Oświadczenie Geerta Cappelaere, Dyrektora Regionalnego UNICEF w sprawie ewakuacji dzieci z sierocińca we wschodnim Aleppo

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UN042602_Med-Res

Amman, 19 grudnia 2016 r. – „Dzisiaj rano wszystkie 47 dzieci uwięzionych w sierocińcu we wschodnim Aleppo zostało bezpiecznie ewakuowanych. Niektóre są w stanie krytycznym z powodu ran i odwodnienia.

Ewakuacja tych i tysięcy innych dzieci ze wschodniego Aleppo w ostatnich dniach jest promykiem nadziei w ponurej rzeczywistości syryjskich dzieci. To świadectwo nieustających działań humanitarnych w terenie i trwającej 24 godziny na dobę pracy na rzecz dzieci i ich rodzin.

UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi pomaga w łączeniu ewakuowanych dzieci z rodzinami, zapewnia pomoc medyczną i zimową odzież.

Wiele poszkodowanych dzieci – w tym inne sieroty i dzieci rozdzielone ze swoimi rodzinami - wciąż pozostaje we wschodnim Aleppo. Wymagają one natychmiastowej pomocy humanitarnej. UNICEF przypomina wszystkim stronom konfliktu o ich zobowiązaniach wynikających z międzynarodowego prawa humanitarnego. Powinny one chronić dzieci niezależnie od miejsca ich przebywania.

Konflikt w Syrii trwa już prawie sześć lat. W tym czasie miliony dzieci musiało opuścić swoje domy, rodziny zostały rozdzielone, a dzieci pozbawione szansy na prawidłowy rozwój oraz zdrowe dzieciństwo.

Apelujemy do wszystkich stron konfliktu, aby przyjęły natychmiastowe, polityczne rozwiązanie tego konfliktu. Od tego zależy życie milionów dzieci.”

UNICEF Polska cały czas prowadzi zbiórkę środków na unicef.pl/syria

banner_Syria3

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej