Trzęsienie ziemi w Maroku. UNICEF w gotowości do pomocy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W piątek 8 września potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 wstrząsnęło zachodnią częścią Maroko. Pracownicy UNICEF są na miejscu, na bieżąco monitorują potrzeby dzieci, gotowi do udzielenia wsparcia rządowi i pomocy poszkodowanym. 

Maroko: mężczyzna niesie dziecko przez ruiny

© UNICEF/UNI433686/Senna/AFP

Sytuacja na miejscu

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w prowincji Al-Haouz, około 70 km na południowy wschód od Marakeszu. Kataklizm spowodował znaczące zniszczenia oraz wywołał panikę w Marakeszu i w innych miastach, m.in. Rabacie, Casablance czy Agadirze. Mieszkańcy zaskoczeni w środku nocy, uciekali z domów. Teraz boją się wrócić w obawie przed ich zawaleniem.

Pierwsze szacunki dotyczące ofiar

Według aktualnych szacunków co najmniej 2000 osób zginęło, a ponad 2000 zostało rannych. Liczba ofiar zwiększa się z godziny na godzinę.

Maroko: ludzie koczują na ulicy

© UNICEF/UNI433682/Senna/AFP

UNICEF w gotowości

Nasze myśli są z dziećmi, ich rodzinami i przyjaciółmi poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi. Pracownicy UNICEF są na miejscu, monitorują potrzeby dzieci, gotowi do udzielenia wsparcia rządowi i pomocy poszkodowanym. 

Aby szybko nieść pomoc w nagłych sytuacjach, takich jak ta, potrzebujemy Twojego wsparcia. W nagłych katastrofach, takich jak trzęsienia ziemi czy powodzie najczęściej potrzebne są namioty, lekarstwa, czysta woda i żywność. 

Wejdź tutaj, aby pomóc

Katastrofy naturalne, powodzie, konflikty – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie dzieci i ich bliscy potrzebują pomocy. Jeśli pomoc, którą ofiarom trzęsienia ziemi zapewniają lokalne służby w Maroku, będzie wystarczająca, UNICEF przeznaczy Twoją darowiznę na ratowanie życia dzieci w innych regionach świata. Twoja darowizna zapewni dzieciom najpilniejszą pomoc na czas, niezależnie od tego, czy pomożesz dzieciom w Maroku, Jemenie, Etiopii, Pakistanie czy na Haiti. Dziękujemy!
 

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
Minął rok od trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

Minął rok od trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

6 lutego 2023 r. dwa niszczycielskie trzęsienia ziemi i liczne wstrząsy wtórne nawiedziły południowo-wschodnią Turcję i Syrię. Byliśmy i jesteśmy na miejscu w obu krajach, aby nieść pomoc humanitarną poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom.

Więcej