Oświadczenie w sprawie porozumienia dotyczącego zaprzestania działań wojennych w Syrii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UN05557_Med-Res

Nowy Jork, 22 lutego 2016 r. – Po pięciu latach od rozpoczęcia brutalnego konfliktu w Syrii, dzisiejsze porozumienie regulujące warunki zaprzestania działań wojennych jest bardzo dobrą wiadomością dla syryjskich dzieci. UNICEF z zadowoleniem przyjmuje tę decyzję. Porozumieniu muszą towarzyszyć działania na rzecz zakończenia przemocy i dalszych zniszczeń. Działania podejmowane przez wszystkie strony konfliktu i umożliwiające organizacjom humanitarnym nieograniczony i bezwarunkowy dostęp do wszystkich dzieci oraz ich rodzin wymagających natychmiastowej pomocy, m.in.: żywnościowej, wodno-sanitarnej, medycznej, a także szczepionek. Powinny być również podjęte działania dające dzieciom możliwość powrotu do szkoły i normalności.

Jeśli porozumienie zostanie wdrożone, zaprzestanie działań wojennych może być szansą na rozpoczęcie odbudowy kraju, który przez tak długi czas wycierpiał tak wiele. Jest to również szansa na dotarcie do dzieci, które są przyszłością Syrii.

Pomóc można wchodząc na stronę: www.unicef.pl/syria

Zobacz również

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy to długo oczekiwane rozwiązanie dla dzieci i rodzin, które przez ponad rok znosiły bombardowania i niedostatki, a także dla zakładników w Gazie oraz ich rodzin w Izraelu, którzy również wiele wycierpieli.

Więcej
Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej