Jakiej chcesz Europy - ankieta dla młodzieży

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Masz poniżej 18 lat? Tematy dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego czy klimatu są dla Ciebie ważne? Chcesz aby Unia Europejska stała się lepszym miejscem do życia dla młodych? Jeśli Twoja odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca, to zapraszamy Cię serdecznie do wzięcia udziału w anonimowym badaniu. Twoje zdanie ma znaczenie!

Jakiej Europy chcesz TY?

© UNICEF/Patricia Willocq

Unia Europejska podejmuje wiele niezwykle ważnych decyzji, które wpływają także na życie dzieci i młodzieży zamieszkujących kraje członkowskie. W czerwcu 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, obywatele Unii wybiorą swoich nowych przedstawicieli. To dobry moment, aby młodzi ludzie wyrazili swoją opinię na najważniejsze tematy. UNICEF wraz ze współpracującymi organizacjami (Save the Children, Eurochild, SOS Children’s Villages, Child Fund Alliance) chce mieć pewność, że Twój głos zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę w kształtowaniu przyjaznej dzieciom Unii. 

Pod adresem https://childfriendlygovernance.org/europe-kids-want znajdziesz ankietę, która została opracowana we współpracy z dziećmi i dotyczy najważniejszych dla Was tematów. Udział w badaniu jest dobrowolny i całkowicie anonimowy. Ankieta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat i dostępna jest w różnych wersjach językowych. Wchodząc na podaną stronę, możesz wybrać ankietę w języku polskim. Zapoznaj się z opisem i instrukcją badania, która jest dostępna na stronie. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 16 lat, zanim wypełnisz ankietę, poproś o zgodę rodzica lub dorosłego opiekuna. Kwestionariusz będzie dostępny online do 28 stycznia. Opracowane wyniki badania posłużą do przygotowania raportu, który zostanie zaprezentowany przez młodych ludzi przedstawicielom Unii w 2024 r. 

Dzieci i młodzież z całej Europy mają szansę wyrazić swoje zdanie i pomóc tworzyć przyjazną dzieciom wspólnotę. Głos młodych ludzi z Polski nie może zostać pominięty w tym procesie! Wejdź na stronę i wypełnij ankietę. Możesz także przekazać informacje o ankiecie swoim znajomym i zachęcić ich do wzięcia udziału w badaniu. Poniżej znajdziesz grafiki do pobrania, które możesz im przesłać, bądź zamieścić w mediach społecznościowych tak, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym badaniu.

Twój głos ma znaczenie!

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej