Pandora przekazała UNICEF milion dolarów na pomoc Ukrainie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Pandora przekazała UNICEF milion dolarów na pomoc Ukrainie

© UNICEF/Filippov

Genewa/Kopenhaga, 27 lutego 2022 r.

Marka biżuterii Pandora natychmiast zareagowała na konflikt na Ukrainie przekazując UNICEF milion dolarów na działania organizacji na rzecz dzieci dotkniętych kryzysem humanitarnym.

Darowizna została przekazana dzień po tym, jak UNICEF ogłosił, że na zaspokojenie podstawowych potrzeb 7,5 mln dzieci na Ukrainie będzie potrzebował 66,4 mln dolarów.

Darowizna od Pandory jest nie tylko szybka, ale i znacząca, powiedziała Carla Haddad Mardini, Dyrektor ds. Fundraisingu Indywidualnego i Partnerstw UNICEF w Genewie. Kiedy partnerzy tacy jak Pandora szybko reagują na nasze apele o pomoc, możemy nieść natychmiastowe wsparcie tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W sytuacjach kryzysowych najważniejszy jest czas, dodaje.

Pandora jest partnerem UNICEF Dania od 2019 roku. Firma jest cenionym partnerem w działaniach organizacji na rzecz dzieci na całym świecie. Wydarzenia na Ukrainie spowodowały natychmiastową reakcję firmy.

Chcemy pomóc dzieciom i ich rodzinom na Ukrainie. Potrzebują oni schronienia, wody, żywności, lekarstw, bezpiecznych miejsc i innego wsparcia, aby przetrwać ten kryzys. Działania UNICEF są bardzo potrzebne, powiedział Alexander Lacik, Dyrektor Generalny Pandora.

Działania UNICEF na Ukrainie koncentrują się obecnie na zapewnieniu osobom potrzebującym dostępu do podstawowych usług, w tym do czystej wody, artykułów higienicznych, opieki zdrowotnej, edukacji, wsparcia psychologicznego i pomocy finansowej.

***

O Pandorze

Pandora to największa na świecie marka jubilerska. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje biżuterię wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Biżuteria Pandora jest sprzedawana w ponad 100 krajach za pośrednictwem 6800 punktów sprzedaży. Siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze, w Danii. Pandora zatrudnia 27 000 osób na całym świecie i wytwarza biżuterię w dwóch zakładach z certyfikatem LEED w Tajlandii. Pandora jest zaangażowana w działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Do 2025 r. będzie wykorzystywać w swojej biżuterii wyłącznie srebro i złoto pochodzące z recyklingu, a do 2030 r. zmniejszy o połowę emisję gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw. 

Zobacz również

Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej
5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

5 sposobów, jak dbać o siebie i innych w świecie online

Media społecznościowe mają wiele zalet, ale mogą też przyczynić się do odczuwania negatywnych emocji. Stres, zazdrość, samotność, niska samoocena – to tylko niektóre z nich.

Więcej