Magdalena Różczka

Magdalena Różczka

© UNICEF/Rostkowski

Ambasador UNICEF Polska od 2010 r.

Ja jestem tylko, jak ktoś pięknie napisał, głosem dzieci. Staram się mówić o ich potrzebach, o tym jak możemy pomóc. I myślę sobie, że Ambasadorowie są po to, żeby jeszcze więcej ludzi zechciało zapoznać się z pracą UNICEF, organizacji, która od wielu, wielu lat niesie pomoc dzieciom na całym świecie

Magdalena Różczka dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF w Polsce w styczniu 2010 roku. Aktorka wspierała program „Reszta w Twoich Rękach”, dzięki któremu każdy, przy okazji codziennych zakupów, mógł pomóc potrzebującym dzieciom.

Cieszę się, że mogę wspierać działania UNICEF na rzecz dzieci. Program „Reszta w Twoich rękach” pozwala każdemu, kto tylko zechce, w prosty sposób pomóc dzieciom. 4 złote w krajach, gdzie UNICEF prowadzi swoje projekty, to naprawdę duża kwota. Pozwoli na zakup kilku szczepionek lub odżywek dla niedożywionych dzieci.

Magdalena Różczka - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

W ramach trzeciej edycji kampanii „Reszta w Twoich Rękach” aktorka pojechała do Gruzji. Odwiedziła tam obóz zamieszkiwany przez uchodźców z Osetii Południowej, jedyną szkołę z oddziałami dla dzieci niepełnosprawnych oraz przedszkola wspierane przez UNICEF, gdzie poznała gruzińskie dzieci i uczestniczyła w ich zajęciach.

Edycja kampanii z udziałem Magdy pozwoliła zgromadzić prawie 300 tysięcy złotych na wsparcie edukacji w Gruzji.

Po wizycie w tym kraju ciężko mi zapomnieć o ludziach, którzy żyją w obozach dla wysiedleńców i o ogromnej biedzie tam panującej. Dzieci są bardzo często niedożywione, a maluchy poniżej piątego roku życia umierają cztery razy częściej niż w Polsce. Nie możemy przejść obojętnie obok takiego problemu.

Magdalena Różczka zaangażowała się także w dwie edycje Karuzeli Cooltury. Czytała bajki najmłodszym gościom odwiedzającym namiot UNICEF, brała udział w debacie na temat „Realna pomoc czy fikcja”. Towarzyszyła również Robertowi Korzeniowskiemu w Marszu Solidarności z Dziećmi Świata. Spotykała się młodymi uczestnikami wydarzenia.

W 2018 roku nasza Ambasadorska Dobrej Woli wsparła akcję „Więcej niż Dzień”, której celem było zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia noworodków oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. 

Śmierć każdego dziecka to ogromna tragedia dla rodziców. Jestem mamą i nawet nie potrafię sobie wyobrazić bólu, jaki czuje rodzic po stracie dziecka. Dlatego całym sercem wspieram akcję UNICEF. Wierzę, że razem możemy uratować tysiące noworodków przed śmiercią, a ich mamy otoczyć odpowiednią opieką okołoporodową.

Dzięki wsparciu naszych niezawodnych Darczyńców, w ramach kampanii udało się zebrać 870 tysięcy złotych. Aktorka promowała również inne akcje UNICEF, jak choćby 1% dla UNICEF czy #JaStawiam.

***

Magdalena Różczka, aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2004 roku, a przed kamerą zadebiutowała już w 2001 roku. Zagrała między innymi w komedii Lejdis, Idealny facet dla mojej dziewczyny oraz w serialach: „Oficer”, „Czas honoru”, „Usta, usta”, ‘Lekarze”.

Zobacz również

Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

W Mjanmie doszło do dwóch poważnych trzęsień ziemi o sile 7,7 w skali Richtera. To niewyobrażalna tragedia oraz pogłębienie trwającego w tym kraju kryzysu. Jeszcze przed trzęsieniami ziemi ponad 6,4 mln dzieci potrzebowało pilnej pomocy humanitarnej.

Więcej
Tworzymy Radę Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska

Tworzymy Radę Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska

Grupa Robocza ds. Rady Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska to inicjatywa powołana przez projekt ParTYcypacja oraz UNICEF Polska. Jej celem jest wypracowanie fundamentów do stworzenia Rady Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska, która będzie autentycznym głosem młodego pokolenia w działaniach organizacji dotyczących praw dzieci. 

Więcej
Jak UNICEF wykorzystuje drony, aby pomagać dzieciom?

Jak UNICEF wykorzystuje drony, aby pomagać dzieciom?

W UNICEF od 2016 roku wykorzystujemy drony, które umożliwiają nam dostarczanie niezbędnych produktów zdrowotnych, takich jak szczepionki, leki czy próbki diagnostyczne, do odległych obszarów, w tym wysp czy regionów górskich.

Więcej