Rodzina zawsze przyjdzie Ci ze wsparciem

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF_poznaj_historie_Hadissy

W Nigrze 380 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia.

Niedożywienie nie wynika jedynie z braku żywności. Syndrom ostrego niedożywienia jest u dzieci wynikiem połączenia różnych przyczyn , w tym złej diety, towarzyszących chorób, ograniczonego dostępu do wody pitnej i urządzeń sanitarnych, braku dostępu do usług zdrowotnych.

Z powodu niedożywienia cierpi również 5-miesięczna Hadissa. Jej mama zmarła na skutek krwotoku i osierociła 7 dzieci. Dziewczynka była karmiona mlekiem kozim, ponieważ w jej wiosce nie było żadnej innej kobiety, która mogłaby ją wykarmić. Niestety jej stan zaczął się pogarszać. Waga znacząco spadła i w związku z tym dziewczynka bardzo osłabła. Pomoc i opieka dla Hadissy przyszła ze strony jej cioci – Zuery. Kobieta otoczyła Hadissę opieką. Aby ratować siostrzenicę, nie wahając się, wyruszyła w długą i niebezpieczną drogę po pomoc. Nic nie posiadała. Dobrzy ludzie okazali wsparcie kobiecie. Pożyczyli jej sumę pieniędzy, dzięki którym mogła wraz z Hadissą przyjechać do ośrodka intensywnego leczenia niedożywienia (CRENI) w Mayahi. Ośrodek ten wspierany jest przez UNICEF. Teraz Hadissa znajduje się pod opieką lekarzy i otrzymuje niezbędną pomoc. Została uratowana dzięki odwadze swojej ciotki i szybkiej reakcji lekarzy.

UNICEF_dzieci_w_Nigrze_potrzebuja_pomocy

Najmłodsi w Nigrze pilnie potrzebują naszej pomocy. Z powodu braku środków 60% z nich nie otrzymało w tym roku żadnej pomocy. Wiele dzieci głoduje i nie wie, czy i kiedy zje kolejny posiłek. Niger jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw na świecie. Musimy i możemy tym dzieciom pomóc.

UNICEF Polska prowadzi akcję „Pomoc dla Nigru”. Apelujemy o środki na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w Nigrze. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/niger i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie. Pieniądze zebrane w Polsce przeznaczymy m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, zakup tabletek odrobaczających, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.

---------------------

Naprawdę wystarczy niewiele, aby uratować życie dziecka. Na przykład za 86 zł można kupić 6 puszek terapeutycznego mleka w proszku, ratującego życie najmłodszym dzieciom. W leczeniu niedożywienia UNICEF od lat z powodzeniem stosuje pastę terapeutyczną złożoną ze zmielonych orzeszków ziemnych. Jedna saszetka dostarcza dziecku aż 500 kcal. Wystarczą trzy saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze kilogram. Taka miesięczna terapia leczenia niedożywienia u dziecka kosztuje zaledwie 122 zł. Bardzo liczymy na pomoc naszych niezawodnych darczyńców!

Niger_banner_525x248

Zobacz również

Polio zagraża dzieciom w Strefie Gazy. Ruszyła kampania szczepień UNICEF.

Polio zagraża dzieciom w Strefie Gazy. Ruszyła kampania szczepień UNICEF.

Wirus polio typu 2 został wykryty w Strefie Gazy w lipcu 2024 roku. Spowodowało to konieczność uruchomienia pilnej kampanii szczepień prowadzonej przez UNICEF, WHO, UNRWA i partnerów. Jej celem jest zaszczepienie ponad 640 tys. dzieci poniżej dziesiątego roku życia.  

Więcej
9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

W obliczu kryzysów humanitarnych edukacja jest dla dzieci szansą na normalną przyszłość. Zachowanie ciągłości nauki musi zawsze być priorytetem, ale niestety szacuje się, że na całym świecie 224 mln najmłodszych wymaga pilnego wsparcia edukacyjnego.

Więcej
Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

Nic o nas bez nas. Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

26 sierpnia w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka zostanie uroczyście zainaugurowana działalność Zespołu. Tworzą go młodzi aktywiści, ich rodzice, eksperci z różnych dziedzin, redaktorzy poruszający tematykę społeczną, w tym praw dzieci, a przewodniczy mu prof. Ewa Jarosz. 

Więcej