UWAGA! Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska. Oszuści wykorzystując szablon wiadomości podobnej do tej wysyłanej przez UNICEF Polska, chcą wyłudzić fundusze na pomoc dzieciom na Ukrainie.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się w ostatnich dniach pod UNICEF Polska.

W związku z informacjami o budzących wątpliwości mailach, w których jako nadawca widnieje UNICEF, informujemy, że zbiórka funduszy na pomoc dzieciom na Ukrainie jest realizowana przez stronę UNICEF Polska: www.unicef.pl/ukraina. Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na linki, jakie pojawiają się w korespondencji mailowej. 

Oszuści wyłudzają fundusze i poufne informacje osobiste przez podszywanie się pod UNICEF Polska. Jest to niezgodne z prawem. E-maile te są najczęściej wysyłane z adresu niezwiązanego z UNICEF i tylko podpisane nazwą naszej organizacji. Oszuści mogą również zmienić język wiadomości wykorzystując szablon maila łudząco podobny do tego stosowanego przez UNICEF Polska. Bardzo prosimy o czujność! 

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy dana informacja została przesłana przez UNICEF Polska, bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. (48 22) 56 80 356, mail: darczyncy@unicef.pl

Poniżej przykład prawdziwego mailingu UNICEF Polska:

UNICEF Polska - prawdziwy mailing

Zobacz również

Cyberbullying – czym jest i jak go powstrzymać?

Cyberbullying – czym jest i jak go powstrzymać?

Co nastolatkowie chcą wiedzieć o cyberprzemocy?

Więcej
Nie dla okaleczania narządów płciowych kobiet i dziewcząt!

NIE dla okaleczania narządów płciowych kobiet i dziewcząt

Więcej
Dołącz do zespołu UNICEF Polska jako Koordynator ds. F2F

Koordynator ds. F2F

UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F

Więcej