Coloplast nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Firma Coloplast Sp. z o.o. dołącza do grona „Przyjaciół UNICEF”. Swoim zaangażowaniem chce podkreślić, że jednymi z najważniejszych kwestii, dotyczących dzieci, jest ochrona ich życia i zdrowia, a także edukacja. Dzięki wsparciu będziemy mogli otoczyć najmłodszych ochroną, a także zadbać o ich rozwój.

Coloplast nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Ahmad Chair

W ciągu ostatnich dziesięcioleci wspólnymi siłami osiągnęliśmy ogromny postęp w ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych. Obecnie więcej dzieci dożywa piątych urodzin, a także mniej kobiet umiera podczas ciąży i porodów. Jednak miliony ludzi nadal cierpią z powodu chorób, którym można zapobiec dzięki odpowiedniemu zapleczu sanitarnemu oraz dostępowi do opieki zdrowotnej. Bardzo ważną rolę odgrywa tu także edukacja, która pozwala wyposażyć dzieci w umiejętności potrzebne do budowania lepszego świata.

W misji naszej firmy znajdują się wartości zbieżne z tymi, o które walczy UNICEF. Wierzymy, iż każdy człowiek zasługuje na godne życie oraz powinien otrzymać możliwości i środki do rozwoju. Jesteśmy przekonani o nadrzędnej wartości edukacji jako środka prewencyjnego i narzędzia wyrównującego szanse w życiu. Zdajemy sobie sprawę, że edukacja nie jest możliwa bez zaspokojenia podstawowych potrzeb jak dostęp do wody pitnej, regularne posiłki, bezpieczny dom czy opieka zdrowotna. Tak też we współpracy z UNICEF chcemy wspierać i chronić dzieci, które obecnie nie mają zapewnionych nieodzownych elementów do tego, by mogły dożyć dorosłości - mówi Hubert Niemyjski, prezes zarządu Coloplast Sp. z o.o.

Ponad 600 mln dzieci na całym świecie nie potrafi biegle czytać, pisać i liczyć, mimo że dwie trzecie z nich chodzi do szkoły.

Dzieci są kluczowymi interesariuszami biznesu – jako konsumenci, członkowie rodzin pracowników, młodzi pracownicy, a także jako przyszli pracownicy i liderzy biznesu.  Jednocześnie dzieci są kluczowymi członkami społeczności i środowisk, w których działa biznes. Dzięki takim partnerom jak Coloplast możemy zaplanować nasze działania i jeszcze skuteczniej realizować misję naszej organizacji.  Cieszymy się, że do naszego Programu „Przyjaciel UNICEF”, dołączyła kolejna wrażliwa społecznie firma – mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, dyrektor fundraisingu UNICEF Polska.

„Przyjaciel UNICEF", to program dla przedsiębiorstw, które chcą nieść kompleksową i długoterminową pomoc dzieciom na wielu obszarach we współpracy z naszą organizacją. W imieniu dzieci dziękujemy za to, że świat biznesu aktywnie wspiera najmłodszych, aby mogli dorastać i rozwijać się w coraz bezpieczniejszym świecie.

Coloplast Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą wywodzącą się z Danii i działającą na polskim rynku od 23 lat. Firma zapewnia najwyższej jakości opiekę, edukację oraz innowacyjne rozwiązania i produkty dedykowane osobom z intymnymi potrzebami zdrowotnymi.

Coloplast nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Ahmad Chair

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Recepcjonistka/a

UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Więcej