Jakiej chcesz Europy - ankieta dla młodzieży

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Masz poniżej 18 lat? Tematy dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego czy klimatu są dla Ciebie ważne? Chcesz aby Unia Europejska stała się lepszym miejscem do życia dla młodych? Jeśli Twoja odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca, to zapraszamy Cię serdecznie do wzięcia udziału w anonimowym badaniu. Twoje zdanie ma znaczenie!

Jakiej Europy chcesz TY?

© UNICEF/Patricia Willocq

Unia Europejska podejmuje wiele niezwykle ważnych decyzji, które wpływają także na życie dzieci i młodzieży zamieszkujących kraje członkowskie. W czerwcu 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, obywatele Unii wybiorą swoich nowych przedstawicieli. To dobry moment, aby młodzi ludzie wyrazili swoją opinię na najważniejsze tematy. UNICEF wraz ze współpracującymi organizacjami (Save the Children, Eurochild, SOS Children’s Villages, Child Fund Alliance) chce mieć pewność, że Twój głos zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę w kształtowaniu przyjaznej dzieciom Unii. 

Pod adresem https://childfriendlygovernance.org/europe-kids-want znajdziesz ankietę, która została opracowana we współpracy z dziećmi i dotyczy najważniejszych dla Was tematów. Udział w badaniu jest dobrowolny i całkowicie anonimowy. Ankieta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat i dostępna jest w różnych wersjach językowych. Wchodząc na podaną stronę, możesz wybrać ankietę w języku polskim. Zapoznaj się z opisem i instrukcją badania, która jest dostępna na stronie. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 16 lat, zanim wypełnisz ankietę, poproś o zgodę rodzica lub dorosłego opiekuna. Kwestionariusz będzie dostępny online do 28 stycznia. Opracowane wyniki badania posłużą do przygotowania raportu, który zostanie zaprezentowany przez młodych ludzi przedstawicielom Unii w 2024 r. 

Dzieci i młodzież z całej Europy mają szansę wyrazić swoje zdanie i pomóc tworzyć przyjazną dzieciom wspólnotę. Głos młodych ludzi z Polski nie może zostać pominięty w tym procesie! Wejdź na stronę i wypełnij ankietę. Możesz także przekazać informacje o ankiecie swoim znajomym i zachęcić ich do wzięcia udziału w badaniu. Poniżej znajdziesz grafiki do pobrania, które możesz im przesłać, bądź zamieścić w mediach społecznościowych tak, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym badaniu.

Twój głos ma znaczenie!

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej