Oświadczenie UNICEF w sprawie przyjęcia Celów Zrównoważonego Rozwoju

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI194536

Nowy Jork, 25 września 2015 r. – Dzisiejsza decyzja oznacza koniec i zarazem początek pewnego procesu. Procesu przekształcania zobowiązań w działania.

Tak, będziemy mierzyć postępy przy użyciu statystyk. Ale prawdziwą miarą naszych działań będzie każde dziecko, które przestanie żyć w ubóstwie; każda matka, która przeżyje poród; każda dziewczynka, która nie straci dzieciństwa z powodu wczesnego małżeństwa.

Dając najbardziej potrzebującym dzieciom równe szanse w życiu – możemy wspólnie położyć kres zjawisku skrajnego ubóstwa.

***

Informacje dodatkowe:

Cele Zrównoważonego Rozwoju stanowią ambitny plan działania, którego celem jest wyeliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie wykształcenia na odpowiednim poziomie, ochrona planety czy promowanie pokoju na świecie. Cele zostały określone na podstawie zobowiązań wobec dzieci w obszarze ubóstwa, wyżywienia, zdrowia, edukacji, dostępu do wody i sanitariatów oraz równości płci zapisanych w Milenijnych Celach Rozwoju. Cele Zrównoważonego Rozwoju obejmują również nowe cele i zadania w zakresie ochrony dzieci, wczesnej edukacji i zmniejszenia nierówności.

Zobacz również

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy to długo oczekiwane rozwiązanie dla dzieci i rodzin, które przez ponad rok znosiły bombardowania i niedostatki, a także dla zakładników w Gazie oraz ich rodzin w Izraelu, którzy również wiele wycierpieli.

Więcej
Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej