Ambasadorowie UNICEF Polska

Ambasadorowie UNICEF Polska wykorzystują swój talent i sławę, by walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą.

Naszymi ambasadorami są: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki i Agnieszka Radwańska. Wszyscy angażują się w działania na rzecz dzieci pro-bono.

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. UNICEF jako pierwsza organizacja na świecie, już w latach 50., zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci.

Ambasadorzy Dobrej Woli, czyli ambasadorzy światowi to jedne z najbardziej rozpoznawalnych twarzy UNICEF. Jako wybitne osobistości ze świata sztuki, muzyki, filmu, sportu i nie tylko, odgrywają kluczową rolę w wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci na całym świecie. Ambasadorzy Dobrej Woli poświęcają swój czas na podnoszenie świadomości i mobilizowanie wsparcia, pomagając UNICEF dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci i młodzieży z ratującą życie pomocą i nadzieją.

Tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF otrzymały tak znane osobistości jak: Audrey Hepburn, Orlando Bloom, Millie Bobby Brown, Katy Perry czy David Beckham, lista jest jednak znacznie dłuższa.

Zobacz również

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

9 czerwca 2024 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do wyzwań reprezentantów w nowej kadencji będzie należeć podjęcie szeregu decyzji, które będą mieć realne przełożenie na życie najmłodszych obywateli Wspólnoty.

Więcej
Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej