy po Warszawie zorganizowany zostanie na rzecz wsparcia programów wodnych UNICEF. Przed wyjazdem na trasę przejazdu zorganizowana zostanie loteria fantowa pod hasłem „Road to awareness”, z której dochód przekazany zostanie na rzecz zapewnienia czystej wody pitnej dzieciom w Afryce.

Niemal 750 milionów ludzi wciąż nie ma dostępu do wody pitnej. Dla dzieci brak dostępu do czystej wody może być tragiczny w skutkach. Prawie 1000 z nich umiera każdego dnia na choroby biegunkowe spowodowane brakiem dostępu do wody pitnej, sanitariatów i zachowania zasad podstawowej higieny.

Problem dotyczy głównie Afryki Subsaharyjskiej, gdzie żyją 2 na 5 osób, które nie mają dostępu do wody. To łącznie 325 milionów ludzi. Mimo, że od 2000 roku w Afryce Subsaharyjskiej 50 tysięcy ludzi każdego dnia zyskuje dostęp do wody pitnej, większość państw w tym regionie wciąż boryka się z tym problemem. Szacuje się, że w samej Afryce każdego roku ludzie przeznaczają łącznie 40 miliardów godzin na pieszą wędrówkę do źródeł czystej wody.

UNICEF razem ze swoimi partnerami pracuje nad zmianą tej sytuacji. Prowadzone są programy z wykorzystaniem innowacyjnych metody, które pozwalają na zwiększenie dostępu do czystej wody dla jak największej liczby dzieci i ich rodzin.

Teraz razem możemy włączyć się do globalnej akcji UNICEF! Uczestnicy loterii fantowej towarzyszącej Nightskating Warszawa w dniu 25 czerwca wesprą programy wodne UNICEF i będą mieli możliwość wygrać nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia, Grupę Starwood i Nigthskating Warszawa. Na specjalnym stoisku sprzedawane będą losy w cenie 10 złotych. Każdy los to pomoc dzieciom w Afryce, ale też szansa na wygraną i pamiątkowa opaska na nadgarstek.

Losy sprzedawane w godzinach 19.00 – 20.45, a losowanie odbędzie się tu przed startem.

Lista nagród loterii:

1. Voucher na kolację w restauracji SomePlace Else dla 2 osób.
2. Voucher na kolację w restauracji Fusion dla 2 osób.
3. Voucher na kawę i ciastko w Cafe Bristol dla 2 osób.
4. Voucher na weekend w Sheraton Kraków Hotel dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie) 
5. Voucher na weekendowy pobyt w Sheraton Poznań Hotel dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie)
6. Voucher na weekendowy pobyt w Sheraton Sopot Hotel dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie)
7. Voucher na weekendowy pobyt w Le Meridien Barcelona dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie)
8. Voucher na weekendowy pobyt w Sheraton Salzburg dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie)
9. Voucher na weekendowy pobyt w Westin Palace Madrid dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie)
10.Voucher na weekendowy pobyt w Hotelu Imperial we Wiedniu dla 2 osób (obejmuje 2 noclegi i śniadanie)
11.10 karnetów na godzinną naukę jazdy na rolkach w szkole Rollschool.
12.15 miesięcznych karnetów do Fitness Club S4.
13. Ręcznik plażowy Volkswagen.
14. Koszulka Volkswagen.
15. 6 czapek z daszkiem Volkswagen.
16. Etui na klucze Volkswagen.
17. Komplet - smycz, brelok, zawieszka Volkswagen.

Regulamin loterii

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nightskating Warszawa to cykl nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami Warszawy, który ma za zadanie popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku.
Termin: 25 Czerwca (czwartek)
Rozpoczęcie przejazdu: godzina 21:00
Zbiórka: od godziny 19:00
Dystans: 18 km
Trasa:
Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Al. Jerozolimskie - Raszyńska - Żwirki i Wigury - 17 Stycznia - Al. Krakowska - Grójecka - Al. Jerozolimskie - Marszałkowska - Świętokrzyska - Krakowskie Przedmieście
Mapa przejazdu:

http://nightskating.waw.pl/trasa-2/

Udział w imprezie jest bezpłatny!

image-19-06-15-04-43

Zobacz również

Miesiąc rodzicielstwa. O co chodzi z self-care?

Miesiąc rodzicielstwa. O co chodzi z self-care?

Self-care można tłumaczyć jako dbanie, troskę o siebie lub samoopiekę. Bez względu jaką nazwą się posługujemy, to oznacza ona każdą czynność, którą wykonujemy celowo, aby zadbać o nasze zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Potrzebuje jej każdy – zarówno rodzic, jak i dziecko. 

Więcej
Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Bycie rodzicem to istny rollercoaster uczuć - od radości i miłości, przez złość, aż do obojętności. Wychowywaniu towarzyszy także stres związany z ciągłym niedoczasem, godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, a także troską o małe pociechy. Jest on jednak nieodłącznym elementem życia i naturalną reakcją organizmu.

Więcej
Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej