Trzęsienie ziemi w Maroku. UNICEF w gotowości do pomocy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W piątek 8 września potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 wstrząsnęło zachodnią częścią Maroko. Pracownicy UNICEF są na miejscu, na bieżąco monitorują potrzeby dzieci, gotowi do udzielenia wsparcia rządowi i pomocy poszkodowanym. 

Maroko: mężczyzna niesie dziecko przez ruiny

© UNICEF/UNI433686/Senna/AFP

Sytuacja na miejscu

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w prowincji Al-Haouz, około 70 km na południowy wschód od Marakeszu. Kataklizm spowodował znaczące zniszczenia oraz wywołał panikę w Marakeszu i w innych miastach, m.in. Rabacie, Casablance czy Agadirze. Mieszkańcy zaskoczeni w środku nocy, uciekali z domów. Teraz boją się wrócić w obawie przed ich zawaleniem.

Pierwsze szacunki dotyczące ofiar

Według aktualnych szacunków co najmniej 2000 osób zginęło, a ponad 2000 zostało rannych. Liczba ofiar zwiększa się z godziny na godzinę.

Maroko: ludzie koczują na ulicy

© UNICEF/UNI433682/Senna/AFP

UNICEF w gotowości

Nasze myśli są z dziećmi, ich rodzinami i przyjaciółmi poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi. Pracownicy UNICEF są na miejscu, monitorują potrzeby dzieci, gotowi do udzielenia wsparcia rządowi i pomocy poszkodowanym. 

Aby szybko nieść pomoc w nagłych sytuacjach, takich jak ta, potrzebujemy Twojego wsparcia. W nagłych katastrofach, takich jak trzęsienia ziemi czy powodzie najczęściej potrzebne są namioty, lekarstwa, czysta woda i żywność. 

Wejdź tutaj, aby pomóc

Katastrofy naturalne, powodzie, konflikty – UNICEF jest wszędzie tam, gdzie dzieci i ich bliscy potrzebują pomocy. Jeśli pomoc, którą ofiarom trzęsienia ziemi zapewniają lokalne służby w Maroku, będzie wystarczająca, UNICEF przeznaczy Twoją darowiznę na ratowanie życia dzieci w innych regionach świata. Twoja darowizna zapewni dzieciom najpilniejszą pomoc na czas, niezależnie od tego, czy pomożesz dzieciom w Maroku, Jemenie, Etiopii, Pakistanie czy na Haiti. Dziękujemy!
 

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej