Renata Bem objęła stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Renata Bem - Dyrektor Generalna UNICEF Polska

Dyrektor Generalna UNICEF Polska Renata Bem (Fot. Karina Iwanek)

Polski Komitet Narodowy UNICEF ma nową Dyrektor Generalną. Organizacją pokieruje Renata Bem, dotychczasowa Zastępczyni Dyrektora Generalnego. W obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, trwającej wojny w Ukrainie oraz tragedii dotykających dzieci w wielu regionach świata, przed nową szefową UNICEF Polska stoją liczne wyzwania.

– Objęcie tej funkcji to ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie wielkie zobowiązanie wobec organizacji, pracowników, a przede wszystkim dzieci, którym pomaga UNICEF. Znam potrzeby organizacji i wiem, jakie wyzwania stoją przed nami każdego dnia. Wierzę, że moje doświadczenie w połączeniu z kreatywnością i zaangażowaniem zespołu przełożą się na dynamiczny rozwój naszej organizacji w Polsce – mówi Renata Bem, nowa Dyrektor Generalna UNICEF Polska. – Jednym z kluczowych elementów mojej strategii jest rozszerzenie działań na rzecz poprawy jakości życia dzieci w naszym kraju.  

Renata Bem jest związana z UNICEF Polska od ponad 12 lat w różnych rolach. Była m.in. koordynatorem ds. ładu organizacyjnego oraz doradcą dyrektora generalnego. Od ponad czterech lat, pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego, nadzorowała i wspierała działania zespołów fundraisingu indywidualnego, biznesowego oraz marketingu i komunikacji. Zainicjowała zmiany w strukturze i działaniu organizacji w Polsce, w tym w zakresie współpracy z biznesem.  

Wcześniej przez wiele lat jako niezależny tłumacz ze specjalizacją prawniczą, podatkową i biznesową, współpracowała z największymi kancelariami doradztwa prawnego i podatkowego, firmami i przedsiębiorstwami z różnych sektorów. 

– Rekrutacja na stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF Polska przebiegała w trzech etapach i trwała ponad cztery miesiące. Konkurencja była ogromna. Kandydaci, którzy dotarli do drugiego etapu rekrutacji, stanęli przed wyzwaniem, by przedstawić Radzie Stowarzyszenia swoją wizję rozwoju naszej organizacji. Za najbardziej przekonującą i spójną uznaliśmy koncepcję Renaty Bem, która otrzymała również rekomendację od władz organizacji w Genewie, gdzie odbył się końcowy etap rekrutacji. To ostatecznie utwierdziło nas w przekonaniu, że dokonaliśmy słusznego wyboru – powiedziała Katarzyna Gurbiel-Chołdzyńska, Przewodnicząca Rady UNICEF Polska. 

UNICEF jest organizacją działającą na rzecz dzieci na całym świecie. Historia organizacji w Polsce rozpoczęła się w 1962 roku, kiedy powstał pierwszy Narodowy Komitet UNICEF we wschodniej części Europy. Przez 40 lat UNICEF finansował programy pomocy dzieciom w Polsce, kupował wyposażenie dla ośrodków zdrowia, sprowadzał surowce do produkcji artykułów dla dzieci. Od 2002 roku zmienił się zakres działań organizacji w Polsce. Podobnie jak w innych krajach wysokorozwiniętych, UNICEF skupia obecnie swoją działalność w Polsce na promowaniu i ochronie praw dziecka oraz zbieraniu funduszy na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej