Szmaciane laleczki, które ratują życie? Tak! Koncepcja, która narodziła się w 1998 roku we Włoszech rozprzestrzeniła się już wielu krajach. Kilka lat temu z powodzeniem do projektu włączyły się szkoły w całej Polsce. Teraz dołączają polscy projektanci i świat biznesu.
28 stycznia, na specjalnej Gali „Wszystkie Kolory Mody” odbędą się wyjątkowe pokazy kolekcji pięciu projektantów: Bohoboco, Evy Minge Milano, Łukasza Jemioła, MUSES Urbańska & Komornicka i Teresy Rosati. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Dodatkowo każdy z Twórców zaprojektuje dwie laleczki, które następnie zostaną zlicytowane na aukcjach charytatywnych, podczas Gali oraz w Internecie. Swoją laleczkę zaprojektuje też top modelka Anja Rubik, która w 2014 roku rozpoczęła współpracę z UNICEF. Osobiste zaangażowanie Anji i pasja, z jaką włączyła się do projektu „Wszystkie Kolory Mody” pozwalają nam wierzyć, że wspólnie uda nam się zrealizować wiele ciekawych projektów na rzecz dzieci – mówi Dyrektor Generalny UNICEF, Marek Krupiński.
Idea projektu UNICEF polega na szyciu charytatywnych laleczek, a celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na świecie, promowanie wielokulturowości oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie programów szczepień organizowanych przez UNICEF. Od 1998 roku tysiące wolontariuszy, uczniów szkół, pracowników firm, artystów, projektantów mody (m.in. Prada, Dolce&Gabbana, Armani, Cavalli) angażuje się w projekt w różnych krajach. W kampanii uczestniczą takie kraje jak Francja, Czechy, Finlandia, Korea, Słowenia, a od 2011 roku także Polska.
Organizatorami Gali „Wszystkie Kolory Mody” są UNICEF, Nowa Scena i hotel Sheraton.