Onet partnerem UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNI151302 (1)

 

Onet i UNICEF Polska podpisały porozumienie o współpracy. Portal Onet, jako czołowe polskie medium internetowe oraz UNICEF jako uznana międzynarodowa organizacja humanitarna niosąca pomoc dzieciom zdecydowały się zacieśnić współpracę w zakresie promowania działań na rzecz ratowania dzieci otoczonych opieką UNICEF na całym świecie

Podpisane porozumienie to ukoronowanie kilkuletniej współpracy. Redakcja Onetu regularnie wspiera programy pomocowe UNICEF, pozwalając dotrzeć z apelem do milionów odbiorców w całej Polsce i na świecie. Także w tym roku Onet zaprosi swoich czytelników do wsparcia programów UNICEF.

UNICEF Polska już od niemal 70 lat pomaga dzieciom na całym świecie. Ratujemy zdrowie i życie najmłodszych oraz występujemy w obronie praw najbardziej pokrzywdzonych dzieci. Jednak żaden projekt czy kampania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie naszych niezawodnych partnerów, którzy pomagają nam realizować misję UNICEF. Chciałbym skierować bardzo serdecznie podziękowania dla zespołu Onetu. Bez współpracy z takim partnerem nie dotarlibyśmy do milionów darczyńców, do których pukamy i apelujemy o pomoc – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

To bardzo ważna część naszej misji. Jako wydawca, bierzemy na siebie dużą odpowiedzialność - zarówno społeczną, jak i moralną - i traktujemy ten obowiązek bardzo poważnie. Jestem dumny z tego, że użytkownicy oraz dziennikarze Onetu pomagają UNICEF w realizowaniu jego misji. Razem możemy pomóc w zapewnieniu lepszej przyszłości i ocalić życie tysięcy dzieci na całym świecie – mówi Jonny Crowe, Prezes Grupy Onet.pl S.A.

Największymi beneficjentami porozumienia będą dzieci, dla których wspólne działania UNICEF i Onet przełożą się na realną szansę na lepszą przyszłość, naukę, zdrowie, a w bardzo wielu przypadkach – życie.

Dotychczas Onet wielokrotnie opisywał sytuację dzieci w Czadzie, Sierra Leone oraz w Sudanie Południowym oraz działania UNICEF w tych krajach.

Współpraca między Onetem a UNICEF rozpoczęła się pod koniec 2012 roku. To wtedy w wywiadach z Dyrektorem Generalnym UNICEF Polska Markiem Krupińskim i Zofią Dulską, dyrektorem ds. Komunikacji i Marketingu Internetowego, użytkownicy portalu przeczytali o wstrząsającej sytuacji w Czadzie. W jednym z najbiedniejszych krajów świata zagrożonych śmiercią było ponad 130 tysięcy dzieci. Dzięki dwóm publikacjom w ramach akcji „Umieram z głodu” udało się wspólnie zebrać dokładnie 109 343 zł.

Na łamach Onetu ukazało się też sześć materiałów na temat Sierra Leone, które zobaczyły setki tysięcy użytkowników. Dzięki nim, w ramach programu, Polacy przekazali dokładnie 197 635 złotych.

Na przełomie 2014 i 2015 roku portal Onet.pl znów zaangażował się w działania UNICEF Polska. Dzięki trzem materiałom, w których przedstawiono sytuację dzieci mieszkających w najmłodszym państwie świata, i kolejnemu o wydarzeniach na Ukrainie, padł rekord. Czytelnicy portalu wpłacili łącznie 252 881 złotych.

Zobacz również

Dołącz do zespołu UNICEF Polska jako Koordynator ds. F2F

Koordynator ds. F2F

UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F

Więcej
Jak rozbudzić w dziecku miłość do czytania?

Jak rozbudzić w dziecku miłość do czytania?

Czytanie otwiera drzwi do przygód, nauki nowych rzeczy i kształtowania szeregu kluczowych umiejętności językowych, takich jak rozwój mowy czy poszerzanie zasobu słownictwa. Wspólna lektura to też wyjątkowa okazja do nawiązania więzi z dzieckiem i cieszenia się ze swojego towarzystwa. 

Więcej
UNICEF Polska - Edukacja dziewcząt jest ich prawem!

Edukacja dziewcząt jest ich prawem!

Dobrobyt i postęp każdego społeczeństwa zależy od równego traktowania wszystkimi jego członków.

Więcej