I Ty możesz zostać fundraiserem UNICEF Polska!

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
I Ty możesz zostać fundraiserem UNICEF Polska!

© UNICEF Polska

Lubisz kontakt z ludźmi? Idea pomocy dzieciom jest Ci bliska? Chcesz pracować w międzynarodowej organizacji? Jeśli tak, poznaj relację Angeliki Pruśniewskiej z UNICEF Polska i dowiedz się, na czym polega praca fundraisera.

Od dwóch lat jesteś związana z UNICEF Polska. Jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda z organizacją i czym dla Ciebie jest UNICEF?

Idea pomocy zawsze była mi bliska. Niestety ze względu na specyfikę mojej poprzedniej pracy, nie mogłam poświęcić czasu na inną działalność. Jak trafiłam na ogłoszenie o pracę w UNICEF Polska, to stwierdziłam, że jest to idealne połączenie pracy z misją! Teraz już wiem, że pod względem zawodowym UNICEF jest moją przyszłością. Wszystkiego się tutaj nauczyłam, dostałam szansę na rozwój, a teraz sama przekazuję tę wiedzę nowym fundraiserom, którzy przychodzą do organizacji.

Czym w zasadzie zajmuje się fundraiser w UNICEF Polska? Na czym polega ta praca?

Fundraiser UNICEF Polska to osoba, która zachęca do dołączenia do programu UNICEF365 dedykowanego stałym Darczyńcom. Można nas spotkać na ulicach miast, w centrach handlowych, a czasami zdarza się, że po prostu pukamy do drzwi domów i mieszkań. Wszędzie staramy się znaleźć osoby otwarte na regularne pomaganie dzieciom razem z UNICEF. Nie zbieramy funduszy do puszek. Opowiadamy, czym zajmuje się UNICEF i jak można pomóc dołączając do programu UNICEF365.

Czy osoba, która chciałaby - tak jak Ty - pracować jako fundraiser, musi mieć szczególne umiejętności, wiedzę czy cechy charakteru?

Jeśli chodzi o wiedzę, to my wszystkiego uczymy. Przeprowadzamy szkolenia, a każdy nowy fundraiser jest pod opieką innych fundraiserów. Z predyspozycji: komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktu z drugim człowiekiem. No i ukończone 18 lat. Górnej granicy wiekowej nie ma! Każdy może zostać fundraiserem.

Naprawdę?

Tak! Są wśród nas osoby na różnym etapie życia, z różnymi pasjami, zainteresowaniami, światopoglądem. Łączy nas jedno: chęć pomagania. Mimo tej różnorodności, dla każdego jest tutaj miejsce. W UNICEF poznałam ludzi, których w codziennym życiu prawdopodobnie nigdy bym nie spotkała. To jedna ze zdecydowanych zalet pracy w tej organizacji.

I Ty możesz zostać fundraiserem UNICEF Polska!

© UNICEF Polska

A jak wyglądają relacje między Wami – fundraiserami?

Relacje między nami są bardzo dobre. Trochę jak w rodzinie. To jest zadziwiające, ale proszę mi wierzyć, że nie było u nas zespołu fundraiserów, który miałby jakieś zgrzyty. My naprawdę się lubimy. Mamy ze sobą kontakt w pracy i po pracy. Jeśli ktoś np. wyjeżdża na studia do innego miasta i rezygnuje z pracy, to nadal mamy ze sobą kontakt! Ciągle mamy wspólne wyjazdy, spotkania, a nawet razem obchodzimy urodziny! Tutaj spotkałam fantastycznych ludzi i myślę, że nawiązałam przyjaźnie do końca życia.

Brzmi zachęcająco! Co powiedziałabyś osobom, które rozważają taką pracę?

Powiedziałabym, że każdy może spróbować. Stale powiększamy nasz zespół, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu! Swoje zgłoszenie można wysłać przez stronę: unicef.pl/f2f lub na adres f2f@unicef.pl – na pewno się odezwiemy!

Czyli po prostu trzeba się do nas zgłosić. 

Tak! Jeśli ktoś chciałby robić coś dobrego, ma poczucie misji i chęć pomagania, to to miejsce jest dla niego. Dla mnie świadomość, że dzięki mojej pracy tyle osób zdecydowało się pomóc dzieciom na świecie, daje wiele satysfakcji. Wracam do domu z poczuciem, że zrobiłam coś dobrego. Moi najbliżsi też są ze mnie bardzo dumni. Dlatego zachęcam każdego, aby został fundraiserem. Naprawdę warto!

***

Angelika Pruśniewska – fundraiserka UNICEF Polska i studentka trzeciego roku kosmetologii. Lubi podróżować w nieoczywiste miasta w Polsce. Wolny czas spędza na siłowni albo oglądając seriale razem ze swoim kotem. Uwielbia zgłębiać tajniki makijażu i kosmetyki pielęgnacyjnej. Z UNICEF Polska związana od ponad dwóch lat, mieszka pod Warszawą.

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej