Magdalena Różczka apeluje: Szczepienia ratują życie dzieci. Zapewnijmy je dzięki „Dobrym Dukatom”!

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Mennica-Unicef_naklejka_25x25

Już od 12 kwietnia w ponad pół tysiącu sklepów w całym kraju poproś o resztę w „Dobrych Dukatach” – odpowiedz na apel Magdaleny Różczki, Ambasadorki Dobrej Woli UNICEF, i pomóż chronić dzieci przed śmiertelnymi chorobami. Rusza czwarta edycja kampanii charytatywnej UNICEF Polska i Mennicy Polskiej: „Reszta w Twoich rękach”.

Tężec, błonica, odra – to choroby, na które od dawna znamy szczepionki. Mimo to każdego dnia na świecie z powodu ich braku umierają dzieci. Aby je uratować konieczne jest zwiększenie dostępności szczepień przeciwko chorobom, które zagrażają przede wszystkim noworodkom, ich mamom oraz dzieciom do 5 roku życia. Każdego roku szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i odrze ratują życie nawet 3 milionów dzieci. Niestety - nadal jedno na pięcioro dzieci na całym świecie - prawie 20% - nie otrzyma trzech ratujących życie dawek szczepionki przeciwko tym chorobom. „Piąte dziecko” nieobjęte szczepieniem jest bezbronne.

Możemy to zmienić. Dlatego właśnie tegoroczna, czwarta już edycja wspólnej kampanii charytatywnej UNICEF Polska i Mennicy Polskiej poświęcona jest zbieraniu środków na szczepienia dzieci. Akcję po raz kolejny wspiera Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, Magdalena Różczka. Aktorka wyjaśnia jak możemy pomóc: - Robiąc zakupy poproś o wydanie części reszty w Dobrych Dukatach. Jeden Dobry Dukat to 5 zł. Już 5 złotych wystarczy, żeby ochronić 26 dzieci przed tężcem. To proste, a w ten sposób naprawdę możemy uratować życie dziecka. Do tego apelu dołącza także aktorka, Agnieszka Więdłocha, która wsparła czwartą edycję akcji „Reszta w Twoich rękach”.

Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej dodaje: - Kolejny rok z rzędu współorganizujemy akcję, która nam wszystkim pozwala wydobyć pieniądze zaklęte w „Dobrych Dukatach”. Dzięki poprzednim edycjom zyskaliśmy przekonanie, że dając to, co mamy najlepszego, czyli nasze produkty, możemy pomagać i inspirować innych do pomocy, z której efektów jesteśmy bardzo dumni. Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji.

UNICEF niesie pomoc dzieciom dzięki zaangażowaniu partnerów i pomocy darczyńców. Realizacja akcji „Reszta w Twoich rękach” nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów handlowych. To w sklepach ich sieci można poprosić o resztę w Dobrych Dukatach. Dziękujemy i zapraszamy wszystkich do wsparcia akcji. Reszta jest w Państwa rękach!– dodaje Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF w Polsce.

Do tej pory w ramach trzech edycji akcji „Reszta w Twoich rękach” UNICEF Polska i Mennica Polska wraz z partnerami handlowymi w ciągu trzech lat zyskali na pomoc dla dzieci blisko 1 milion złotych wspierając m.in. budowę szkół i edukację dla najbiedniejszych dzieci w Gruzji i na Madagaskarze.   

Tegoroczna akcja potrwa do końca wakacji, kiedy nastąpi podsumowanie wyników.
Więcej na: www.dobrydukat.pl

Zobacz również

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej
Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Wpływ konfliktów zbrojnych na życie dzieci osiągnął w 2024 roku rekordowo niszczycielski poziom. Nigdy wcześniej tak wielu najmłodszych nie mieszkało w strefach działań zbrojnych ani nie zostało przymusowo przesiedlonych.

Więcej