Podsumowanie Gali „Wszystkie Kolory Mody”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
warszawa-20140128-294

Wczoraj, w hotelu Sheraton w Warszawie, odbyła się pierwsza charytatywna Gala UNICEF „Wszystkie Kolory Mody”. Świat mody i biznesu połączył siły w walce o lepszą przyszłość dla potrzebujących dzieci. Polscy projektanci: duet BOHOBOCO, Eva Minge Milano, Łukasz Jemioł, duet MUSES Urbańska & Komornicka i Teresa Rosati, a także supermodelka Anja Rubik oraz firma LiLou zaprojektowali szmaciane laleczki, które zlicytowano za 62 tys. złotych. Całkowity dochód z akcji UNICEF przeznaczy na program szczepień dzieci w Sierra Leone.

Koncepcja projektowania i szycia szmacianych laleczek UNICEF narodziła się w 1988 roku we Włoszech. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na świecie, promowanie wielokulturowości oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie programów szczepień organizowanych przez UNICEF. Kilka lat temu do tego międzynarodowego projektu z powodzeniem włączyły się szkoły w całej Polsce. Teraz dołączyli polscy projektanci i świat biznesu. Bardzo się cieszymy, że znani, polscy projektanci dołączyli do naszej inicjatywy i tym samym stali się częścią UNICEF – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli UNICEF podczas wczorajszej Gali i już wkrótce zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji internetowej na Allegro, gdzie każdy może zdobyć specjalnie zaprojektowaną, wyjątkową laleczkę UNICEF.

Zapewnienie dostępu do podstawowych szczepień dla wszystkich dzieci do piątego roku życia to jeden z priorytetów, jakie stawia sobie UNICEF. To najprostsza i jedna z najtańszych interwencji medycznych ratujących życie. UNICEF szacuje, że niemal co drugie dziecko na świecie otrzymuje szczepionki dzięki pracy organizacji.

Organizatorami Gali „Wszystkie Kolory Mody” byli UNICEF, Nowa Scena i hotel Sheraton. 

Dziękujemy Firmie Aram Multimedia za przygotowanie scenografii i nagłośnienia, Panu Adamowi Tyszce za reżyserię światła, a także firmom VIVA SYSTEM (pirotechnika), MOKOTOWSKA MAKE UP ACADEMY (make up), Schwarzkopf Professional (stylizacja włosów), wykonawcom muzycznym (Asi Ash, Adzie Szulc, zespołowi Pectus i Sławkowi Uniatowskiemu), prowadzącym, modelkom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Gali. Nie sposób ich zliczyć, ale ich wkład jest dla nas namacalnie wielki. Wszyscy zrzekli się swoich honorariów, aby wspólnie pomagać najmłodszym. To dla nas niezbity dowód na to, że w dzisiejszym świecie, organizacja prawdziwie charytatywnej Gali jest jeszcze możliwa.

Zobacz również

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej
Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Zmiana klimatu to coraz więcej dzieci żyjących w ekstremalnych warunkach

Z powodu zmiany klimatu świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Powoduje ona odwrócenie ciężko wypracowanego postępu w zakresie poprawy warunków życia i zdrowia najmłodszych. 

Więcej