DLA Piper

dla-piper.jpg

Poza wymiernym wsparciem finansowym, firmy pomagają, wykorzystując swoje umiejętności. DLA Piper dostarcza wsparcie prawne, a doświadczenie pracowników oraz globalny zasięg bardzo pomagają w realizacji nawet najtrudniejszych projektów pomocowych.

W latach 2013-2017 DLA Piper we współpracy z UNICEF UK wspierała działania zmierzające do respektowania praw dziecka w Bangladeszu, edukując lokalną społeczność oraz zapewniając wsparcie prawne. DLA Piper dostarczyło porady prawne dla 1,6 tys. nastolatków zagrożonych konfliktem z prawem otrzymało, a sprawy 234 dzieci aresztowanych przez policję zostały rozwiązane przed wejściem na drogę sądową. Ponadto przeszkolono 424 kluczowych specjalistów, w tym funkcjonariuszy policji i prawników, w zakresie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dzieciom oraz związanymi z tym ustawami.

W 2017 r. partnerstwo weszło w nową, globalną fazę wspierającą działania UNICEF w zakresie ochrony dzieci na całym świecie. Ochrona dzieci jest istotnym, ale często niedofinansowanym obszarem pracy UNICEF. Jest złożona i wymaga długoterminowego wsparcia, aby dostrzec wymierne efekty.

Ponad 500 prawników DLA Piper współpracuje z UNICEF w 37 jurysdykcjach. Globalnie pracownicy firmy poświęcają 18 tys. godzin pracy rocznie pro bono. Czas, wiedza i zaangażowanie prawników DLA Piper przyczyniło się do wzmocnienia ochrony praw dzieci na całym świecie.

Zobacz również

Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej