Polscy projektanci wspierają światowy projekt UNICEF. Gala „Wszystkie Kolory Mody” już 28 stycznia w Warszawie w hotelu Sheraton.

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF_laleczki

Szmaciane laleczki, które ratują życie? Tak! Koncepcja, która narodziła się w 1998 roku we Włoszech rozprzestrzeniła się już wielu krajach. Kilka lat temu z powodzeniem do projektu włączyły się szkoły w całej Polsce. Teraz dołączają polscy projektanci i świat biznesu.

28 stycznia, na specjalnej Gali „Wszystkie Kolory Mody” odbędą się wyjątkowe pokazy kolekcji pięciu projektantów: Bohoboco, Evy Minge Milano, Łukasza Jemioła, MUSES Urbańska & Komornicka i Teresy Rosati. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.  Dodatkowo każdy z Twórców zaprojektuje dwie laleczki, które następnie zostaną zlicytowane na aukcjach charytatywnych, podczas Gali oraz w Internecie. Swoją laleczkę zaprojektuje też top modelka Anja Rubik, która w 2014 roku rozpoczęła współpracę z UNICEF.  Osobiste zaangażowanie Anji i pasja, z jaką włączyła się do projektu „Wszystkie Kolory Mody” pozwalają nam wierzyć, że wspólnie uda nam się zrealizować wiele ciekawych projektów na rzecz dzieci – mówi Dyrektor Generalny UNICEF, Marek Krupiński.

Idea projektu UNICEF polega na szyciu charytatywnych laleczek, a celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na świecie, promowanie wielokulturowości oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie programów szczepień organizowanych przez UNICEF. Od 1998 roku tysiące wolontariuszy, uczniów szkół, pracowników firm, artystów, projektantów mody (m.in. Prada, Dolce&Gabbana, Armani, Cavalli) angażuje się w projekt w różnych krajach. W kampanii uczestniczą takie kraje jak Francja, Czechy, Finlandia, Korea, Słowenia, a od 2011 roku także Polska.

Organizatorami Gali „Wszystkie Kolory Mody” są UNICEF, Nowa Scena i hotel Sheraton.

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej