UNICEF Polska - Brak wody w Rogu Afryki

Kryzys wodny

BRAK WODY odbiera życie dzieciom w Rogu Afryki

Pomóż

Pomagam

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
Pole wymagane
UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci
UNICEF Polska - pompa wodna

355 zł

na budowę zasilanych energią słoneczną pomp, które są odporne na zmianę klimatu i katastrofy naturalne. Zapewnią czystą wodę dzieciom i lokalnym społecznościom przez długie lata.

UNICEF Polska - leczenie

165 zł

na leczenie dzieci i szczepienia chroniące przed groźnymi dla życia chorobami, których źródłem są zanieczyszczone ujęcia wody i brak odpowiednich warunków sanitarnych. W ten sposób będziemy mogli ratować dzieci takie jak Lesia.

UNICEF Polska - pojemniki na wodę

85 zł

zapewni bezpieczną wodę, m.in. dzięki tabletkom uzdatniającym wodę z niepewnych źródeł. To sprawi, że mniej dzieci będzie zapadać na groźne dla życia choroby biegunkowe.

UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci

Każda wpłata pomoże zapewnić dzieciom dostęp do czystej wody i bezpiecznych urządzeń sanitarnych

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Pole wymagane
Pole wymagane
Powyższa zgoda jest wymagana
Wybierz formę płatności

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo w zależności od wyboru przekierowani do serwisu www.payu.pl lub www.paypal.com.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Wybieram kwotę

Minimalna kwota darowizny to 1 zł. Maksymalna kwota wpłaty to 100 000 zł. Jeśli chcesz przekazać wyższą darowiznę, skontaktuj się z nami tel. + 48 22 568 03 00. Dziękujemy!
UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci
UNICEF Polska - saszetki ORS

90 zł

pomożesz systematycznie budować trwałą infrastrukturę wodną, by każde dziecko miało dostęp do bezpiecznej i czystej wody.

UNICEF Polska - szczepienia

60 zł

pomożesz leczyć dzieci i szczepić je przeciw groźnym dla życia chorobom zakaźnym, których źródłem są zanieczyszczone ujęcia wody i brak odpowiednich warunków sanitarnych.

UNICEF Polska - tabletki uzdatniające wodę

40 zł

pomożesz zapewnić dzieciom środki higieniczne oraz bezpieczne i godne warunki sanitarne

UNICEF Polska - Ratowanie życia dzieci

Na zapewnienie dostępu do bezpiecznych usług wodnych i sanitarnych w rejonach dotkniętych kryzysem wodnym.

< Wstecz Wybrana kwota:

Wybieram rodzaj płatności

Moje dane

Personalne

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

Adresowe

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane

Kontaktowe

Powyższa zgoda jest wymagana
Akceptacja Regulaminu Konta PayU jest wymagana.

Wybieram rodzaj płatności

Dzień comiesięcznych wpłat

Dane karty płatniczej

Podaj numer karty
Karty płatnicze
Podaj miesiąc ważności karty
Podaj rok ważności karty
Podaj numer CVV

Informujemy, że w celu dokonania płatności online zostaną Państwo przekierowani do serwisu www.payu.pl.

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania:
w przypadku osób fizycznych do 6%,
w przypadku osób prawnych 10% uzyskanego dochodu.

Brak dostępu do bezpiecznej wody to zagrożenie dla życia, zdrowia i przyszłości dzieci. Poznaj kilka ważnych faktów:

Woda to ZDROWIE

 

6-letnia Lesia Jemal z Etiopii zachorowała na cholerę, ponieważ jedyne źródło wody, do którego rodzina miała dostęp, było zanieczyszczone. 

W Rogu Afryki z każdym dniem rośnie liczba zachorowań na tę groźną dla życia chorobę. UNICEF zapewnia potrzebne lekarstwa i sprzęt medyczny, ale też środki sanitarne i higieniczne. Dzięki temu dzieci otrzymują leczenie, które ratuje ich życie. Jednak potrzeby są ogromne. W wielu ośrodkach zdrowia brakuje miejsc i personelu i kolejne chore dzieci mogą nie doczekać pomocy.

Brak wody jest jedną z przyczyn niedożywienia

© UNICEF/Sewunet

Szpital w Banadir, Somalia. Poważnie niedożywiony 13-miesięczny Abdimalik trafił do szpitala, ponieważ z powodu biegunki i wymiotów przestał przyjmować jakiekolwiek pokarmy.

Pragnienie zmusza dzieci do picia wody z niepewnych źródeł. Znajdujące się w wodzie z nich zanieczyszczenia są groźne dla życia i zdrowia. Np. wywoływane przez brudną wodę choroby biegunkowe. Kiedy dzieci na nie chorują, nie są w stanie wchłonąć składników odżywczych potrzebnych do wzrostu, co pogłębia niedożywienie. Z biegiem czasu może to prowadzić do zahamowania wzrostu i może nieodwracalnie wpłynąć na fizyczny i umysłowy rozwój dzieci.

UNICEF instaluje systemy oczyszczania wody

© UNICEF/Etiopia

Twoje wsparcie może uratować życie dzieci takich jak Lesia i Abdimalik

Robimy wszystko, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się cholery i innych chorób, których źródłem jest zanieczyszczona woda. Na przykład w regionie Oromia w Etiopii zainstalowaliśmy specjalne systemy, które oczyszczają wodę i sprawiają, że staje się ona bezpieczna do picia. Ale to tymczasowe rozwiązanie.

By nasza pomoc była skuteczna, konieczne są trwałe rozwiązania: odwierty z systemami solarnymi, dzięki którym miejscowa społeczność będzie miała stały dostęp do czystej i bieżącej wody. Prosimy, wesprzyj nasze działania i pomóż zapewnić dzieciom zdrowie i prawidłowy rozwój.


Woda to MOŻLIWOŚĆ EDUKACJI

 

13-letnia Aysha z Etiopii codziennie wstaje o świcie i wyrusza w wielokilometrową drogę po wodę dla całej rodziny. Przejście tam i z powrotem zabiera jej 8 godzin. Ten czas mogłaby spędzić w szkole. 

Na całym świecie kobiety i dziewczęta spędzają około 200 milionów godzin dziennie w drodze do ujęć wody. W regionie Afar 1 na 4 dzieci przerywa naukę przed końcem pierwszej klasy. 

Dostęp do wody to dla dzieci takich jak Aysha czas, możliwość nauki, nadzieja na przyszłość.

Szkoła w Etiopii

© UNICEF/Leul Kinfu

Brak bezpiecznej wody pitnej dramatycznie wpływa na życie uczniów w Rogu Afryki. Czy wiesz, że aż 2,7 miliona dzieci przestało z tego powodu chodzić do szkoły? Kolejne 4 miliony uczniów są zagrożone przerwaniem edukacji przez brak dostępu do czystej wody w szkołach.

Tylko niewielka część szkół ma podstawową infrastrukturę wodno-sanitarną. Dla dzieci oznacza to ryzyko zakażeń groźnymi chorobami. Brak sanitariatów jest także powodem, dla którego dziewczęta opuszczają szkołę w czasie menstruacji, ponieważ nie mają możliwości zadbania o higienę w godnych i bezpiecznych warunkach.


Woda to BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO

Tewekel każdego dnia ryzykuje życiem, kiedy zsuwa się po złamanym pniu do głębokiego dołu, by nabrać wody. 

Nabieranie jej z trudno dostępnych źródeł i noszenie ciężkich kanistrów stanowi duże obciążenie fizyczne dla dzieci. Naraża je na niebezpieczeństwo, szczególnie gdy są zmuszone do pokonywania długich dystansów. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt, ponieważ zadanie zaopatrzenia rodziny w wodę najczęściej spada na nie.


Musimy działać teraz

Brak dostępu do bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych ma dramatyczne konsekwencje dla całych społeczności. I to nie tylko w wymiarze codziennego przetrwania.

Szacuje się, że do 2030 roku połowa światowej populacji będzie żyła w warunkach niedoboru wody. Konkurencja o jej zasoby będzie się nasilać wraz z rosnącą urbanizacją, wzrostem liczby ludności i zagrożeniami będącymi konsekwencją zmiany klimatu. W rezultacie możemy spodziewać się większej liczby konfliktów, przesiedleń i sytuacji kryzysowych związanych ze zdrowiem publicznym. Sytuacja w Rogu Afryki jest tego najjaskrawszym odzwierciedleniem.

UNICEF działa w obszarze zapewnienia dostępu do bezpiecznej wody, usług sanitarnych i higienicznych w ponad 100 krajach. Aby przyspieszyć reformy sektorowe w 65 najbardziej zagrożonych krajach i dotrzeć do co najmniej 6 milionów ludzi żyjących na obszarach dotkniętych poważnym brakiem bezpieczeństwa wodnego, potrzebujemy zebrać dodatkowe 330 milionów dolarów. Od tego zależy życie dzieci dziś i w przyszłości. KAŻDA WPŁATA MA ZNACZENIE!