UWAGA! Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska. Oszuści wykorzystując szablon wiadomości podobnej do tej wysyłanej przez UNICEF Polska, chcą wyłudzić fundusze na pomoc dzieciom na Ukrainie.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska.

W związku z informacjami o budzących wątpliwości mailach, w których jako nadawca widnieje UNICEF, informujemy, że zbiórka funduszy na pomoc dzieciom na Ukrainie jest realizowana przez stronę UNICEF Polska: www.unicef.pl/ukraina. Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na linki, jakie pojawiają się w korespondencji mailowej. 

Oszuści wyłudzają fundusze i poufne informacje osobiste przez podszywanie się pod UNICEF Polska. Jest to niezgodne z prawem. E-maile te są najczęściej wysyłane z adresu niezwiązanego z UNICEF i tylko podpisane nazwą naszej organizacji. Oszuści mogą również zmienić język wiadomości wykorzystując szablon maila łudząco podobny do tego stosowanego przez UNICEF Polska. Bardzo prosimy o czujność! 

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy dana informacja została przesłana przez UNICEF Polska, bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. (48 22) 56 80 356, mail: darczyncy@unicef.pl

Poniżej przykład prawdziwego mailingu UNICEF Polska:

UNICEF Polska - prawdziwy mailing

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej