UNICEF Polska - Na pomoc dzieciom w Somalii

Afryka

Trudna rzeczywistość matek w Rogu Afryki

Zobacz

Poznaj rzeczywistość kobiet, które walczą o przetrwanie swoich dzieci w Rogu Afryki

Kobiety z dziećmi stanowią większość zgłaszających się po pomoc w placówkach opieki medycznej. Często wymaga to od nich wielokilometrowych wędrówek i porzucenia swojego domu, do którego być może nie będzie po co wracać. Kurczące się zasoby wody, brak plonów, śmierć zwierząt gospodarskich i rosnące ceny żywności nie pozostawiają im wyboru. To jedyna szansa na ratunek dla ich dzieci. 

line_arrow_down.png

Khadijo i jej dzieci

UNICEF Polska - Na pomoc dzieciom w Somalii

© UNICEF/Yusuf

Khadijo Mohamed, 40-letnia matka czworga dzieci z Dinsoor w regionie Bay w Somalii opowiada:
- Zanim dotknęła nas susza, byliśmy rolnikami i żyliśmy godnie, dzięki uprawie kukurydzy, fasoli i innych roślin. Mieliśmy też krowy.

Gdy kraj dotknęła susza, Khadijo, tak jak tysiące innych rodzin, musiała podjąć decyzję, która była jedyną szansą na przeżycie dla niej i jej dzieci. Kobieta uciekła do Mogadiszu. Podróż była bardzo trudna. Przez siedem dni rodzina nie miała jedzenia, dzieci zachorowały. Gdy dotarli na miejsce, 2-letnia Sabirin cierpiała na ciężkie ostre niedożywienie.

Poznaj historie innych matek

UNICEF Polska - Na pomoc dzieciom w Somalii

© UNICEF/Yusuf

- Wcześniej Sabirin ważyła 5 kg. Gdy dotarłyśmy do Mogadiszu zaledwie 4 kg. Skierowano nas do szpitala Banadir. Kiedy zostałyśmy przyjęte, bałam się, że następnego dnia moja córka umrze.

Kiedy Khadijo patrzyła jak jej maleńka córeczka w szpitalu walczy o życie, pozostałe dzieci Khadijo czekały na nią w ich prowizorycznym namiocie pod opieką sąsiada.

- Byłyśmy w szpitalu Banadir przez 9 dni. Sabirin dostawała odżywczą żywność i przytyła z 4kg do 5.7kg. Teraz czuję, że jest zdrowa.” - mówi z ulgą

Zobacz, jak możesz pomóc >

Tak wygląda rzeczywistość matek w Rogu Afryki

line_arrow_down.png

Poznaj codzienną pracę doktora Shaeba

Dr Shaeb kieruje ośrodkiem medycznym, w którym leczone są ciężko niedożywione dzieci. Tylko w ciągu 9 miesięcy tego roku trafiło ich tu 900 - niemal o połowę więcej niż przez cały 2021 rok. 

Dzięki oddanej pracy personelu medycznego i wsparciu Darczyńców ratujemy życie niedożywionych dzieci. Ale liczba głodujących dzieci rośnie. Rosną także koszty żywności terapeutycznej. Robimy wszystko, by pomóc każdemu dziecku.

Pomagam  jednorazową darowizną >
Udostępniam informację o akcji na Facebooku  >

Pomagam

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
Pole wymagane
Róg Afryki 2022 jednorazowe PL
zestaw

340 zł

np. 5 puszek mleka terapeutycznego, 50 opakowań odżywczej pasty, 300 saszetek z mikroelementami, 250 saszetek ORS zapobiegających odwodnieniu. Te produkty ratują życie dzieciom takim jak malutki Fahir.

Róg Afryki 2022 jednorazowe PL

182 zł

np. 9 puszek mleka terapeutycznego dla skrajnie niedożywionych dzieci takich jak Ibrahim. Mleko zawiera białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy oraz makro- i mikroelementy, niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Róg Afryki 2022 jednorazowe PL

89 zł

np. 50 saszetek gotowej do spożycia pasty terapeutycznej, czyli ponadwutygodniowe leczenie niedożywienia dla dziecka takiego jak Nurto.

Każda wpłata ma znaczenie

Każda pomoc ma znaczenie, bo może uratować życie dziecka.

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Pole wymagane
Pole wymagane
Powyższa zgoda jest wymagana

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo przekierowani do serwisu www.payu.pl.

Wybierz formę płatności

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo w zależności od wyboru przekierowani do serwisu www.payu.pl lub www.paypal.com.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.