
Koordynator ds. F2F
UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F
Wojna, masowe wysiedlenia, głód i choroby. W Jemenie ludzie już od 5 lat codziennie walczą o przetrwanie. COVID-19 powoduje globalny chaos. To sprawia, że kryzys w Jemenie pogłębia się w zastraszającym tempie – dosłownie z dnia na dzień, z minuty na minutę. Potrzeby jemeńskich dzieci nigdy nie były bardziej palące. Prosimy, pomóż im już teraz!
Wojna w Jemenie dramatycznie ograniczyła dostęp do czystej wody – dzieci pokonują nieraz wiele kilometrów, dźwigając ciężkie kanistry. . .
Malutki Saeed jest skrajnie niedożywiony. Jedynie natychmiastowa terapia może ocalić mu życie.
W Jemenie z powodu wojny 2 miliony dzieci straciło domy – żyją m.in. w obozach dla osób przesiedlonych.
Żywność terapeutyczna ratuje życie dzieciom, które cierpią z powodu głodu.
Z powodu wojny w szpitalach brakuje podstawowego wyposażenia.
Pomiar obwodu ramienia to jedna z podstawowych metod diagnozowania niedożywienia u dziecka. Czerwony kolor oznacza poważne niedożywienie.
Wojna w Jemenie zmusiła do opuszczenia domów już 2 miliony dzieci. Schronienie znajdują w obozach dla osób przesiedlonych.
W wyniku bombardowania w mieście Aden, 3-letni Rayan stracił rękę. Pomimo fizjoterapii cierpi z powodu chronicznego bólu.
Z powodu ubóstwa wywołanego także wojną, wielu Jemeńczyków mieszka w bardzo ciężkich warunkach.
Malutka Saba cierpi z powodu skrajnego niedożywienia oraz biegunki. Nieleczone, są dla niej śmiertelnym zagrożeniem.
Nour niedługo po urodzeniu groziła śmierć głodowa. Leczenie żywnością terapeutyczną uratowało jej życie. Niestety z powodu ubóstwa istnieje ciągłe ryzyko, że nie będzie otrzymywała wystarczającej ilości pożywienia.
Ponad 12 milionów dzieci w Jemenie potrzebuje pomocy humanitarnej.
W Jemenie niemal każde dziecko, aby przeżyć, jest zdane na pomoc humanitarną. Wsparcie ze strony UNICEF oraz innych organizacji dosłownie ratuje im życie, daje szansę na zdrowy rozwój i nadzieję na przyszłość.
W Jemenie nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły (w tej chwili do szkoły nie chodzi 2 miliony dzieci). Dzieci są narażone na głód i brak wody, na choroby takie jak odra, malaria czy cholera. Sytuację pogorszyła pandemia Covid-19, która pogłębiła chaos i trwający w kraju kryzys.
Nie tak powinno wyglądać dzieciństwo. W XXI wieku nie ma wytłumaczenia dla takiej sytuacji. Te dzieci potrzebują kogoś, kto zapewni im jedzenie, opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa. Potrzebują właśnie Ciebie.
W ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” UNICEF Polska zbiera środki na ratunek i leczenie niedożywionych dzieci, zapewnienie im opieki medycznej, dostępu do szczepień i podstawowej edukacji. UNICEF na całym świecie apeluje o pomoc dla dzieci dotkniętych kryzysem humanitarnym w Jemenie. Aby nasza pomoc była skuteczna, musimy ją zapewnić dzieciom już teraz!
Od stycznia do lipca 2020 r. 1,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia zostało przebadanych pod kątem niedożywienia. Spośród tych dzieci, 111 987 najmłodszych zostało objętych leczeniem.
Aby zapobiec niedożywieniu, ponad 260 000 dzieci otrzymało tabletki odrobaczające, a 460 000 – mikroelementy.
1,1 mln dzieci otrzymało suplementację witaminą A, co ma również na celu zapobieganie niedożywieniu.
Jednak to wciąż kropla w morzu potrzeb!
UNICEF szacuje, że bez podjęcia działań, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy ponad 30 000 dzieci może zachorować na ciężkie lub ostre niedożywienie. To oznacza, że pod koniec 2020 roku nawet 2,4 mln dzieci może znaleźć się na granicy życia i śmierci.
Akcja „Pomoc dla Jemenu” trwa. Bardzo liczymy na Twoje wsparcie.
UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F
Czytanie otwiera drzwi do przygód, nauki nowych rzeczy i kształtowania szeregu kluczowych umiejętności językowych, takich jak rozwój mowy czy poszerzanie zasobu słownictwa. Wspólna lektura to też wyjątkowa okazja do nawiązania więzi z dzieckiem i cieszenia się ze swojego towarzystwa.
Dobrobyt i postęp każdego społeczeństwa zależy od równego traktowania wszystkimi jego członków.