Eskalacja przemocy w Jemenie. Najbardziej cierpią dzieci

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Eskalacja przemocy w Jemenie. Najbardziej cierpią dzieci

© UNICEF/Gabreez

Rośnie liczba dzieci, które giną na skutek konfliktu w Jemenie. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc. Ted Chaiban, Dyrektor Regionalny UNICEF ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. 

„Od początku roku doszło do gwałtownej eskalacji przemocy w Jemenie. Według raportów, w tym miesiącu zginęło do tej pory 17 dzieci. To niemal dwukrotnie więcej niż przez cały grudzień. 

Wojna w Jemenie to jeden z najbrutalniejszych konfliktów w najnowszej historii. Dzieci płacą za niego najwyższą cenę. 
UNICEF apeluje do stron konfliktu i tych, którzy mają na nie wpływ, aby cały czas chroniły dzieci. Obszary zamieszkałe przez ludność cywilną nie mogą być celem ataków. Chroniona powinna być również infrastruktura cywilna taka jak szkoły i szpitale. 

Od początku wojny w Jemenie UNICEF potwierdził, że ponad 10 tysięcy dzieci zginęło lub zostało rannych. To jedynie zweryfikowane dane. Faktyczna liczba może być o wiele wyższa. 

Zbyt wiele dzieci pada ofiarą wojny. Wojny, której nie wywołały. Najwyższy czas, aby strony konfliktu powstrzymały przemoc i znalazły polityczne rozwiązanie. To ocali życie dzieci i zapobiegnie tragedii wielu rodzin”, napisał w oświadczeniu Ted Chaiban.

UNICEF Polska zbiera środki na pomoc najmłodszym w Jemenie. Pomóc można poprzez stronę: unicef.pl/jemen. Zebrane w Polsce fundusze zostaną przeznaczone na leczenie niedożywienia u dzieci, leki oraz pomoc ratującą życie.

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej