Rodzina zawsze przyjdzie Ci ze wsparciem

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF_poznaj_historie_Hadissy

W Nigrze 380 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia.

Niedożywienie nie wynika jedynie z braku żywności. Syndrom ostrego niedożywienia jest u dzieci wynikiem połączenia różnych przyczyn , w tym złej diety, towarzyszących chorób, ograniczonego dostępu do wody pitnej i urządzeń sanitarnych, braku dostępu do usług zdrowotnych.

Z powodu niedożywienia cierpi również 5-miesięczna Hadissa. Jej mama zmarła na skutek krwotoku i osierociła 7 dzieci. Dziewczynka była karmiona mlekiem kozim, ponieważ w jej wiosce nie było żadnej innej kobiety, która mogłaby ją wykarmić. Niestety jej stan zaczął się pogarszać. Waga znacząco spadła i w związku z tym dziewczynka bardzo osłabła. Pomoc i opieka dla Hadissy przyszła ze strony jej cioci – Zuery. Kobieta otoczyła Hadissę opieką. Aby ratować siostrzenicę, nie wahając się, wyruszyła w długą i niebezpieczną drogę po pomoc. Nic nie posiadała. Dobrzy ludzie okazali wsparcie kobiecie. Pożyczyli jej sumę pieniędzy, dzięki którym mogła wraz z Hadissą przyjechać do ośrodka intensywnego leczenia niedożywienia (CRENI) w Mayahi. Ośrodek ten wspierany jest przez UNICEF. Teraz Hadissa znajduje się pod opieką lekarzy i otrzymuje niezbędną pomoc. Została uratowana dzięki odwadze swojej ciotki i szybkiej reakcji lekarzy.

UNICEF_dzieci_w_Nigrze_potrzebuja_pomocy

Najmłodsi w Nigrze pilnie potrzebują naszej pomocy. Z powodu braku środków 60% z nich nie otrzymało w tym roku żadnej pomocy. Wiele dzieci głoduje i nie wie, czy i kiedy zje kolejny posiłek. Niger jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw na świecie. Musimy i możemy tym dzieciom pomóc.

UNICEF Polska prowadzi akcję „Pomoc dla Nigru”. Apelujemy o środki na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w Nigrze. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/niger i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie. Pieniądze zebrane w Polsce przeznaczymy m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, zakup tabletek odrobaczających, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.

---------------------

Naprawdę wystarczy niewiele, aby uratować życie dziecka. Na przykład za 86 zł można kupić 6 puszek terapeutycznego mleka w proszku, ratującego życie najmłodszym dzieciom. W leczeniu niedożywienia UNICEF od lat z powodzeniem stosuje pastę terapeutyczną złożoną ze zmielonych orzeszków ziemnych. Jedna saszetka dostarcza dziecku aż 500 kcal. Wystarczą trzy saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze kilogram. Taka miesięczna terapia leczenia niedożywienia u dziecka kosztuje zaledwie 122 zł. Bardzo liczymy na pomoc naszych niezawodnych darczyńców!

Niger_banner_525x248

Zobacz również

Wykluczenie transportowe utrudnia polskim dzieciom edukację

Wykluczenie transportowe utrudnia polskim dzieciom edukację

44% młodych osób, które wzięły udział w badaniu UNICEF Polska, dotyczącym wykluczenie transportowego, przyznaje, że kierowało się dostępnością transportu publicznego podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Więcej
Konin z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Konin z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Konin oficjalnie otrzymał tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom UNICEF Polska jako pierwsze miasto w Wielkopolsce i czwarte w kraju. Przynależność do tego wyjątkowego grona samorządów to efekt kilkuletniej pracy i skutecznych działań na rzecz młodych obywateli miasta, ale też zobowiązanie do konsekwentnego wspierania ich potrzeb w przyszłości.  

Więcej
Jak pomóc dzieciom zabrać głos w sprawie ich przyszłości?

Jak pomóc dzieciom zabrać głos w sprawie ich przyszłości?

Wsłuchując się w dziecięce marzenia, związane z przyszłością, pomagamy najmłodszym w realizacji tych planów. Obowiązkiem rodziców, opiekunów i społeczeństwa jest wspieranie młodych osób, które powinny mieć możliwość nie tylko wyrażania swoich opinii na temat świata, w którym żyją, ale także proponowania zmian.

Więcej