Pandora przekazała UNICEF milion dolarów na pomoc Ukrainie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Pandora przekazała UNICEF milion dolarów na pomoc Ukrainie

© UNICEF/Filippov

Genewa/Kopenhaga, 27 lutego 2022 r.

Marka biżuterii Pandora natychmiast zareagowała na konflikt na Ukrainie przekazując UNICEF milion dolarów na działania organizacji na rzecz dzieci dotkniętych kryzysem humanitarnym.

Darowizna została przekazana dzień po tym, jak UNICEF ogłosił, że na zaspokojenie podstawowych potrzeb 7,5 mln dzieci na Ukrainie będzie potrzebował 66,4 mln dolarów.

Darowizna od Pandory jest nie tylko szybka, ale i znacząca, powiedziała Carla Haddad Mardini, Dyrektor ds. Fundraisingu Indywidualnego i Partnerstw UNICEF w Genewie. Kiedy partnerzy tacy jak Pandora szybko reagują na nasze apele o pomoc, możemy nieść natychmiastowe wsparcie tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W sytuacjach kryzysowych najważniejszy jest czas, dodaje.

Pandora jest partnerem UNICEF Dania od 2019 roku. Firma jest cenionym partnerem w działaniach organizacji na rzecz dzieci na całym świecie. Wydarzenia na Ukrainie spowodowały natychmiastową reakcję firmy.

Chcemy pomóc dzieciom i ich rodzinom na Ukrainie. Potrzebują oni schronienia, wody, żywności, lekarstw, bezpiecznych miejsc i innego wsparcia, aby przetrwać ten kryzys. Działania UNICEF są bardzo potrzebne, powiedział Alexander Lacik, Dyrektor Generalny Pandora.

Działania UNICEF na Ukrainie koncentrują się obecnie na zapewnieniu osobom potrzebującym dostępu do podstawowych usług, w tym do czystej wody, artykułów higienicznych, opieki zdrowotnej, edukacji, wsparcia psychologicznego i pomocy finansowej.

***

O Pandorze

Pandora to największa na świecie marka jubilerska. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje biżuterię wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Biżuteria Pandora jest sprzedawana w ponad 100 krajach za pośrednictwem 6800 punktów sprzedaży. Siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze, w Danii. Pandora zatrudnia 27 000 osób na całym świecie i wytwarza biżuterię w dwóch zakładach z certyfikatem LEED w Tajlandii. Pandora jest zaangażowana w działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Do 2025 r. będzie wykorzystywać w swojej biżuterii wyłącznie srebro i złoto pochodzące z recyklingu, a do 2030 r. zmniejszy o połowę emisję gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw. 

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej