Ślub to wspaniała okazja, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
UN0121377

Od kilku lat coraz częściej pary planujące ślub proszą swoich gości, aby zamiast kwiatów zakupili Prezenty bez Pudła – produkty humanitarne, które UNICEF dostarcza potrzebującym dzieciom. Prezenty bez Pudła sprawiają, że ślub nabiera zupełnie nowego wymiaru i staje się początkiem nowego życia nie tylko dla młodej pary. Specjalny ślubny certyfikat jest zaś miłą pamiątką przypominającą o tym, że ten wyjątkowy dzień przyniósł też wiele dobra.

Na specjalnej stronie, dedykowanej parom planującym ślub: www.unicef.pl/Prezenty-bez-pudla/Planujecie-slub, można znaleźć wzory e-zaproszeń na ślub z informacją o Prezentach bez Pudła. Wystarczy je wysłać zaproszonym gościom lub zamieścić podobną informację w tradycyjnych zaproszeniach. Darczyńcy kupujący Prezenty mogą pobrać pamiątkowy certyfikat i podarować go młodej parze w dniu ślubu.

Wśród Prezentów są zarówno produkty ratujące życie – leki, sprzęt medyczny, żywność terapeutyczna  i szczepionki, jak i takie, które poprawiają warunki życia dzieci i umożliwiają im naukę – m.in. „Szkoła  w pudełku” oraz pompa wodna.

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierze, Darczyńca może mieć pewność, że jego Prezent pomoże potrzebującemu dziecku.

Marianne z Wybrzeża Kości Słoniowej ma tylko 10 miesięcy, a w swoim krótkim życiu zdążyła już wiele przejść. Dziewczynka zachorowała na ciężkie ostre niedożywienie, które zagrażało jej życiu. Mama udała się z nią do ośrodka zdrowia w Odienné, w północno-zachodniej części kraju. Tam w porę otrzymały pomoc. Marianne z apetytem je pastę terapeutyczną i z każdym dniem staje się silniejsza. W jej kraju ostre niedożywienie dotyka 6% dzieci. Dla takich maluchów pasta terapeutyczna jest lekiem ratującym życie. Można ją zakupić również w naszym sklepie na stronie www.prezentybezpudla.pl

UN061668

Malutka Marianne właśnie zjadła porcję pasty terapeutycznej. Dzięki niej wraca do zdrowia i nabiera sił. Dzieci, którym podajemy pastę terapeutyczną, zwykle przybierają na wadze około 1 kilograma tygodniowo.

Jednym z najczęściej kupowanych produktów są szczepionki, niezwykle ważne dla ochrony zdrowia dzieci przed groźnymi chorobami, takimi jak polio, odra i tężec. W 2016 roku polscy Darczyńcy zakupili91 620 szczepionek, a także 41 100 saszetek pasty terapeutycznej ratującej życie niedożywionym maluchom.

Prezenty bez Pudła zakupione w 2016 roku niosły pomoc i nadzieję dzieciom w 66 krajach.

Ciepłe koce wysłano do dzieci w Afganistanie, leki przeciwmalaryczne ratowały życie najmłodszych w Nigrze, herbatniki wysokoenergetyczne wykorzystywano w leczeniu niedożywienia u dzieci w Syrii, a tabletki uzdatniające wodę trafiły m.in. do Burkiny Faso, Kambodży i Palestyny. W szkołach w Angoli i Nigerii dzieci poznają podstawy geometrii korzystając z 1410 zestawów do nauczania matematyki.

Banner_1367x616px_TARGI_WEDDINGok_2017

Wszystkie pary planujące ślub serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów WEDDING, które odbędą się w weekend 25-26 listopada na PGE Narodowym w Warszawie. Na stoisku UNICEF będą Państwo mieli okazję lepiej poznać nasz program i dowiedzieć się więcej o Prezentach bez Pudła. 

unicefpl_aktualność_baner

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej