Jakiej chcesz Europy - ankieta dla młodzieży

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Masz poniżej 18 lat? Tematy dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego czy klimatu są dla Ciebie ważne? Chcesz aby Unia Europejska stała się lepszym miejscem do życia dla młodych? Jeśli Twoja odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca, to zapraszamy Cię serdecznie do wzięcia udziału w anonimowym badaniu. Twoje zdanie ma znaczenie!

Jakiej Europy chcesz TY?

© UNICEF/Patricia Willocq

Unia Europejska podejmuje wiele niezwykle ważnych decyzji, które wpływają także na życie dzieci i młodzieży zamieszkujących kraje członkowskie. W czerwcu 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, obywatele Unii wybiorą swoich nowych przedstawicieli. To dobry moment, aby młodzi ludzie wyrazili swoją opinię na najważniejsze tematy. UNICEF wraz ze współpracującymi organizacjami (Save the Children, Eurochild, SOS Children’s Villages, Child Fund Alliance) chce mieć pewność, że Twój głos zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę w kształtowaniu przyjaznej dzieciom Unii. 

Pod adresem https://childfriendlygovernance.org/europe-kids-want znajdziesz ankietę, która została opracowana we współpracy z dziećmi i dotyczy najważniejszych dla Was tematów. Udział w badaniu jest dobrowolny i całkowicie anonimowy. Ankieta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat i dostępna jest w różnych wersjach językowych. Wchodząc na podaną stronę, możesz wybrać ankietę w języku polskim. Zapoznaj się z opisem i instrukcją badania, która jest dostępna na stronie. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 16 lat, zanim wypełnisz ankietę, poproś o zgodę rodzica lub dorosłego opiekuna. Kwestionariusz będzie dostępny online do 28 stycznia. Opracowane wyniki badania posłużą do przygotowania raportu, który zostanie zaprezentowany przez młodych ludzi przedstawicielom Unii w 2024 r. 

Dzieci i młodzież z całej Europy mają szansę wyrazić swoje zdanie i pomóc tworzyć przyjazną dzieciom wspólnotę. Głos młodych ludzi z Polski nie może zostać pominięty w tym procesie! Wejdź na stronę i wypełnij ankietę. Możesz także przekazać informacje o ankiecie swoim znajomym i zachęcić ich do wzięcia udziału w badaniu. Poniżej znajdziesz grafiki do pobrania, które możesz im przesłać, bądź zamieścić w mediach społecznościowych tak, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym badaniu.

Twój głos ma znaczenie!

Zobacz również

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Czego potrzebują dzieci po 2 latach wojny w Ukrainie?

Ukraińskie dzieci cierpią z powodu konfliktu zbrojnego, który trwa już 2 lata. Najmłodsi ze wschodniej części kraju (okolice Doniecka i Ługańska) żyją w ciągłym strachu od 2014 r. 

Więcej
Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Recepcjonistka/a

UNICEF Polska poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistka/a

Więcej