Relacja Rupy Joshi z Nepalu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
471057700

Przez 57 lat mojego życia nie doświadczyłam takiego wstrząsu.

Był silny i trwał bardzo długo. Zawaliło się wiele starych budowli, w tym słynne świątynie i stupy. Wiele osób obawia się, że liczba ofiar śmiertelnych w Katmandu będzie bardzo duża. Na szczęście dziś jest sobota, więc szkoły były nieczynne, a trzęsienie ziemi miało miejsce w ciągu dnia.

Dzieci potrzebują Twojej pomocy! PRZEKAŻ DAROWIZNĘ: unicef.pl/nepal

471071816

Kiedy wyszłam wieczorem, widziałam wiele osób przygotowujących się do spędzenia nocy poza domem, na środku ulicy. W głównym szpitalu krewni opłakują swoich zmarłych.

Ciała układane są rzędami przez budynkiem.

Ludzie boją się, że zawalą się pozostałe budynki. Wiele z nich zbudowano z zaprawy zmieszanej z gliną. Ten materiał jest też powszechnie używany w górskich wioskach, więc tam też domy mogły ulec zniszczeniu.

471071768

Moja rodzina jest w szoku.

Pod jednym dachem mieszka pięć pokoleń, od 100-letniej babci po moją 16-miesięczną wnuczkę. Silne wstrząsy wtórne sprawiają, że cały czas jesteśmy w pogotowiu.

Obok miasta widziałam otwartego vana zmierzającego w stronę szpitala. Z tyłu leżało ciało małej dziewczynki. Twarz pokryta kurzem, czarne jeansy pokryte kurzem. Włosy też. Zrozumiałam, jak bardzo zmieniło się życie nas wszystkich. Jednoczę się w bólu z nepalskimi rodzinami.

UNICEF niesie natychmiastową pomoc humanitarną ofiarom konfliktów lub klęsk żywiołowych. Dzięki Tobie zapewnimy dzieciom pomoc ratującą życie: wodę, żywność, lekarstwa i schronienie.  Trwa walka z czasem. POMÓŻ TERAZ!

Rupa

Rupa Joshi pracuje dla UNICEF w Nepalu

Nepal_baner

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej