
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji
Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Bangladesz, wtorek 23.03.2021, strefa Balukhali obozu dla uchodźców Rohingja. Sharifa z siostrzeńcem na ręku stoi na pogorzelisku pozostałym po ogromnym pożarze, który wybuchł dzień wcześniej. Jest w ciąży ze swym pierwszym dzieckiem. Spłonęło wszystko, co miała.
Obóz dla uchodźców Rohingja w Koks Badźar to jeden z największych obozów dla uchodźców na świecie. Obecnie przebywa w nim ponad 877 000 uchodźców. Połowa z nich to dzieci. Większość uchodźców Rohingja uciekło do Bangladeszu w sierpniu 2017 r. w następstwie kampanii czystek etnicznych w stanie Arakan w Birmie.
Uchodźcy, którzy mieszkali w częściach obozu objętych pożarem, stracili wszystko - całe dotychczasowe życie.
Zostali z niczym, na wielkim pogorzelisku, w rozpaczy i strachu o przyszłość, w niepewności, czy uda im się przetrwać kolejny dzień. Na miejscu potrzebne są: żywność, środki higieniczne, materiały medyczne, leki. W pożarze doszczętnie spłonął ośrodek leczenia niedożywienia oraz centra edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez UNICEF:.
Pożar to kolejne traumatyczne doświadczenie w krótkim życiu dzieci uchodźców. Zrobimy wszystko, aby odbudować ich świat, zapewniając najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i stabilności, którego tak potrzebują.
Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Do działu Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska dołączył Jan Bratkowski, obejmując funkcję rzecznika.
Po niszczycielskich trzęsieniach ziemi i licznych wstrząsach wtórnych w Syrii i Turcji liczba ofiar śmiertelnych w obu krajach wynosi obecnie ponad 44 000.