UNICEF walczy z ebolą. Zobacz jak

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Ebola jest ciężką, w wielu przypadkach śmiertelną chorobą zakaźną wywołaną przez wirus ebola. Zagrożenie potęguje brak informacji, lub dezinformacja. Dlatego robimy wszystko, aby pomóc chorym na ebolę oraz zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

Niesiemy pomoc dzięki wsparciu Darczyńców, dlatego apelujemy, przekaż darowiznę na walkę z ebolą! Dziękujemy za każdą pomoc.

Liberia - dziewczynki oglądają plakat informujący o sposobach ochrony przed zakażeniem

1. Zapewniamy pomoc humanitarną

Dostarczamy zaopatrzenie niezbędne do leczenia osób zakażonych wirusem i zapewnienia im podstawowej opieki. Do państw dotkniętych ebolą dostarczamy transportem lotniczym pomoc humanitarną na masową skalę. Do końca pierwszego tygodnia października doręczyliśmy 1300 m³ materiałów oraz zorganizowaliśmy 55 lotów.

2. Pomagamy rodzinom

W nadchodzących tygodniach wyślemy 50 000 tzw. Zestawów do Ochrony Gospodarstw Domowych (Household Protection Kits). Zestawy zawierają rękawiczki, fartuchy, maski, mydło, chlor oraz wiadra. Pierwszych 9000 zestawów zostanie dostarczonych do Liberii. Stanowią one uzupełnienie do już rozdystrybuowanych w kraju tzw. Rodzinnych Zestawów Sanitarnych.

Liberia - prawie 45 000 mieszkańców Monrovii otrzymało już tzw. Rodzinne Zestawy Sanitarne

3. Współpracujemy z rządami państw

UNICEF współpracuje z rządami państw, które są najbardziej zagrożone epidemią wirusa oraz z państwami ościennymi. Dzielimy się informacjami ze społecznościami lokalnymi, tworzymy plany awaryjne oraz gromadzimy zapasy żywności.

4. Wysyłamy dodatkowych pracowników niosących pomoc

UNICEF jest obecny we wszystkich krajach, które dotknęła ebola i pracujemy non-stop niosąc pomoc dzieciom i ich rodzinom. Zdecydowaliśmy o wysłaniu dodatkowych 67 pracowników, aby sprostać wszystkim wyzwaniom. Kolejnych 37 osób dotrze na miejsce w najbliższych tygodniach.

Liberia - Pracownicy UNICEF docierają nawet do najtrudniej dostępnych miejsc

5. Zbieramy fundusze na walkę z ebolą

Na walkę z ebolą przeznaczyliśmy już ponad 7 milionów USD wcześniej zgromadzonych środków (w tym prawie 4 miliony USD do samej Liberii). Otrzymaliśmy około 7,5 milionów USD od Darczyńców, ale stanowi to jedyne 4% z 200 milionów USD, jakich potrzebujemy, aby odpowiedzieć na ten kryzys.

Liberia - 150 młodych dziewcząt przeszkolonych przez UNICEF wzięło udział w marszu i rozdawało materiały informacyjne

UNICEF jest obecny we wszystkich krajach, gdzie pojawiły się ogniska eboli. Nie ustajemy w wysiłkach skupiających się na zwalczaniu choroby i zapobieganiu kolejnym zachorowaniom.

Niesiemy pomoc dzięki wsparciu Darczyńców, dlatego apelujemy, przekaż darowiznę na walkę z ebolą! Dziękujemy za każdą pomoc.

Zobacz również

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej
Ubóstwo żywnościowe dotyka co czwartego dziecka na świecie

Ubóstwo żywnościowe dotyka co czwartego dziecka na świecie

Powiększające się nierówności, konflikty i kryzys klimatyczny w połączeniu z drożejącymi produktami spożywczymi, nadmiarem niezdrowej żywności, szkodliwymi strategiami marketingowymi produktów spożywczych oraz niewłaściwymi praktykami żywieniowymi skazują miliony dzieci na ubóstwo żywnościowe.

Więcej
5 porad jak radzić sobie ze stresem

5 porad jak radzić sobie ze stresem

Stres potrafi zablokować nasze myślenie, sprawić, że zaczynamy panikować i działać nierozsądnie, dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak się zachować, gdy rozpoznasz stresującą sytuację.

Więcej