Chłopiec bez imienia

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
_X8A5266_rtr

Adjara z bólem w oczach patrzy na swojego małego synka. Jest tak przejęta jego stanem, że właściwie trudno z nią nawiązać kontakt. Ma około 18 lat, ale nie wie, lub nie jest w stanie określić ile dokładnie.

Chłopiec nie ma jeszcze imienia. W Mali w pierwszych dniach po narodzinach umiera tak wiele dzieci, że imię nadaje się po upływie 7 lub więcej dni.

Maluszek leży na materacyku pod specjalną lampą, która ogrzewa wątłe ciało chłopca. To jedyne takie urządzenie w szpitalu w Sikasso. A oprócz chłopca inne dzieci też czekają na ratunek.

_X8A5282_rtr

Adjara urodziła synka w ósmym miesiącu ciąży. Miała wiele szczęścia, że w porę trafiła do jedynego w tym regionie szpitala. Tutejszy oddział neonatologiczny jest słabo wyposażony i wielu rzeczy brakuje, ale pełen poświęcenia personel - lekarze i pielęgniarki, robi wszystko, aby uratować jak najwięcej dzieci. Przy wsparciu UNICEF uczą matki jak kangurować, czyli nosić wcześniaka przy skórze, tak, aby ogrzewał się ciepłem matczynej ciała. Zapewniają podstawowe leki, szczepionki chroniące przed groźnymi chorobami. UNICEF wyposażył też szpital w sprzęt do monitorowania wagi i wzrostu dzieci. 

_MG_2327

Potrzeba jednak dużo więcej, aby dzieci takie jak mały synek Adjary przeżyły i miały szansę na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Ty również możesz mieć w tym swój udział.

Żadne dziecko, niezależnie gdzie przychodzi na świat, nie powinno być skazywane na tak okrutne cierpienie. Aby pomóc dzieciom w Mali bezpiecznie przychodzić na świat przekaż darowiznę, którą przeznaczymy na leki, szczepionki oraz wyposażenie ośrodków zdrowia w niezbędną aparaturę medyczną, która uratuje życie niejednego wcześniaka.

Apelujemy o każdą pomoc! Wsparcie potrzebne jest właśnie teraz.

banner_528x220

Dziękujemy.

Zobacz również

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej
Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Z powodu zmiany klimatu świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Powoduje ona odwrócenie ciężko wypracowanego postępu w zakresie poprawy warunków życia i zdrowia najmłodszych. 

Więcej