Polacy okazali wyjątkową hojność: ponad 1,3 mln PLN na rzecz dzieci w Sierra Leone

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
IMG_5448

UNICEF Polska podsumował kampanię charytatywną „Moje marzenie – szczepienie”, której celem było wsparcie programów szczepień dzieci w Sierra Leone. Darczyńcy z Polski przekazali łącznie kwotę 1 377 415,83 PLN.

UNICEF Polska już po raz czwarty zaapelował o pomoc dla najmłodszych mieszkańców Sierra Leone. To jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, gdzie co piąte dziecko umiera przed swoimi 5 urodzinami. Za zebrane środki UNICEF zakupi szczepionki przeciwko gruźlicy, polio i odrze oraz zapewni ich bezpieczny transport oraz przechowywanie w odpowiedniej temperaturze.

Dziękujemy! Nasi Darczyńcy kolejny raz pokazali, że mają wielkie serca. Choć od mieszkańców Sierra Leone dzieli nas kilka tysięcy kilometrów, to nie ma to najmniejszego znaczenia, gdy łączymy nasze siły z Darczyńcami UNICEF. Dzięki wsparciu Polaków możemy dotrzeć z pomocą do najdalszych i trudno dostępnych zakątków tego kraju – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

UNICEF działa w Sierra Leone od 1985 roku i jest jedyną organizacją, która dostarcza szczepionki przeciwko gruźlicy, polio, odrze i tężcowi. Organizacja gwarantuje także ich bezpieczny transport i przechowywanie w odpowiedniej temperaturze. Działania te prowadzone są we współpracy z państwową służbą zdrowia, ponieważ to współdziałanie, a nie tworzenie odrębnych projektów, jest kluczem do długotrwałej poprawy sytuacji dzieci.

Widziałam dzieci, które otrzymywały szczepionki przeciwko polio ufundowane przez Polaków w 2011 roku. Rozmawiałam z matkami, które wiedzą, że dzięki szczepieniom chronią dzieci przed groźnymi chorobami. Na naszą pomoc czekają kolejne dzieci. Nie potrzeba wiele. Około 50 groszy kosztuje szczepionka przeciwko gruźlicy. Ta niewielka kwota ma bardzo dużą siłę działania - ratuje życie dziecka – mówi Zofia Dulska z UNICEF Polska, która była w Sierra Leone we wrześniu 2013 roku.

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej