Oświadczenie w sprawie porozumienia dotyczącego zaprzestania działań wojennych w Syrii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UN05557_Med-Res

Nowy Jork, 22 lutego 2016 r. – Po pięciu latach od rozpoczęcia brutalnego konfliktu w Syrii, dzisiejsze porozumienie regulujące warunki zaprzestania działań wojennych jest bardzo dobrą wiadomością dla syryjskich dzieci. UNICEF z zadowoleniem przyjmuje tę decyzję. Porozumieniu muszą towarzyszyć działania na rzecz zakończenia przemocy i dalszych zniszczeń. Działania podejmowane przez wszystkie strony konfliktu i umożliwiające organizacjom humanitarnym nieograniczony i bezwarunkowy dostęp do wszystkich dzieci oraz ich rodzin wymagających natychmiastowej pomocy, m.in.: żywnościowej, wodno-sanitarnej, medycznej, a także szczepionek. Powinny być również podjęte działania dające dzieciom możliwość powrotu do szkoły i normalności.

Jeśli porozumienie zostanie wdrożone, zaprzestanie działań wojennych może być szansą na rozpoczęcie odbudowy kraju, który przez tak długi czas wycierpiał tak wiele. Jest to również szansa na dotarcie do dzieci, które są przyszłością Syrii.

Pomóc można wchodząc na stronę: www.unicef.pl/syria

Zobacz również

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej
Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Z powodu zmiany klimatu świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Powoduje ona odwrócenie ciężko wypracowanego postępu w zakresie poprawy warunków życia i zdrowia najmłodszych. 

Więcej