Partnerstwa i innowacje pomagają UNICEF nieść pomoc dzieciom w 150 krajach świata

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
unicef_global_report

W 2018 r. UNICEF dotarł ze szczepieniami do niemal połowy dzieci na świecie, dostarczył 13,3 mln moskitier i niemal 50 tys. ton gotowej do spożycia żywności terapeutycznej.

Kopenhaga/Nowy Jork, 24 lipca 2019 r. – W 2018 r. UNICEF nabył produkty i usługi o wartości 3,486 mld dolarów, aby nieść pomoc dzieciom w 150 krajach świata.

Szczepionki, ubrania, leki, zestawy edukacyjne i podręczniki szkolne to tylko kilka produktów, które pomogły dzieciom walczyć z chorobami, uczyć się i dorastać, zwłaszcza w krajach ogarniętych konfliktami lub dotkniętych przez katastrofy naturalne.

W 2018 r. UNICEF pomógł dzieciom na świecie poprzez:

  • Zakup 2,36 mld dawek szczepionek, aby walczyć z różnymi chorobami, w tym odrą, błonicą, tężcem i HPV. Szczepionki trafiły do niemal połowy dzieci na świecie
  • Dystrybucję 1,26 mld tabletek do uzdatniania wody
  • Dostarczenie 13,3 mln moskitier, które ochroniły dzieci przed chorobami przenoszonymi przez komary
  • Dystrybucję niemal 50 tys. ton gotowej do spożycia żywności terapeutycznej stosowanej w leczeniu niedożywienia
  • Zapewnienie 4,5 mln plecaków szkolnych i 84 tys. zestawów edukacyjnych, które pomogły dzieciom wrócić do szkoły

 

Każde dziecko i jego potrzeby, są wyjątkowe, powiedziała Etleva Kadilli, Dyrektor UNICEF Supply Division w Kopenhadze. Zakup produktów pomocowych dla dzieci nie jest tak proste, jak wzięcie towaru z półki w sklepie. Wymaga bliskiej współpracy z partnerami, aby zapewnić dzieciom w różnych krajach produkty, których potrzebują do zdrowia, życia, realizacji pełnego potencjału i poczucia bezpieczeństwa, dodaje Etleva Kadilli.

unicef_global_report_2

Kiedy sytuacja w kraju staje się złożona, zwłaszcza podczas kryzysów humanitarnych, zdolność do przystosowania się do nowych warunków i działania w inny sposób, może pomóc w skutecznym niesieniu pomocy dla dzieci i ich rodzin.

Wraz z globalną siecią partnerów, UNICEF opracowuje nowe produkty i rozwiązania, aby dotrzeć z pomocą do dzieci żyjących w trudnodostępnych regionach. Nie ogranicza się to tylko do produktów innowacyjnych, ale obejmuje również współpracę z partnerami, zwłaszcza ze świata biznesu, aby wpływać na rynki i zwiększyć dostępność, przystępność cenową, bezpieczeństwo i trwałość produktów dla dzieci.

Przykładowo:

  • Aby pomóc w leczeniu niedożywienia u dzieci, UNICEF zakupił 65% żywności terapeutycznej u producentów zlokalizowanych w krajach, gdzie potrzeby są największe lub w państwach ościennych. Takie działanie nie tylko wsparło lokalną gospodarkę, ale zmniejszyło także koszty transportu.
  • W Syrii, pomimo konfliktu, UNICEF współpracuje z lokalnymi producentami, którzy dostarczają zestawy sanitarne i edukacyjne, a także ciepłą odzież. Dzięki temu pomoc może szybciej trafić do potrzebujących dzieci.
  • W Nigerii UNICEF przeprowadził Regionalne Konsultacje Branży Sanitarnej, aby zachęcić do współpracy transgranicznej z Ghaną i Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz określić sposoby na poprawę dostępności niedrogich toalet i usług sanitarnych dla rodzin.

 

Wsparcie rządów państw, świata biznesu, Darczyńców i naszych partnerów w terenie jest nieocenione. Dzięki nim możemy nieść pomoc milionom dzieci na świecie tak szybko, jak jest to możliwe, dodaje Kadilli. Niestety potrzeby dzieci wciąż są ogromne. Zrównoważone, długofalowe finansowanie musi być dla nas priorytetem, jeśli chcemy zaspokoić potrzeby dzieci żyjących w coraz bardziej złożonych sytuacjach humanitarnych. 

###

O raporcie

Więcej informacji jak UNICEF zmienił życie dzieci na świecie w 2018 r., można znaleźć na stronie: UNICEF Supply Annual Report 2018.

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl.

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej