Nieprzerwanie pomagamy syryjskim dzieciom

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF Nieprzerwanie pomagamy syryjskim dzieciom

UNICEF kontynuuje akcję ratowania życia dzieci przebywających w Syrii, Jordanii, Libanie, Turcji, Iraku i Egipcie. Sytuacja w regionie jest bardzo napięta, a liczba syryjskich uchodźców przekroczyła już 2 mln. Połowa z nich to dzieci.

To jedna z największych operacji humanitarnych, jakie UNICEF kiedykolwiek podjął. Pracujemy z naszymi partnerami w terenie, przez całą dobę, aby dotrzeć z pomocą do syryjskich dzieci w tym regionie - powiedziała Maria Calivis, Regionalny Dyrektor UNICEF na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

UNICEF szacuje, że liczba syryjskich dzieci-uchodźców wzrosła ponad dziesięciokrotnie – z 70 tys. do 1 mln w niecały rok. Przez ostatnie tygodnie średnio 2,5 tys. dzieci przekraczało granicę Syrii każdego dnia. Aby sprostać rosnącym potrzebom organizacja pracuje bez przerwy. Dostarcza czystą wodę pitną, zbiorniki na wodę, tabletki do uzdatniania wody, kanistry, żywność, artykuły higieniczne, leki przeciw biegunce, mydło, koce, zimowe ubrania i inne artykuły gospodarstwa domowego. W związku z rozpoczynającym się właśnie nowym rokiem szkolnym w całym regionie, UNICEF wspiera powrót dzieci do nauki i zapewnia przybory szkolne, tornistry i meble.

Od początku roku UNICEF zapewnił dostęp do czystej wody 10,2 mln osób dotkniętych kryzysem, zaszczepił ponad 2,4 mln dzieci przed różnego rodzaju chorobami, zapewnił udział w programach edukacyjnych dla 278 tys. osób i zorganizował zajęcia rekreacyjne dla 468 tys. dzieci.

W związku z wystosowanym przez ONZ największym w historii apelem o pomoc, UNICEF poprosił o wsparcie w wysokości 470 mln USD na ratowanie życia osób poszkodowanych wskutek konfliktu w Syrii. UNICEF nadal potrzebuje 189 mln USD.

Pomagam teraz!

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej