Polscy Darczyńcy przekazali ponad 2,6 mln złotych na pomoc dla dzieci w Sudanie Południowym!

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF_pomoc_dla_Sudanu_Poludniowego

Polscy Darczyńcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania! Dzięki ich hojności, UNICEF Polska zebrał ponad 2,6 mln złotych na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w Sudanie Południowym.

W listopadzie ubiegłego roku, UNICEF Polska rozpoczął akcję „Uratuj dziecko w Sudanie Południowym”. Celem kampanii była zbiórka środków na żywność terapeutyczną do leczenia niedożywienia u dzieci, zakup leków i sprzętu do ośrodków zdrowia oraz szkolenia personelu medycznego w Sudanie Południowym.

Kampanię wsparł Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, który mówił: Nie zgadzam się, aby w XXI wieku dzieci umierały z głodu. Musimy działać tu i teraz. Pomóc można było, wchodząc na stronę www dedykowaną akcji i przekazując darowiznę.

Artur_Zmijewski_UNICEF

Wojna w Sudanie Południowym trwa już ponad 5 lat. Kryzys żywnościowy, który dotknął 60% mieszkańców kraju spowodował, że wiele dzieci i ich rodzin cierpi z głodu. Brak bezpieczeństwa i dostępu do czystej wody sprawił, że ponad 4 mln ludzi musiało opuścić swoje domy. Nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły.

Pracownicy UNICEF są cały czas na miejscu i niosą pomoc. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski, możemy dotrzeć do tysięcy dzieci w Sudanie Południowym i uratować ich życie!, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Z całego serca dziękujemy!

UNICEF_pomoc_dla_dzieci_w_Sudanie_Poludniowym

W leczeniu niedożywienia UNICEF od lat z powodzeniem stosuje pastę i mleko terapeutyczne oraz herbatniki wysokoenergetyczne. Pasta terapeutyczna to gotowa do spożycia wysokokaloryczna masa złożona ze zmielonych orzeszków ziemnych. Wystarczą trzy saszetki pasty dziennie, aby dziecko przybrało na wadze kilogram. Koszt miesięcznej terapii leczenia niedożywienia to zaledwie 122 zł.

Zobacz również

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy to długo oczekiwane rozwiązanie dla dzieci i rodzin, które przez ponad rok znosiły bombardowania i niedostatki, a także dla zakładników w Gazie oraz ich rodzin w Izraelu, którzy również wiele wycierpieli.

Więcej
Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej