Uwaga na fałszywe zbiórki internetowe

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

UWAGA NA FAŁSZYWE ZBIÓRKI INTERNETOWE, które nie są autoryzowane, ani organizowane przez UNICEF.

W ostatnim czasie na portalu skarbonka24.pl została założona fałszywa, nie autoryzowana ani nie organizowana przez nas zbiórka, prowadzona rzekomo na rzecz UNICEF Polska. 

UNICEF Polska nigdy nie wyraził zgody na organizację zbiórki na tym portalu, ani nie przekazał żadnych materiałów jej organizatorowi. 

W związku z naszą zdecydowaną reakcją, jej autor, Tomasz M. podający się za osobę reprezentującą  Stowarzyszenie „Nie lękajcie się”, usunął w/w zbiórkę z portalu. Przyznał  w odpowiedzi na wezwanie  UNICEF Polska, że  bez wiedzy i zgody UNICEF Polska, bezprawnie wykorzystał nazwę, logo i materiały informacyjne organizacji do zbiórki środków finansowych. 

Podkreślamy, że nie wyrażamy zgody na takie działania, a każde bezprawne wykorzystanie charytatywnej działalności do ew. wyłudzania środków finansowych od Darczyńców będzie przez nas ścigane zgodnie z obowiązującym prawem.

Ostrzegamy Państwa przed fałszywymi zbiórkami i apelujemy o każdorazowe sprawdzenie wiarygodności zbiórki oraz danych organizatora (NIP, KRS, Regon). 

Autentyczność zbiórki możecie Państwo każdorazowo sprawdzić, kontaktując się bezpośrednio z UNICEF Polska  pod numerem telefonu 22 56 03 56 lub pod adresem darczyncy@unicef.pl. 

Zarząd UNICEF Polska.

Zobacz również

Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej
5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

Media społecznościowe mają wiele zalet, ale mogą też przyczynić się do odczuwania negatywnych emocji. Stres, zazdrość, samotność, niska samoocena – to tylko niektóre z nich.

Więcej