Ślub to wspaniała okazja, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
UN0121377

Od kilku lat coraz częściej pary planujące ślub proszą swoich gości, aby zamiast kwiatów zakupili Prezenty bez Pudła – produkty humanitarne, które UNICEF dostarcza potrzebującym dzieciom. Prezenty bez Pudła sprawiają, że ślub nabiera zupełnie nowego wymiaru i staje się początkiem nowego życia nie tylko dla młodej pary. Specjalny ślubny certyfikat jest zaś miłą pamiątką przypominającą o tym, że ten wyjątkowy dzień przyniósł też wiele dobra.

Na specjalnej stronie, dedykowanej parom planującym ślub: www.unicef.pl/Prezenty-bez-pudla/Planujecie-slub, można znaleźć wzory e-zaproszeń na ślub z informacją o Prezentach bez Pudła. Wystarczy je wysłać zaproszonym gościom lub zamieścić podobną informację w tradycyjnych zaproszeniach. Darczyńcy kupujący Prezenty mogą pobrać pamiątkowy certyfikat i podarować go młodej parze w dniu ślubu.

Wśród Prezentów są zarówno produkty ratujące życie – leki, sprzęt medyczny, żywność terapeutyczna  i szczepionki, jak i takie, które poprawiają warunki życia dzieci i umożliwiają im naukę – m.in. „Szkoła  w pudełku” oraz pompa wodna.

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierze, Darczyńca może mieć pewność, że jego Prezent pomoże potrzebującemu dziecku.

Marianne z Wybrzeża Kości Słoniowej ma tylko 10 miesięcy, a w swoim krótkim życiu zdążyła już wiele przejść. Dziewczynka zachorowała na ciężkie ostre niedożywienie, które zagrażało jej życiu. Mama udała się z nią do ośrodka zdrowia w Odienné, w północno-zachodniej części kraju. Tam w porę otrzymały pomoc. Marianne z apetytem je pastę terapeutyczną i z każdym dniem staje się silniejsza. W jej kraju ostre niedożywienie dotyka 6% dzieci. Dla takich maluchów pasta terapeutyczna jest lekiem ratującym życie. Można ją zakupić również w naszym sklepie na stronie www.prezentybezpudla.pl

UN061668

Malutka Marianne właśnie zjadła porcję pasty terapeutycznej. Dzięki niej wraca do zdrowia i nabiera sił. Dzieci, którym podajemy pastę terapeutyczną, zwykle przybierają na wadze około 1 kilograma tygodniowo.

Jednym z najczęściej kupowanych produktów są szczepionki, niezwykle ważne dla ochrony zdrowia dzieci przed groźnymi chorobami, takimi jak polio, odra i tężec. W 2016 roku polscy Darczyńcy zakupili91 620 szczepionek, a także 41 100 saszetek pasty terapeutycznej ratującej życie niedożywionym maluchom.

Prezenty bez Pudła zakupione w 2016 roku niosły pomoc i nadzieję dzieciom w 66 krajach.

Ciepłe koce wysłano do dzieci w Afganistanie, leki przeciwmalaryczne ratowały życie najmłodszych w Nigrze, herbatniki wysokoenergetyczne wykorzystywano w leczeniu niedożywienia u dzieci w Syrii, a tabletki uzdatniające wodę trafiły m.in. do Burkiny Faso, Kambodży i Palestyny. W szkołach w Angoli i Nigerii dzieci poznają podstawy geometrii korzystając z 1410 zestawów do nauczania matematyki.

Banner_1367x616px_TARGI_WEDDINGok_2017

Wszystkie pary planujące ślub serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Targów WEDDING, które odbędą się w weekend 25-26 listopada na PGE Narodowym w Warszawie. Na stoisku UNICEF będą Państwo mieli okazję lepiej poznać nasz program i dowiedzieć się więcej o Prezentach bez Pudła. 

unicefpl_aktualność_baner

Zobacz również

Miesiąc rodzicielstwa. O co chodzi z self-care?

Miesiąc rodzicielstwa. O co chodzi z self-care?

Self-care można tłumaczyć jako dbanie, troskę o siebie lub samoopiekę. Bez względu jaką nazwą się posługujemy, to oznacza ona każdą czynność, którą wykonujemy celowo, aby zadbać o nasze zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Potrzebuje jej każdy – zarówno rodzic, jak i dziecko. 

Więcej
Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Bycie rodzicem to istny rollercoaster uczuć - od radości i miłości, przez złość, aż do obojętności. Wychowywaniu towarzyszy także stres związany z ciągłym niedoczasem, godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, a także troską o małe pociechy. Jest on jednak nieodłącznym elementem życia i naturalną reakcją organizmu.

Więcej
Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej