Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

Ambasador UNICEF Polska od 2017 r.

Tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że mogę dołączyć do grona innych Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF Polska, m.in.: Roberta Lewandowskiego. Celem UNICEF jest niesienie pomocy dzieciom i zapewnienie im podstawowych warunków do życia, bardzo często również poprzez sport. Liczę na Państwa wsparcie

Robert Korzeniowski otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF 9 stycznia 2017 roku. Ten światowej sławy sportowiec, lekkoatleta, wielokrotny mistrz olimpijski już od 11 lat wspiera działalność organizacji.

Robert Korzeniowski angażował się między innymi w światową akcję charytatywną związaną z 50. urodzinami Smerfów. Pomalowany przez niego Smerf-sportowiec znalazł się wśród ozdobionych przez znane osobistości trzech figur Smerfów, które cieszyły się największą popularnością podczas uroczystej aukcji zorganizowanej z okazji 50. urodzin Smerfów w Belgii. Robert Korzeniowski dwukrotnie reprezentował UNICEF na organizowanej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury, gdzie poprowadził Marsz Solidarności z Dziećmi Świata, wsparł także program UNICEF Prezenty bez Pudła.

Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

W 2016 roku Robert włączył się do akcji #PamiętamyPomagamy, której celem była pomoc dzieciom w Nepalu. 

Robert Korzeniowski - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF

W maju 2017 roku Robert Korzeniowski podjął się niezwykle ważnej i trudnej misji. Jako pierwszy z polskich Ambasadorów Dobrej Woli odwiedził kraj, w którym trwa wojna. Misja w Aleppo związana była z prowadzoną przez UNICEF kampanią na rzecz dzieci w Syrii. Podczas wizyty Robert Korzeniowski odwiedził szkoły, kliniki, obóz dla uchodźców wewnętrznych, dom dziecka i tzw. Miejsca Przyjazne Dzieciom. W lipcu tego samego roku Ambasador pojechał z misją do Jordanii, gdzie odwiedził dwa największe obozy dla uchodźców syryjskich – Azraq i Za’atari. 

Robert Korzeniowski nieustająco wspiera UNICEF w walce o zdrowie i bezpieczną przyszłość dla dzieci na całym świecie, angażuje się także w działania promujące sport i zabawę. Zawsze znajduje czas na spotkania z Darczyńcami, mediami i zespołem UNICEF. Nieraz sam inicjuje akcje mające na celu wsparcie organizacji, tak jak było w przypadku akcji „Korzeń vs. Korzeń”, jego dobroczynnej rywalizacji z innym wybitnym sportowcem – Pawłem Korzeniowskim – podczas zawodów triathlonowych w Gdyni w sierpniu 2017 roku.

***

Robert Korzeniowski to polski lekkoatleta, chodziarz, mistrz olimpijski, świata i Europy. Jako jedyny polski sportowiec i pierwszy zawodnik w historii chodu światowego zdobył złoty medal na trzech igrzyskach olimpijskich z rzędu: w Atlancie, Sydney i Atenach. Mistrz świata w chodzie na 50 kilometrów (1997, 2001 i 2003 r.), mistrz Europy (1998 i 2002 r.) oraz wielokrotny mistrz Polski. Dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku (1998 i 2000 r.). Za wybitne osiągnięcia sportowe został również odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz również

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

W obliczu kryzysów humanitarnych edukacja jest dla dzieci szansą na normalną przyszłość. Zachowanie ciągłości nauki musi zawsze być priorytetem, ale niestety szacuje się, że na całym świecie 224 mln najmłodszych wymaga pilnego wsparcia edukacyjnego.

Więcej
Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

Nic o nas bez nas. Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

26 sierpnia w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka zostanie uroczyście zainaugurowana działalność Zespołu. Tworzą go młodzi aktywiści, ich rodzice, eksperci z różnych dziedzin, redaktorzy poruszający tematykę społeczną, w tym praw dzieci, a przewodniczy mu prof. Ewa Jarosz. 

Więcej
Wzrost zachorowań na mpox wśród dzieci we wschodniej i południowej Afryce

Wzrost zachorowań na mpox wśród dzieci we wschodniej i południowej Afryce

Mpox (dawniej małpia ospa) zagraża dzieciom we wschodniej i południowej Afryce. Przypadki zachorowań odnotowano m.in. w Demokratycznej Republice Konga, Burundi, Rwandzie, Ugandzie, Kenii i RPA.

Więcej