UWAGA! Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska. Oszuści wykorzystując szablon wiadomości podobnej do tej wysyłanej przez UNICEF Polska, chcą wyłudzić fundusze na pomoc dzieciom na Ukrainie.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska.

W związku z informacjami o budzących wątpliwości mailach, w których jako nadawca widnieje UNICEF, informujemy, że zbiórka funduszy na pomoc dzieciom na Ukrainie jest realizowana przez stronę UNICEF Polska: www.unicef.pl/ukraina. Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na linki, jakie pojawiają się w korespondencji mailowej. 

Oszuści wyłudzają fundusze i poufne informacje osobiste przez podszywanie się pod UNICEF Polska. Jest to niezgodne z prawem. E-maile te są najczęściej wysyłane z adresu niezwiązanego z UNICEF i tylko podpisane nazwą naszej organizacji. Oszuści mogą również zmienić język wiadomości wykorzystując szablon maila łudząco podobny do tego stosowanego przez UNICEF Polska. Bardzo prosimy o czujność! 

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy dana informacja została przesłana przez UNICEF Polska, bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. (48 22) 56 80 356, mail: darczyncy@unicef.pl

Poniżej przykład prawdziwego mailingu UNICEF Polska:

UNICEF Polska - prawdziwy mailing

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Recepcjonistka/a

UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Więcej