UWAGA! Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska. Oszuści wykorzystując szablon wiadomości podobnej do tej wysyłanej przez UNICEF Polska, chcą wyłudzić fundusze na pomoc dzieciom na Ukrainie.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska.

W związku z informacjami o budzących wątpliwości mailach, w których jako nadawca widnieje UNICEF, informujemy, że zbiórka funduszy na pomoc dzieciom na Ukrainie jest realizowana przez stronę UNICEF Polska: www.unicef.pl/ukraina. Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na linki, jakie pojawiają się w korespondencji mailowej. 

Oszuści wyłudzają fundusze i poufne informacje osobiste przez podszywanie się pod UNICEF Polska. Jest to niezgodne z prawem. E-maile te są najczęściej wysyłane z adresu niezwiązanego z UNICEF i tylko podpisane nazwą naszej organizacji. Oszuści mogą również zmienić język wiadomości wykorzystując szablon maila łudząco podobny do tego stosowanego przez UNICEF Polska. Bardzo prosimy o czujność! 

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy dana informacja została przesłana przez UNICEF Polska, bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. (48 22) 56 80 356, mail: darczyncy@unicef.pl

Poniżej przykład prawdziwego mailingu UNICEF Polska:

UNICEF Polska - prawdziwy mailing

Zobacz również

Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej
5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

Media społecznościowe mają wiele zalet, ale mogą też przyczynić się do odczuwania negatywnych emocji. Stres, zazdrość, samotność, niska samoocena – to tylko niektóre z nich.

Więcej