Ambasadorowie UNICEF Polska

Ambasadorowie UNICEF Polska wykorzystują swój talent i sławę, by walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą.

Naszymi ambasadorami są: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki i Agnieszka Radwańska. Wszyscy angażują się w działania na rzecz dzieci pro-bono.

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. UNICEF jako pierwsza organizacja na świecie, już w latach 50., zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci.

Ambasadorzy Dobrej Woli, czyli ambasadorzy światowi to jedne z najbardziej rozpoznawalnych twarzy UNICEF. Jako wybitne osobistości ze świata sztuki, muzyki, filmu, sportu i nie tylko, odgrywają kluczową rolę w wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci na całym świecie. Ambasadorzy Dobrej Woli poświęcają swój czas na podnoszenie świadomości i mobilizowanie wsparcia, pomagając UNICEF dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci i młodzieży z ratującą życie pomocą i nadzieją.

Tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF otrzymały tak znane osobistości jak: Audrey Hepburn, Orlando Bloom, Millie Bobby Brown, Katy Perry czy David Beckham, lista jest jednak znacznie dłuższa.

Zobacz również

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot oficjalnie otrzymał przyznawany przez UNICEF tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom.

Więcej
Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Firma Dalpo Poland została nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”, przekazując środki na pomoc dzieciom zmagającym się ze skutkami kryzysów humanitarnych. 

Więcej
Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Podobnie jak Zaw Mar Luu, kobiety i dorastające dziewczęta żyjące w obozach dla uchodźców w Mjanmie, walczą, by przeżyć okres bezpiecznie i godnie.

Więcej