Ślub to wspaniała okazja, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

UN0121377

Od kilku lat coraz częściej pary planujące ślub proszą swoich gości, aby zamiast kwiatów zakupili Prezenty bez Pudła – produkty humanitarne, które UNICEF dostarcza potrzebującym dzieciom. Prezenty bez Pudła sprawiają, że ślub nabiera zupełnie nowego wymiaru i staje się początkiem nowego życia nie tylko dla młodej pary. Specjalny ślubny certyfikat jest zaś miłą pamiątką przypominającą o tym, że ten wyjątkowy dzień przyniósł też wiele dobra.

Na specjalnej stronie, dedykowanej parom planującym ślub: www.unicef.pl/Prezenty-bez-pudla/Planujecie-slub, można znaleźć wzory e-zaproszeń na ślub z informacją o Prezentach bez Pudła. Wystarczy je wysłać zaproszonym gościom lub zamieścić podobną informację w tradycyjnych zaproszeniach. Darczyńcy kupujący Prezenty mogą pobrać pamiątkowy certyfikat i podarować go młodej parze w dniu ślubu.

Wśród Prezentów są zarówno produkty ratujące życie – leki, sprzęt medyczny, żywność terapeutyczna  i szczepionki, jak i takie, które poprawiają warunki życia dzieci i umożliwiają im naukę – m.in. „Szkoła  w pudełku” oraz pompa wodna.

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierze, Darczyńca może mieć pewność, że jego Prezent pomoże potrzebującemu dziecku.

Marianne z Wybrzeża Kości Słoniowej ma tylko 10 miesięcy, a w swoim krótkim życiu zdążyła już wiele przejść. Dziewczynka zachorowała na ciężkie ostre niedożywienie, które zagrażało jej życiu. Mama udała się z nią do ośrodka zdrowia w Odienné, w północno-zachodniej części kraju. Tam w porę otrzymały pomoc. Marianne z apetytem je pastę terapeutyczną i z każdym dniem staje się silniejsza. W jej kraju ostre niedożywienie dotyka 6% dzieci. Dla takich maluchów pasta terapeutyczna jest lekiem ratującym życie. Można ją zakupić również w naszym sklepie na stronie www.prezentybezpudla.pl

UN061668

Malutka Marianne właśnie zjadła porcję pasty terapeutycznej. Dzięki niej wraca do zdrowia i nabiera sił. Dzieci, którym podajemy pastę terapeutyczną, zwykle przybierają na wadze około 1 kilograma tygodniowo.

Jednym z najczęściej kupowanych produktów są szczepionki, niezwykle ważne dla ochrony zdrowia dzieci przed groźnymi chorobami, takimi jak polio, odra i tężec. W 2016 roku polscy Darczyńcy zakupili91 620 szczepionek, a także 41 100 saszetek pasty terapeutycznej ratującej życie niedożywionym maluchom.

Prezenty bez Pudła zakupione w 2016 roku niosły pomoc i nadzieję dzieciom w 66 krajach.

Ciepłe koce wysłano do dzieci w Afganistanie, leki przeciwmalaryczne ratowały życie najmłodszych w Nigrze, herbatniki wysokoenergetyczne wykorzystywano w leczeniu niedożywienia u dzieci w Syrii, a tabletki uzdatniające wodę trafiły m.in. do Burkiny Faso, Kambodży i Palestyny. W szkołach w Angoli i Nigerii dzieci poznają podstawy geometrii korzystając z 1410 zestawów do nauczania matematyki.

Banner_1367x616px_TARGI_WEDDINGok_2017

Wszystkie pary planujące ślub serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów WEDDING, które odbędą się w weekend 25-26 listopada na PGE Narodowym w Warszawie. Na stoisku UNICEF będą Państwo mieli okazję lepiej poznać nasz program i dowiedzieć się więcej o Prezentach bez Pudła. 

unicefpl_aktualność_baner

Zobacz również

UNICEF Polska - Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Oświadczenie Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Walka z dezinformacją i wspieranie rodziców w dostępie do wiarygodnych informacji na temat szczepień to główne punkty apelu.

Więcej
UNICEF: Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody!

Więcej