Ambasadorowie UNICEF Polska

Ambasadorowie UNICEF Polska wykorzystują swój talent i sławę, by walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą.

Naszymi ambasadorami są: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki i Agnieszka Radwańska. Wszyscy angażują się w działania na rzecz dzieci pro-bono.

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. UNICEF jako pierwsza organizacja na świecie, już w latach 50., zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci.

Ambasadorzy Dobrej Woli, czyli ambasadorzy światowi to jedne z najbardziej rozpoznawalnych twarzy UNICEF. Jako wybitne osobistości ze świata sztuki, muzyki, filmu, sportu i nie tylko, odgrywają kluczową rolę w wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci na całym świecie. Ambasadorzy Dobrej Woli poświęcają swój czas na podnoszenie świadomości i mobilizowanie wsparcia, pomagając UNICEF dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci i młodzieży z ratującą życie pomocą i nadzieją.

Tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF otrzymały tak znane osobistości jak: Audrey Hepburn, Orlando Bloom, Millie Bobby Brown, Katy Perry czy David Beckham, lista jest jednak znacznie dłuższa.

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej