Apel Roberta Lewandowskiego

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Apel Roberta Lewandowskiego

Odwiedziłem obóz dla syryjskich uchodźców w Zaatari. Nie mogę zapomnieć o tym, co tam zobaczyłem ani o dzieciach, z którymi się spotkałem. Nie potrafię przejść obojętnie wobec ich tragedii i dlatego biorę udział w kampanii „Głos Dzieci”.

Chciałbym, żeby każdy z nas chociaż przez chwilę wczuł się w sytuację malucha, który w jednej chwili traci wszystko, co kocha i dobrze zna: rodzinę, przyjaciół i bliskich, dom, szkołę. Choroby, głód, przemoc i zaniedbanie stają się dla niego codziennością.  Zależy mi na tym, żeby historie tych dzieci zostały przez nas usłyszane i zauważone. Te dzieci potrzebują natychmiastowej pomocy, żeby przeżyć i wrócić do normalnego i szczęśliwego dzieciństwa.

Wejdź na www.glosdzieci.pl i użycz swojego głosu. Pomóż mi opowiedzieć ich historię!

Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF 

*** 

Kampania „Głos Dzieci” jest wspólną inicjatywą UNICEF i Unii Europejskiej. Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację milionów dzieci dotkniętych skutkami katastrof naturalnych lub konfliktów. Kampania ta ma zachęcić użytkowników serwisów społecznościowych do udostępniania i publikowania historii dzieci, które wołają o pomoc.

Wejdź na glosdzieci.pl i tak jak Robert Lewandowski użycz swojego głosu dzieciom dotkniętym kryzysami humanitarnymi.

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej