Trzęsienie ziemi w Maroku. UNICEF w gotowości do pomocy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W piątek 8 września potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 wstrząsnęło zachodnią częścią Maroko. Pracownicy UNICEF są na miejscu, na bieżąco monitorują potrzeby dzieci, gotowi do udzielenia wsparcia rządowi i pomocy poszkodowanym. 

Maroko: mężczyzna niesie dziecko przez ruiny

© UNICEF/UNI433686/Senna/AFP

Sytuacja na miejscu

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w prowincji Al-Haouz, około 70 km na południowy wschód od Marakeszu. Kataklizm spowodował znaczące zniszczenia oraz wywołał panikę w Marakeszu i w innych miastach, m.in. Rabacie, Casablance czy Agadirze. Mieszkańcy zaskoczeni w środku nocy, uciekali z domów. Teraz boją się wrócić w obawie przed ich zawaleniem.

Pierwsze szacunki dotyczące ofiar

Według aktualnych szacunków co najmniej 2000 osób zginęło, a ponad 2000 zostało rannych. Liczba ofiar zwiększa się z godziny na godzinę.

Maroko: ludzie koczują na ulicy

© UNICEF/UNI433682/Senna/AFP

UNICEF w gotowości

Nasze myśli są z dziećmi, ich rodzinami i przyjaciółmi poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi. Pracownicy UNICEF są na miejscu, monitorują potrzeby dzieci, gotowi do udzielenia wsparcia rządowi i pomocy poszkodowanym. 

Aby szybko nieść pomoc w nagłych sytuacjach, takich jak ta, potrzebujemy Twojego wsparcia. W nagłych katastrofach, takich jak trzęsienia ziemi czy powodzie najczęściej potrzebne są namioty, lekarstwa, czysta woda i żywność. 

Wejdź tutaj, aby pomóc

Katastrofy naturalne, powodzie, konflikty – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie dzieci i ich bliscy potrzebują pomocy. Jeśli pomoc, którą ofiarom trzęsienia ziemi zapewniają lokalne służby w Maroku, będzie wystarczająca, UNICEF przeznaczy Twoją darowiznę na ratowanie życia dzieci w innych regionach świata. Twoja darowizna zapewni dzieciom najpilniejszą pomoc na czas, niezależnie od tego, czy pomożesz dzieciom w Maroku, Jemenie, Etiopii, Pakistanie czy na Haiti. Dziękujemy!
 

Zobacz również

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot oficjalnie otrzymał przyznawany przez UNICEF tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom.

Więcej
Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Firma Dalpo Poland została nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”, przekazując środki na pomoc dzieciom zmagającym się ze skutkami kryzysów humanitarnych. 

Więcej
Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Podobnie jak Zaw Mar Luu, kobiety i dorastające dziewczęta żyjące w obozach dla uchodźców w Mjanmie, walczą, by przeżyć okres bezpiecznie i godnie.

Więcej