Kampania MAKE FILMS NOT WAR - polscy filmowcy przeciwko wojnie

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
MAKE FILMS NOT WAR

Ruszyła kampania MAKE FILMS NOT WAR - filmowcy przeciw wojnie, zainicjowana przez dom produkcyjny Timecode Film Production. Celem projektu jest wsparcie działań UNICEF w Syrii oraz zwrócenie uwagi na konieczność zajmowania aktywnych postaw obywatelskich.

Współczesny świat próbuje walczyć z narastającą agresją, przemocą i brakiem poszanowania praw człowieka, ale efekty tej walki cały czas nie są wystarczające. Poziom terroryzmu nie maleje, podobnie jak liczba ofiar działań wojennych oraz uchodźców. Narastają napięcia międzynarodowe i interwencje zbrojne. Tylko nieliczne kraje są całkowicie wolne od tych uwikłań. W tej sytuacji cierpią dzieci, które często tracą dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej.

Środowisko filmowe wielokrotnie włączało się do dyskusji na temat sytuacji na świecie i opowiadało się za pokojem. Projekt Make Films Not War wspierają: Agata Kulesza, Marysia Sadowska, Bartek Konopka, Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik, Michał Żurawski, Bodo Kox, Aleksandra Popławska, Jan Holoubek, Radek Ładczuk oraz Ewa Błaszczyk. Zdjęcia filmowców pojawiły się na stronie kampanii: www.makefilmsnotwar.pl.

Wojna w Syrii trwa od siedmiu lat. Wierzymy, że dzięki wsparciu filmowców nasza inicjatywa choć w niewielkim stopniu przyczyni się do zaspokojenia potrzeb jej ofiar - powiedział Tomasz Dławichowski, managing director domu produkcyjnego Timecode Film Production - inicjatora kampanii.

To ponad siedem lat dramatu, jakiego nie powinno doświadczyć żadne dziecko. Byłem w Syrii i widziałem, że tysiące dzieci nie zna innej rzeczywistości niż przemoc i strach. Jesteśmy na miejscu od początku konfliktu zapewniając leki, odzież i najpilniejszą pomoc.Bardzo dziękujemy wszystkim artystom, którzy do tej pory włączyli się do akcji Make Films Not War i zachęcamy do dalszych, aktywnych działań oraz wspierania programów pomocy UNICEF - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Darowiznę na rzecz dzieci z Syrii można przekazać wspierając UNICEF Polska poprzez stronę: www.unicef.pl/makefilmsnotwar lub kupując torbę z limitowanej serii: https://charytatywni.allegro.pl/torba-make-films-not-war-i7536157

Obok reżyserów, aktorów i operatorów akcję MAKE FILMS NOT WAR wsparła ilustratorka Aga Pietrzykowska. Ilustracja jej autorstwa (portret Louise’a Lumiėre) nadrukowana została na dedykowanych kampanii torbach, których projekt powstał we współpracy z marką ZAZU.

MAKE FILMS NOT WAR

 

Inicjator kampanii: Timecode Film Production
Partner charytatywny: UNICEF Polska

Partnerzy: Open Minded Group / Katarzyna Rykaczewska, Ucho Studio

Patroni: FilmPro, Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Projekt ilustracji: Aga Pietrzykowska

Projekt torby: ZAZU

Strona: www.makefilmsnotwar.pl 

Informacji o projekcie udziela: Katarzyna Rykaczewska (Open Minded Group) 

kasia@openmindedgroup.pl

Timecode Film Production

Timecode Film Production istnieje od 2004 roku. Specjalizuje się w produkcji filmów reklamowych, animacji oraz form branded content. Poza filmami dla komunikacji marketingowej Timecode produkuje także filmy dokumentalne, m.in: „Droga do Mistrzostwa” w reż. Bartka Konopki, czy nagradzane na międzynarodowych festiwalach „Ziętek” (reż. Bartek Blaschke) oraz „Speechless in Japan” (reż. Weronika Mliczewska). Timecode jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu dla twórców animacji marketingowej i motion designerów Timecode AKCJA ANIMACJA.

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od ponad 70 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc i ochronę w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Działając w ponad 190 krajach na świecie zawsze jest tam, gdzie dzieci najbardziej potrzebują pomocy. W krajach ogarniętych wojną dostarcza opiekę medyczną, żywność, czystą wodę do picia, zapewnia dzieciom opiekę i dostęp do edukacji. Więcej informacji o działaniach UNICEF na stronie: www.unicef.pl.

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej